materiał promocyjny

Karnisz podwójny do naszego mieszkania – podpowiadamy jaki wybrać

Karnisz
fot. karnix.pl Na element wystroju jakim jest karnisz często nie zwracamy dostatecznej uwagi, traktując go tylko funkcjonalnie. Warto jednak zauważyć, że karnisz może stanowić doskonałą ozdobę pomieszczenia, w którym się znajduje.
istotne.pl 1 dom, wnętrze

Reklama

Wybór karniszy – pojedynczy lub podwójny

Wybierając karnisz warto odpowiedzieć sobie na pytanie – jakie będzie jego przeznaczenie. Jeśli na przykład nie jesteśmy fanami zasłon i zamierzamy wieszać wyłącznie firanki, karnisz pojedynczy w zupełności spełni nasze oczekiwania. Karnisz podwójny z kolei da nam dużo większe możliwości aranżacyjne – będziemy mogli zawiesić firanki i zasłony, które pełnią nie rolę nie tylko dekoracyjną, ale także osłaniają przed światłem z zewnątrz. Zasłony to łatwy sposób na zdecydowaną odmianę wnętrza. Karnisz podwójny to także dobra opcja także dla tych osób, które nie planują montażu rolet zewnętrznych, które pozwolą zaciemnić pokój. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli karniszy, które z łatwością dopasujemy do zróżnicowanych aranżacji.

Karnisze podwójne PCV

Jeżeli nie chcemy, aby sam karnisz był widoczny, a nasze wnętrze ma bardziej nowoczesny i surowy charakter, powinniśmy rozważyć montaż szyny sufitowej PCV. Cały mechanizm ukryć można za osłoną z tak zwanego kartongipsu, tak, że widoczne będą tylko firany i zasłony. Wysoka jakość tworzywa PCV sprawia, że na szynie zamocować można nawet cięższe tkaniny, system jest wytrzymały, odporny na zniszczenia czy odbarwienia. Karnisz sufitowy można kupić w wersji dwutorowej.

Karnisze w stylu vintage

Jeśli chcemy karnisz potraktować jak ozdobę, warto zwrócić uwagę na modele stylizowane na vintage. Będą one znakomicie komponować się w nowoczesnych wnętrzach, ale także jako przełamujący styl dodatek w aranżacjach typowo nowoczesnych. Co decyduje o charakterze retro? Kolorystyka – stare złoto, zgaszone srebro oraz zakończenia karnisza – firma KARNIX oferuje szeroką gamę zakończeń, zwróćmy uwagę na przykład na te w kształcie gałązek z liśćmi. Przydadzą one wnętrzu stylowości, stanowiąc jednocześnie subtelny i elegancki dodatek. Styl vintage nie oznacza przestarzałego mechanizmu. Karnisze szynowe z odgórnym systemem mocowania wsporników i galwanicznie powlekaną szyną zapewnią gładkie przesuwania zawieszonych na nich tkanin, bez ryzyka zerwania ich, czy uszkodzenia. Jest to istotna właściwość, ponieważ często firany wykonane są z delikatnego materiału, a zasłony z nieco cięższego, takiego jak na przykład welur. Cała powierzchnia karnisza jest też zabezpieczona warstwą lakieru, która sprawia, że element jest odporny na ścieranie, a jego żywotność jest znacznie dłuższa.

Karnisze we wnętrzach w stylu glamour

Wnętrza w stylu glamour lubią ozdoby, interesujące formy. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się w nich przepych. Dlatego też, aranżując takie wnętrze z dużą dozą ostrożności dobierać należy dodatki. Myśląc o wnętrzach w stylu glamour, przychodzą nam na myśl szkło, kryształ, aksamit, wykorzystywany jako tkanina obiciowa lub materiał, z którego uszyte są zasłony. W tego rodzaju aranżacjach świetnie sprawdzą się karnisze podwójne, dające nam dużo większe opcje ozdobienia przestrzeni wokół okna. Istotne jest też jaki karnisz dobierzemy – warto zwrócić uwagę na modele w metalicznych barwach, albo – w klasycznej czerni. Jeśli chodzi o zakończenia, świetnie sprawdzą się na przykład kryształowe kule, które przykują uwagę. Warto też rozważyć zakończenie w kształcie oszlifowanego diamentu – to takie drobne detale decydują o tym, że dane wnętrze nabiera charakteru glamour.

Karnisze nowoczesne

Warto też zwrócić uwagę na proste modele, srebrne lub czarne, z zakończeniami o geometrycznych kształtach, bez osób, kryształków. Takie karnisze będą dobrym rozwiązaniem we wnętrzach bardziej surowych, nowoczesnych, urządzonych z mniejszą ilością dodatków. Elegancko wykonany karnisz będzie stanowił ozdobę sam w sobie, jednocześnie nie zmieniając charakteru aranżacji.

Karnisze traktowane przez nas po macoszemu stają się ostatnio pełnoprawnym elementem wystroju. Mnogość modeli dostępnych na rynku pozwoli nam dobrać taki karnisz, który idealnie wpasuje się w zaplanowaną przez nas aranżację. Warto pamiętać, że karnisze podwójne dają bardzo duże możliwości, nawet więc jeśli nie chcemy wykorzystać ich funkcjonalności obecnie, można rozważyć ich montaż. W przyszłości możemy chcieć zmienić nieco wystrój i wtedy karnisz podwójny może być świetną opcją

Oferta karniszy podwójnych dostępna jest na stronie https://www.karnix.pl/karnisz-podwojny.html. W szerokiej gamie modeli z łatwością znajdziemy coś interesującego dla nas.

Reklama