7 medali zawodników MKS Bolesłavia na Mistrzostwach Polski LZS

7 medali zawodników MKS Bolesłavia na Mistrzostwach Polski LZS
fot. MKS Bolesłavia Nasi zawodnicy po raz kolejny w tym sezonie potwierdzili wysoką formę, osiągając świetne wyniki na Mistrzostwach Polski LZS, które odbyły się w miniony weekend we Włocławku. Dorobek naszych zawodników to 7 medali oraz sporo nowych rekordów życiowych.
istotne.pl 4 bolesłavia, mistrzostwa

Reklama

Jedną z największych niespodzianek sprawił Jakub Foremny, który wywalczył 2 medale. W biegu na 100 m pokonał wszystkich rywali i uzyskując bardzo wartościowy wynik 10.60 s, został Mistrzem Polski. Kuba po raz kolejny poprawił rekord klubu i uzyskał klasę mistrzowską.

Nasz zawodnik parę godzin później pojawił się na starcie biegu na 400 m i dając z siebie wszystko, zdobył brązowy medal, ustanawiając nowy rekord życiowy – 48.89 s. Na obu tych dystansach Kuba wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy.

Stanisław Strzelecki zdobył złoty medal w biegu na 200 m – 21.62 s co jest jego nowym rekordem życiowym. Stanisław ustanowił również nową życiówkę na 100 m – 10.87 s i wypełnił aż dwa minima na Mistrzostwa Europy U18.

Na wysokości zadania stanęła także Vanessa Michaluk. Pewnie wygrała 100 m ppł. z nowym rekordem życiowym – 13.71 s. Vanessa stanęła w blokach również na sprinterskim dystansie 100 m, gdzie ustanowiła nową życiówkę – 12.10 s, zdobyła srebrny medal i  wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy U18.

Eliza Psiuch sprawiła nam wszystkim niespodziankę, zdobywając srebrny medal w skoku wzwyż. Uzyskała wartościowy wynik 159 cm i była blisko pokonania poprzeczki zawieszonej na wysokości 162 cm. Dzień później Eliza wystartowała w trójskoku i uzyskała wynik 9.40 m.

Diana Majewska pojawiła się na starcie rzutu dyskiem i uzyskując wynik 33,34 m, zdobyła brązowy medal. Diana startowała również w rzucie młotem, a jej nowy rekord życiowy to 44.98 m.

Reszta naszych zawodników również uzyskała wartościowe wyniki:

  • Amelia Szymska w biegu na 100 m – 12.68 s =PB,
  • Emilia Burmas w biegu na 400 m – 60.10 s PB, bieg na 400 mppł – 67.75 s,
  • Julia Szymska w biegu na 400 m – 60.48 s SB,
  • Mateusz Kupczak w rzucie młotem – 42.73 m PB, w pchnięciu kulą – 12.37 m,
  • Piotr Tutak w rzucie oszczepem – 51.3 m.

Klub MKS Bolesłavia zajął w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski dziewiąte miejsce i w klasyfikacji punktowej dziesiąte miejsce w kraju, najwyżej wśród klubów dolnośląskich.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom i życzymy jeszcze lepszych rezultatów na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbędę się 15 czerwca w Jeleniej Górze.

Więcej informacji na stronie MKS Bolesłavia.

Reklama