Bolesławieccy nauczyciele i pracownicy szkół uhonorowani. Znamy nazwiska. DUŻO ZDJĘĆ

Nauczycielki
fot. UM Bolesławiec Magistrat: – W tym roku świętujemy 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i Europie władzy oświatowej o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.
istotne.pl 183 edukacja, um bolesławiec

11 października w sali kina Forum odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowani zostali nauczyciele, dla których przekazywanie wiedzy to niegasnąca pasja i cierpliwość oraz niezwykłe umiejętności wspierania i inspirowania dzieci i młodzieży.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Podczas uroczystości prezydent Bolesławca wręczył listy gratulacyjne dyrektorom i nauczycielom, którzy zostali odznaczeni Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, a także otrzymali Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nauki, Nagrody Prezydenta Miasta. Dyrektorzy publicznych przedszkoli i szkół zaś wręczyli nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczone zostały:

  • Krystyna Gerwatowska – dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2,
  • Urszula Pawlak – dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3,
  • Ewa Niziałek – była dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3,
  • Dorota Berestecka – nauczycielka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3,
  • Iwona Witczak – nauczycielka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowano:

  • Annę Goździk – dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 3,
  • Bożenę Hyjek – nauczycielkę Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4.

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymały:

  • Urszula Pawlak – dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3,
  • Dorota Stanałowska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec otrzymały:

  • Lucyna Kopeć – dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1,
  • Violetta Jaworowska – dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5,
  • Anna Goździk – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3,
  • Maria Subik – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4,
  • Melania Balińska ze Szkoły Podstawowej nr 3,
  • Elżbieta Basińska ze Szkoły Podstawowej nr 1,
  • Elżbieta Furman ze Szkoły Podstawowej nr 5,
  • Monika Grygorcewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4,
  • Melania Janiec z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7,
  • Agnieszka Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej nr 1,
  • Mariana Korczuk-Zamojska ze Szkoły Podstawowej nr 4,
  • Jadwiga Kuchciak z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5,
  • Renata Paszko z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4,
  • Aleksandra Sozańska-Kut ze Szkoły Podstawowej nr 2,
  • Aneta Taranek z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1,
  • Wioletta Walęga ze Szkoły Podstawowej nr 2,
  • Iwona Witczak z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3,
  • Maria Zawrotniak z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2.

Nagrody Dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1 otrzymali:

  • nauczycielki: Beata Gach, Małgorzata Hasiak, Renata Piecha, Brygida Wojtyra;
  • personel obsługi – Danuta Czernatowicz, Agnieszka Faltyn, Alicja Kowalczyk, Aleksandra Milewicz, Elżbieta Najmrodzka, Mirosław Oleś, Ewa Roman, Agnieszka Smusz.

Nagrody Dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 otrzymali:

  • nauczycielki – Barbara Frąszczak, Katarzyna Falbierska, Anna Dimitrov;
  • pracownicy administracji i obsługi – Anna Kalisz, Anna Benesz, Justyna Marcinów, Karolina Bugaj-Zazula, Ryszard Nowakowski.

Nagrody Dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 otrzymali:

  • nauczycielki – Joanna Ilnicka, Dorota Berestecka, Małgorzata Sikora, Ewelina Pilipionek;
  • pracownicy administracji i obsługi – Iwona Hołowata, Wojciech Jaśkiewicz, Ewa Patreucha, Maria Wnuk, Izabela Zawrotniak, Barbara Kukla, Teresa Schmalenberg.

Nagrody Dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 otrzymali:

  • nauczycielki – Violetta Król, Małgorzata Żak-Sech, Paulina Tylutka;
  • pracownicy administracji i obsługi – Małgorzata Ożogowska, Aneta Kozińska, Halina Fita, Elżbieta Borek, Klaudia Paschilke, Anna Truchlewska, Dariusz Orlak.

Nagrody Dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5 otrzymali:

  • nauczyciele – Teresa Kulik, Ewa Sawicka, Nicole Kukla;
  • pracownicy administracji i obsługi – Paweł Grzesiak, Joanna Olszak, Elżbieta Wierzbicka, Laura Baran, Agnieszka Mielnik, Anna Wilas, Barbara Lis, Magdalena Szuliga, Marta Gniewek, Anna Michalska, Magdalena Burzyńska, Sylwia Skierska, Aneta Kukla.

Nagrody Dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 6 otrzymali:

  • nauczyciele – Bogusława Bogusz, Patrycja Kurhan, Renata Zarzycka;
  • pracownicy administracji i obsługi – Kamila Biesiadecka, Irena Aleksandrzak, Angelika Knapik, Stanisława Kwiatkowska, Elżbieta Kurczewska, Sylwester Domański.

