Skandal na bluesowo-rockowym koncercie

Troje ludzie na trybunach
fot. Marcin Zabawa Organizowany przez Gminę Miejską Bolesławiec i Rogers Agency rockowo-bluesowy koncert przerwano. Nie wystąpiły TSA, Coma i -123 minuty, bo nie było dla nich pieniędzy. Sobotnia część koncertu ma się w ogóle nie odbyć.
istotne.pl 0 blues nad bobrem, gruszecki

Reklama

Już na początku sierpnia informowaliśmy o niejasnościach wokół organizacji koncertu bluesowego. Wiele informacji spływających do redakcji wskazywało na to, że Gmina Miejska Bolesławiec i Rogers Agency niewłaściwie przygotowują kolejną edycję wieloletniej, ogólnopolskiej imprezy.

W programie „Na światło dzienne” jeden z organizatorów, Dariusz Gruszecki zapewniał, że wszystko będzie dobrze. Wielokrotnie dopytywany przez Krzysztofa Gwizdałę, czy aby na pewno będą ludzie i czy koncert się odbędzie, odpowiadał, że tak. Na pytanie, czy nie będzie pośmiewiska z prezydenta Bolesławca Piotra Romana, Gruszecki odpowiadał, że nie będzie. Zapewniał również, że sprzedał ponad 2 000 biletów.

Na piątkową część koncertu przyszło około 250 osób. Sporo z nich nosiło identyfikatory, czyli nie musiało kupować biletów. Ile sprzedano karnetów, na razie nie wiadomo. Jakie koszty ponieśli organizatorzy, też nie wiadomo. Na pewno Gmina Miejska będzie musiała ujawnić kwoty przeznaczone na organizację koncertu, a Piotr Roman będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie zatrudnił do organizacji profesjonalistów.

W godzinach wieczornych pod sceną zgromadziło się kilkadziesiąt osóbW godzinach wieczornych pod sceną zgromadziło się kilkadziesiąt osóbfot. ii
O godzinie 19:00 scena amfiteatru świeciła pustkamiO godzinie 19:00 scena amfiteatru świeciła pustkamifot. ii

Dodajmy, że koncertowi patronowała między innymi lokalna telewizja „Azart-Sat”, która nie informowała o kontrowersjach wokół imprezy, a jedynie zapowiedziała, że nie będzie Chucka Berry’ego. W czwartkowym wiadomościach podano nawet, że wszystko jest „zapięte na ostatni guzik” i że „koncert ruszy z podwójną siłą”.

Zwroty biletów

Osoby, które kupiły bilety w Biurze Perfekt przy ul. Sierpnia '80 12/13, mogę zwrócić je tylko dzisiaj, w poniedziałek. Osoby, które kupiły bilety w Biurze Piramida przy ul. Zgorzeleckiej 40 mogą również odzyskac pieniądze, ale tylko za bilety na drugi dzień.

Oświadczenie dotyczące Koncertu Finałowego

W związku z zerwaniem części Koncertu Finałowego Festiwalu Blues nad Bobrem w dniu 15.08. 2008 r. przez właściciela firmy Rogers Agency Dariusza Gruszeckiego informuję, że prezydent Bolesławca Piotr Roman, który rekomendował tegorocznego organizatora Koncertu Finałowego Festiwalu Blues nad Bobrem, przeprasza wszystkich zawiedzionych fanów muzyki przybyłych na koncert, którzy nie mogli wysłuchać trzech zapowiedzianych na ten dzień zespołów.

W związku z niezrealizowaniem przedmiotu umowy na organizację Koncertu Finałowego Festiwalu Blues nad Bobrem przez Rogers Agency, w tym z odwołaniem Koncertu Finałowego w dniu 16 sierpnia 2008 roku, Gmina Miejska Bolesławiec odstąpiła od zawartej umowy, a tym samym wypłacenia należności za organizację Koncertu Finałowego Festiwalu Blues nad Bobrem.

Z przykrością informujemy, że wybrany organizator Koncertu Finałowego Festiwalu Blues nad Bobrem zawiódł, mimo iż dotychczas pan Dariusz Gruszecki dał się poznać jako organizator wielu imprez muzycznych, np. koncertu Micka Russella z Leszkiem Cichońskim w Kliczkowie. W 2007 r. był dyrektorem organizacyjnym Festiwalu Blues nad Bobrem. Również w roku 2007 Wydział Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta Bolesławiec oraz ówcześnie reprezentujący Stowarzyszenie Blues nad Bobrem pan Dariusz Gruszecki przygotowali czterodniową imprezę pn. „Bolesławiec na Śnieżce”. W roku bieżącym nasze miasto przy współpracy z Rogers Agency Dariusza Gruszeckiego zaprezentowało się w Międzyzdrojach na imprezie „Bolesławiec nad morzem”.

Kolejnym przedsięwzięciem miał być dwudniowy Koncert Finałowy Blues nad Bobrem. Z propozycją organizacji tego koncertu jako jedyny wystąpił p. Dariusz Gruszecki - biorąc na siebie wszystkie kwestie organizacyjne i finansowe, w tym ewentualne roszczenia. W związku z tym za wszelkie zobowiązania finansowe dotyczące Koncertu Finałowego Festiwalu Blues nad Bobrem odpowiada firma Rogers Agency Dariusza Gruszeckiego.

Agnieszka Gergont - rzecznik prasowy UM

(informacja ii)

Reklama