Niezwykła lekcja historii i tolerancji. Wystawa „Anne Frank House” w „dwójce”

Niezwykła lekcja historii i tolerancji. Wystawa „Anne Frank House” w „dwójce”
fot. istotne.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania i pochylenia się nad trudną lekcją historii, która niesie za sobą wiele pytań związanych m.in. z tolerancją i ksenofobią – mówią przedstawiciele społeczności II LO w Bolesławcu.
istotne.pl 183 historia, wystawa, 2lo bolesławiec

Reklama

W dniach 23–24 maja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu – z inicjatywy Małgorzaty Matyjaszczuk, nauczycielki języka polskiego – odbyły się warsztaty związane z wystawą prezentującą życie Żydówki Anne Frank. (Ekspozycja jest własnością Domu Anne Frank w Amsterdamie, a zarazem częścią międzynarodowego projektu The Future of Auschwitz and Holocaust Education in Authentic Memorial Sites).

Uczniowie II LO wraz z uczennicami Gimnazjum Samorządowego nr 2 zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu historii, relacji interpersonalnych, pracy lidera z grupą. A wszystko to pod czujnym okiem edukatorów z Anne Frank House w Polsce.

Dzięki warsztatom uczniowie zdobyli certyfikaty pozwalające na samodzielne, profesjonalne oprowadzanie po wystawie. Ekspozycję oficjalnie otwarto w poniedziałek 28 maja. – Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania i pochylenia się nad trudną lekcją historii, która niesie za sobą wiele pytań związanych m.in. z tolerancją i ksenofobią – mówią przedstawiciele społeczności „dwójki”.

Wystawę „Anne Frank House” będzie można zwiedzać w II LO w Bolesławcu tylko przez dwa tygodnie.

Reklama