Piękna twarz 23 Śląskiego Pułku Artylerii

Ludzie
fot. mjr Remigiusz Kwieciński, plut. Arkadiusz Polewski 8 marca od lat obchodzony jest w polskiej tradycji Międzynarodowy Dzień Kobiet, który ustanowiony został dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy dla kobiet.
istotne.pl 183 wojsko, 23śpa, dzień kobiet

Reklama

– W tym dniu męska społeczność wojskowa ma szczególną okazję do złożenia wszystkim paniom podziękowań za wspólną służbę i podejmowanie wyzwań z nią związanych. Z tej okazji odbyło się spotkanie okolicznościowe Dowódcy Pułku z paniami pracującymi i służącymi w 23 pułku artylerii – mówi kpt. Agnieszka Kozik z 23 Śląskiego Pułku Artylerii.

I dodaje:

Pułkownik Potrzuski zaznaczył ważny wpływ kobiet na życie rodzinne i pielęgnowanie ogniska domowego, a także ich niezastąpioną obecność w życiu zawodowym. Słowa uznania skierował do Pań służących w mundurach, podkreślając ich znaczącą rolę w służbie Ojczyźnie, wyrażoną codzienną determinacją i odpowiedzialnością. Odwołując się do pełnej wyrzeczeń żołnierskiej służby, wyraził, jak wiele zawdzięczamy naszym matkom, żonom i córkom, które każdego dnia wspierają nas w służbie.

Wszystkim Paniom służącym i pracującym w 23 pułku artylerii dowódca złożył najserdeczniejsze życzenia szczęścia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności.

Kpt. A. Kozik:

Słodki poczęstunek, symboliczna róża, a także miłe słowa, które wypowiedział Zastępca Dowódcy 23 pułku artylerii ppłk Marek Wasielewski podczas zbiórki z okazji Dnia Kobiet, sprawiły, że czas ten dla wszystkich „żołnierek” wykonujących zadania służbowe na poligonie w Świętoszowie upłynął w przyjemnej i miłej atmosferze.

Reklama