Starzy działacze Solidarności walą w młodych ludzi protestujących na ulicach

Protest w Bolesławcu w sprawie aborcji
fot. istotne.pl Byli działacze opozycji antykomunistycznej uderzają w młodych ludzi. Piszą o nich, że są zdezorietnowani. Działaczy oburzają hasła na transparentach. Żądają o władz miasta i powiatu zdecydowanych działań.
istotne.pl 1 protest, aborcja

Reklama

Otrzymaliśmy dziś oświadczenie starych działaczy Solidarności. Uderzają w nim w młodych ludzi, którzy protestują przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego i odebrania kobietom możliwości decydowania o własnym ciele i ciąży. Działacze (18 mężczyzn i tylko 4 kobiety) piszą o młodych, że ci są "zdezorientowani". Używają obraźliwych słów i nazywają protestujących m.in. „lewakami”. Działacze żalą się, jakoby ograniczano ich prawo do wyrażania swojej wiary i apelują do władz miasta i powiatu zdecydowanych działań.

Sami przeczytajcie, co napisali starzy działacze Solidarności.

Oświadczenie działaczy opozycji antykomunistycznej z Bolesławca

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października potwierdził, że ustawa o dopuszczalności zabijania nienarodzonych dzieci podejrzewanych o nieuleczalną chorobę lub niepełnosprawność jest niezgodna z Polską KONSTYTUCJĄ. W odpowiedzi na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego narasta w Polsce potężna fala protestów, kłamstw i manipulacji. My niżej podpisani wyrażamy swój sprzeciw i dezaprobatę wobec niespotykanego dotychczas w Polsce poziomu agresji, wulgaryzmu i nienawiści oraz napaści fizycznej na księży i uczestników nabożeństw w kościołach a także dokonywanych aktów wandalizmu na budynkach kościelnych.

Z całą stanowczością sprzeciwiamy się atakowaniu naszej wiary, której wolność wyznania gwarantuje nam Konstytucja. Nie godzimy się na bezczeszczenie naszych świętości: obrazów, pomników i miejsc świętych. Jesteśmy oburzeni brutalnością z jaką protestujący występują przeciw naszym narodowym tradycjom, rodzinie, trwałości małżeństwa, nienarodzonym dzieciom i uznajemy je za działania niezgodne z porządkiem Konstytucji, demokracji i praworządności. Kiedyś komuniści wypowiedzieli wojnę swojemu narodowi, dziś robią to lewacy i tzw. „totalna opozycja”. To dzięki SOLIDARNOŚCI mamy dziś w Polsce WOLNOŚĆ w tym wolność do protestów, zgromadzeń, prawo do wyrażania swoich postulatów i poglądów. Jednak każda wolność ma swoje granice, a tą granicą są prawa i wolności innych obywateli, zwłaszcza prawo do wyrażania swojej wiary. Tak jak w całym kraju tak i w naszym mieście anonimowi organizatorzy protestów wyprowadzają na ulice naszego miasta zdezorientowanych młodych ludzi (uczniów szkół średnich, zawodowych, a nawet podstawowych), a niejednokrotnie też i dzieci, fundując im wulgarne napisy, agresywne okrzyki nie mające nic wspólnego z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. My, którzy przyczyniliśmy się do obalenia znienawidzonego systemu komunistycznego stanowczo sprzeciwiamy się tego typu praktykom i apelujemy do włodarzy miasta (Prezydenta, Starosty, Rady Miasta, Rady Powiatu), służb porządkowych (Policji, Straży Miejskiej) o zajęcie zdecydowanego stanowiska wobec osób łamiących obowiązujące prawa. Łamanie wszelkich zakazów sanitarnych w okresie pandemii narazi nie tylko uczestników tych protestów na chorobę i śmierć, ale także wielu innych obywateli Bolesławca, szczególnie ludzi starszych (seniorów).

Oczekujemy zdecydowanych działań i przywrócenia porządku na ulicach naszego miasta.

Anuszkiewicz Adam

Chodała Bogumił

Draj Wanda

Dudkowska Antonina

Dziedziczak Adam

Filipek Jan

Filipek Stanisław

Frydrych Bogumił

Gach Grzegorz

Goryczka Ignacy

Górecki Dariusz

Kozdra Franciszek

Kozdra Helena

Krajewski Adam

Maczkowiak Zygmunt

Ogrodnik Wiesław

Olczak Mariusz

Ratajczak Ryszard

Razik Irena

Razik Zbigniew

Skruńdź Jacek

Złotkowski Lucjan

Czy popierasz oświadczenie starych działaczy?
Nie
73.49 % głosów: 621
Tak
26.51 % głosów: 224

Reklama