Wypadek na A4. Służby miały problem z dojazdem, kierowcy nie utworzyli korytarza życia

Auto
fot. KMP Legnica Czas dla osób uwięzionych w pojazdach ogrywa ogromną rolę w ratowaniu ich zdrowia, a nawet życia – mówią mundurowi.
istotne.pl 183 wypadek, straż pożarna, a4, korytarz życia

Reklama

2 kwietnia, około godziny 8:30, doszło do zdarzenia drogowego na 90 km autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. Na miejsce natychmiast udali się policjanci legnickiej drogówki oraz inne służby ratownicze.

Niestety, w czasie dojazdu na miejsce zdarzenia – w pojeździe ciężarowym był zakleszczony jeden z kierowców – służby napotkały wiele utrudnień, ponieważ kierowcy nie utworzyli tzw. korytarza życia.

Mundurowi:

Czas dla osób uwięzionych w pojazdach ogrywa ogromną rolę w ratowaniu ich zdrowia a nawet życia.

Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Legnicy

Przypominamy. Art. 9 Prawo o Ruchu Drogowym określa, że „uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się”.

Oznacza to, że kierowcy, którzy widzą i słyszą pojazd uprzywilejowany, powinni zjechać z drogi i umożliwić przejazd takiego pojazdu. Szybszy dojazd do miejsca wypadku przyśpiesza czas udzielenia pomocy, a często to minuty decydują o zdrowiu i życiu ofiar wypadków. Nie pozostań obojętny i zrób KORYTARZ ŻYCIA.

My zaś przypominamy, że akcja Korytarz Życia została zainicjowana m.in. przez strażaków ochotników z OSP KSRG Czerna.

Reklama