139 dzieci pojechało na wakacje zorganizowane przez TPD

Dzieci na wakacjach
fot. TPD Bolesławiec Od 2 lipca do 7 sierpnia 139 dzieci wypoczywało na trzech turnusach w Ośrodku „Bałtycki‘’ w miejscowości Jarosławiec. Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Bolesławcu.
istotne.pl 1 wakacje, dziecko, tpd bolesławiec

– Naszej organizacji bardzo zależy na tym, żeby na nasze kolonie pojechało jak najwięcej dzieci z rodzin o niższym statusie materialnym. Staramy się pozyskać jak najwięcej środków, żeby dofinansować pobyt dzieci, które bez naszej pomocy prawdopodobnie nie wyjechałyby nigdzie na wakacje – mówi Jadwiga Bobek z TPD.

39 uczestników kolonii z najuboższych rodzin otrzymało dofinansowanie z dotacji Urzędu Miasta Bolesławiec i Fundacji KGHM POLSKA MIEDŹ. Były to kwoty od 600 do 900 zł. W sumie około 29 % dzieci pojechało na kolonie z dużym dofinansowaniem.

Program kolonii był bogaty. Dzieci wypoczywały aktywnie. Chodziły na plażę, na spacery po okolicznych lasach. Organizowano im wiele imprez, zabaw, konkursów oraz zajęć sportowych. Wszystkie konkursy były nagradzane dyplomami, słodkimi nagrodami i drobnymi upominkami. Nie było czasu na nudę, każde dziecko w proponowanych zajęciach mogło znaleźć coś dla siebie.

Koloniści uczestniczyli również w atrakcyjnych wycieczkach. Płynęli statkiem, zwiedzali Muzeum Bursztynów, Galerię Rybacką. Odwiedzili również Gospodarstwo Edukacyjno Rozrywkowe LEONARDIA, Wioskę Hobbitów, Park Rozrywki w Darłowie, wspinali się po linach w Parku Linowym.

– Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe naszego wieloletniego przedsięwzięcia – kolonii integracyjnych na morzem . Dla 139 uczestników były to wyjątkowe dwa tygodnie – czas zajęć sportowych i kulturalnych, wycieczek, a przede wszystkim plażowania i kąpieli morskich. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy znacząco zwiększyć wydatki na materiały programowe, wycieczki, atrakcje. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i jeszcze raz dziękujemy – dodaje Jadwiga Bobek.