Nagrody Dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 otrzymali:

  • nauczyciele – Agnieszka Szewczyk, Anna Fecyk, Małgorzata Szewczyk, Urszula Rybacka, Bożena Owarzana, Magdalena Lenda-Szajwaj, Izabela Hołowczak;
  • pracownicy administracji i obsługi – Renata Fecyk, Aneta Fecyk, Irena Blicharska, Krystyna Buczkowska, Anna Skowron, Sylwia Paluch, Elżbieta Matyjewicz, Mirosław Król.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymali:

  • nauczyciele – Mirosław Adamarczuk, Irena Bartosz, Marta Bednarz, Marzanna Borecka, Wioletta Chlastawa, Magdalena Czyżewska, Monika Fabin, Angelika Horoniecka, Dorota Jandulska, Joanna Kawka, Katarzyna Kazanowska, Beata Kłodnicka, Renata Kruszelnicka, Magdalena Kujawiakowska, Izabela Kulpa, Joanna Kuriata, Iwona Majewska, Robert Ostrowski, Ryszard Posacki, Elżbieta Rowgało, Katarzyna Syguła-Wieczorek, Agnieszka Witnik;
  • pracownicy administracji i obsługi – Ewa Troszczyńska, Barbara Zawadzka, Anna Małolepsza, Stanisława Ziębikiewicz, Katarzyna Barczuk, Barbara Kot, Halina Członka, Iwona Wilk, Jerzy Góźdź, Marzena Orlak, Barbara Puk, Piotr Mularczyk, Anna Mrugała, Agnieszka Wieczorek.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 otrzymali:

  • nauczyciele – Piotr Bajer, Jarosława Baran, Beata Czeladka, Karolina Dzierwa, Joanna Filistyńska, Elżbieta Grzyb, Grzegorz Jankowski, Agnieszka Korczak, Anna Kozłowska, Joanna Kupisz, Sylwia Łukasiewicz-Nawieśniak, Justyna Paszek, Ewa Szajwaj, Agnieszka Szulc-Jednoróg, Katarzyna Szymczykowska, Jolanta Wójcik, Beata Wysocka;
  • pracownicy administracji i obsługi – Elżbieta Czarniecka, Weronika Surkont, Lidia Ferlewicz, Nina Kot, Agnieszka Borysewicz, Teresa Mocniak, Krzysztof Pawłowski, Józef Goldstain.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymali:

  • nauczyciele – Adrian Banyś, Angelika Becla, Amelia Fita, Gizela Grabowska, Monika Jastrząbek, Marta Łagowska, Małgorzata Maksymów, Agnieszka Markowicz, Agnieszka Michalik, Ewa Nadwodna, Agnieszka Naprawca, Bożena Oboza, Justyna Orszulak, Halina Rudzik, Aleksandra Szylin, Katarzyna Wierzejska;
  • pracownicy administracji i obsługi – Anetta Chodorowska, Magdalena Czyżewska, Halina Skrzypek, Renata Szustakowska, Agnieszka Tur, Zdzisław Weiss.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 otrzymali:

  • nauczyciele – Barbara Blicharska, Lucyna Cichewicz, Martyna Daczkowska, Marta Górska, Agnieszka Grzęda, Małgorzata Kopeć, Dorota Kasprzyk, Barbara Kamińska, Jolanta Kucharska, Rafał Kwieciński, Tomasz Markowski, Katarzyna Matoryn, Janina Mysiak, Beata Orczyk, Justyna Piaskowska, Teresa Pawlik, Jolanta Rzeźwicka, Wojciech Tarczyński, Alicja Wiaderna, Tadeusz Zarzycki;
  • pracownicy administracji i obsługi – Władysława Odyniec, Danuta Macias, Joanna Sojka, Agnieszka Piasecka, Bożena Hubicka, Magdalena Woźniak, Małgorzata Świątkowska, Genowefa Górecka, Monika Baran, Małgorzata Pflanz, Joachim Kubik, Daniel Miskis, Dariusz Zięba.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 otrzymali:

  • nauczyciele – Robert Bieliński, Joanna Bednarz-Męczyńska, Marzena Bronowicka, Beata Burdzy, Joanna Chapińska, Danuta Dereszyńska, Dorota Dobies, Katarzyna Dorosz, Agnieszka Durda, Urszula Frąszczak-Matyjewicz, Anna Izba, Sylwia Kawałko, Adriana Kopeć, Marzena Kosarczyn, Katarzyna Kulczycka, Katarzyna Lasak-Granatowska, Izabela Lipiec, Elżbieta Mieniek, Agnieszka Mikiciuk, Anna Nahorecka, Barbara Ostrowska, Marta Pabisz, Adam Pieczara, Anna Skrabucha, Anna Stachów, Barbara Stańczyszyn, Katarzyna Urban, Ewa Wiśniewska, Marzena Zasańska;
  • pracownicy administracji i obsługi – Diana Głowik, Jolanta Matyjewicz, Grażyna Kijowska, Krzysztof Skibiński.

Magistrat: – Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana została przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Kusocińskiego. Program gali poświęcono twórczości Aleksandra Fredry – patrona roku 2023 ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej. Uczniowie zaprezentowali na scenie wiersze i fragmenty utworów tego znakomitego twórcy oraz uświetnili galę występami muzycznymi skierowanymi z podziękowaniami do wszystkich nauczycieli.