Niemiec z 4-tys. grzywną za wjazd crossem do lasu

Podejrzany
fot. KMP Jelenia Góra Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekać na hałasy.
istotne.pl 183 policja, sąd, niemiec, las, grzywna, cross, miasto jelenia góra

Reklama

We wrześniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, a także z nadleśnictw w Szklarskiej Porębie, we Lwówku Śląskim, w Jaworze i Złotoryi – prowadzą w kotlinie jeleniogórskiej działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu, łamią obowiązujące przepisy prawne.

(W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali w Sosnówce 24-latka na motocyklu crossowym, który nielegalnie wjechał do lasu. Mało tego, mężczyzna próbował siłą zmusić funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych. Przeciw 24-latkowi toczy się postępowanie).

18 września na terenie gminy Stara Kamienica mundurowi zatrzymali 57-letniego obywatela Niemiec poruszającego się po lesie motocyklem crossowym. Niemiec został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, gdzie został ukarany grzywną w wysokości 4000 zł. (Będzie też musiał zapłacić koszty sądowe).

Policja:

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekać na hałasy.

I dodaje:

Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzani przed oblicze sądu.

Reklama