Szanowni Mieszkańcy Bolesławca,
Z głębi serca pragnę podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, wybierając na radnego naszego pięknego miasta. Wasz głos jest dla mnie wyrazem uznania, ale także zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności.
Jako strażak, przez 25 lat zawodowej służby miałem przywilej niesienia pomocy tam, gdzie była ona najbardziej potrzebna. Działając zarówno w Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowie Bolesławieckim, zawsze starałem się dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, szkolić młode pokolenie i dbać o naszą wspólną historię. Teraz, jako radny, zobowiązuję się do jeszcze większego zaangażowania w sprawy miasta i powiatu, aby nasza mała ojczyzna rozwijała się w sposób, na jaki wszyscy zasługujemy.
Dziękuję również za każde wsparcie, które otrzymałem na przestrzeni lat – zarówno w pracy zawodowej, jak i społecznej. Wyróżnienia, które miałem zaszczyt otrzymać, są dla mnie motywacją do dalszej służby. Wierzę, że razem z Wami możemy osiągnąć jeszcze więcej.
Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Sylwester Łasocha
Radny Miasta Bolesławiec
Sylwester Łasocha ma 45 lat. Z pożarnictwem związany od ponad 30 lat, już jako nastolatek wstąpił do Gminnej Dętej Orkiestry Strażackiej w Suścu. Od 25 lat zawodowy strażak – oficer pożarnictwa. Pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu na stanowisku Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Jest strażakiem ratownikiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowie Bolesławieckim, gdzie pełni funkcję zastępcy naczelnika tej jednostki. Pozyskuje sprzęt i szkoli członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Tomaszów Bolesławiecki. Prowadził cykl zajęć w Przedszkolu nr 2 w Bolesławcu, zapoznając dzieci z zadaniami jakie wykonuje straż pożarna, jak zachować się w czasie zagrożenia, gdzie otrzymać i jak prosić o pomoc. W 2022 r. z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej dla mieszkańców Bolesławca i powiatu bolesławieckiego zorganizował wystawę sprzętu strażackiego będącego na wyposażeniu Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Pozyskuje, przeprowadza renowację, a następnie eksponaty przekazuje do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku (woj. lubelskie) założonego przez jego Ojca.
Za działalność zawodową i społeczną wyróżniony: przez Prezydenta RP, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego medalami i odznaczeniami: Brązowym Krzyżem Zasługi – 2023 r.; Brązową Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" – 2015 r.; Brązowym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa" – 2012 r.; Odznaką Honorowa Złotą „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego" – 2011 r.