Dramat między Czerwoną Wodą a Węglińcem. Cztery osoby zginęły

Parawan
fot. KPP Zgorzelec Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek przed północą na drodze wojewódzkiej 296.
istotne.pl 4 wypadek, węgliniec, czerwona woda

Reklama

4 osoby zginęły w tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w piątek (20 marca) na drodze wojewódzkiej nr 296, między Czerwoną Wodą a Węglińcem (powiat zgorzelecki). Samochód osobowy marki BMW wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Ofiary to dwóch mężczyzn i dwie kobiety, między 20 a 30 rokiem życia.

Na miejscu były zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja. Niestety, nikogo nie udało się uratować. Droga była zablokowana niemal przez całą noc. Obecnie jest już przejezdna.

Oto jak tragiczne zdarzenie opisali strażacy z OSP Węgliniec:

Tragiczny wypadek na drodze z Węglińca do Czerwonej Wody

Aktualizacja 2020-03-23

Zgorzelecka policja o piątkowej tragedii:

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 27-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W samochodzie podróżowały cztery młode osoby, które, niestety, w wyniku poniesionych obrażeń poniosły śmierć na miejscu.

Policja i prokuratura badają przyczyny tragedii. Mundurowi:

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze oraz o poruszanie się pojazdami z prędkością dostosowaną nie tylko do znaków drogowych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Odszkodowania Biuro Ronin BolesławiecOdszkodowania Biuro Ronin Bolesławiecfot. istotne.pl

Reklama