Uczniowie z Francji u prezydenta Legnicy

Uczniowie z Francji u prezydenta Legnicy
fot. UM Legnica W poniedziałek (12 października) Urząd Miasta odwiedzili uczniowie z miasta Gaap we Francji, którzy przyjechali na wymianę międzyszkolną do II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Gospodarzem spotkania był prezydent Tadeusz Krzakowski.
istotne.pl 0 wymiana, francja, um legnica, miasto legnica

Reklama

– Bardzo się cieszę, że co roku możemy się spotkać i że to już nasze 14 spotkanie – powiedział na powitanie prezydent Tadeusz Krzakowski. W odpowiedzi usłyszał podziękowania za wysiłek, jaki prezydent wkłada w wymianę uczniowską, która jest dla francuskiej szkoły bardzo ważna. Jednocześnie przedstawiciele francuskiego grona pedagogicznego zaprosili prezydenta i polskich uczniów do Francji.

– Po wczorajszym zwycięstwie reprezentacji Polski nad Irlandią zagramy w Euro 2016 we Francji. Może przy okazji polska młodzież będzie mogła zobaczyć to sportowe wydarzenie – powiedział prezydent. Uczniowie z Francji pogratulowali polskiej reprezentacji gromkimi brawami.

Uczniowie z Francji u prezydenta LegnicyUczniowie z Francji u prezydenta Legnicyfot. UM Legnica

Na spotkaniu młodzież francuska zadawała prezydentowi Legnicy wiele pytań związanych z przyszłością Unii Europejskiej i obecnością Polski w UE. Padały także pytania m.in. o relacje władz samorządowych z władzą centralną, relacje państwa z Kościołem, o problem imigrantów, wejście Polski do strefy euro czy też o politykę miasta kierowaną do ludzi młodych.

W tej ostatniej kwestii prezydent podkreślił, jak ważny dla niego jest głos legnickiej młodzieży i wsłuchiwanie się w jej potrzeby. – W Legnicy mamy 50 placówek oświatowych, w tym świetnie przygotowane placówki do kształcenia zawodowego. Wszystko po to, aby nie szkolić bezrobotnych. Dodatkowo młodzież może korzystać z wielu placówek kulturalnych i sportowych – dodała Dorota Purgal, zastępczyni prezydenta.

UM Legnica

Reklama