5 zasad efektywnej nauki angielskiego wg. Preply

Język obcy
fot. preply Ucząc się języka angielskiego naturalnie dążymy do jak największej efektywności. Zasady są tym co pozwala określić czego się trzymać, na co zwrócić uwagę i czym się kierować.
istotne.pl 0 edukacja, język obcy, miasto legnica

Efektywna nauka języka możliwa jest dzięki zastosowaniu kilku zasad. Stosowanie tych zasad jest szczególnie istotne w samodzielnej nauce języka angielskiego.

Zasada pierwsza

Pierwszą zasadą jest zaplanowanie działań i systematyczna realizacja. Podejmując decyzje o tym, że podejmujemy naukę trzeba ją bardzo dokładnie rozplanować. W nauce tak jak w życiu codziennym bardzo rzadko wychodzi coś czego dokładnie nie rozplanujemy. Ponadto stworzenie sobie indywidualnego planu wprowadzi możliwość kontroli i monitowania swoich umiejętności, a także cofania się do treści mniej zrozumiałych. Stworzenie planu stanowi także na rozplanowanie zajęć związanych z nauką języka obcego. Dobrze jest wyznaczać sobie cele, zarówno te mniejsze jak i jeden cel główny, którym jak wiadomo będzie opanowanie języka angielskiego. Podzielenie planu na mniejsze cele pozwoli na większe zadowolenie z efektów. Zadowolenie ze zrealizowanego małego celu da siłę napędową do tego, aby realizować cel główny. Regularny kontakt z językiem, systematyczna nauka to sposób na osiągniecie zadowalających efektów.

Zasada druga

Druga zasada mówi o tym jak istotna w nauce języka angielskiego jest różnorodność bodźców. N Na mózg należy działać wszystkimi zmysłami, istotny jest zmysł słuchu, wzroku, ale równie ważny może być dotyk, a nawet zapach. Im więcej bodźców umysł będzie otrzymywał tym większa szansa na osiągniecie sukcesu. Najlepiej by w otoczeniu było jak najwięcej języka angielskiego. Jeśli filmy to tylko te w języku angielskim, lub z angielskim lektorem. Jeśli muzyka to piosenki w języku angielskim. Codzienne wiadomości na ulubionym serwisie internetowym czytane w angielskiej wersji językowej. Zamiast polskich stacji radiowych – angielska stacja. Rozmowy na Skype ze znajomymi- jak najczęściej po angielsku. Jeśli zabraknie nam znajomych posługujących się tym językiem – zawsze można skorzystać ze specjalnych portali, które umożliwiają wzajemne poznanie się osobom, które chcą się nauczyć danego języka. Do tej bogatej listy pomysłów jak otaczać się językiem angielskim dodam jeszcze czytanie blogów, zaglądanie na angielskie fora, czytanie serwisów społecznościowych w tym języku. Bardzo duże daje aktywne uczestnictwo w dyskusyjnych grupach społecznościowych, których członkami są ludzie z różnych kultur.

Trzecia zasada

Zasada trzecia dotyczy korzystania z programów, oraz kursów do nauki języka angielskiego, które dostępne są na stronach internetowych. Według tej zasady warto korzystać z wszelkich materiałów dostępnych w sieci o ile dzięki temu nauka będzie łatwiejsza. Wybór odpowiedniej aplikacji jest sprawą indywidualną. Stosując się do zasady trzeciej można uczyć się praktycznie w każdym miejscu gdzie się znajdujemy i gdzie jest dostęp do sieci internetowej. Uczyć się możemy w dogodnym dla siebie czasie i okolicznościach.

Czwarta zasada

Zasada czwarta mówi o tym, że nauka języka angielskiego nie powinna być przykrym obowiązkiem, natomiast najlepiej jak korzy się ona z samymi przyjemnymi rzeczami. Nie warto uczyć się języka będą pod wpływem stresu, ponieważ w takim momencie nauka będzie mało efektywna. Dlatego języka angielskiego można się uczyć poprzez angielskojęzyczne gry online czy tez poprzez dyskusje – oczywiście w języku angielskim na wszelkiego rodzaju forach tematycznych. Nauka angielskiego to nie tylko nudne siedzenie nad słownikiem. Poprzez samodzielne wyszukiwanie w internecie interesujących nas kwestii językowych można więcej osiągnąć niż poprzez wielogodzinne ślęczenie nad tradycyjnym podręcznikiem do nauki języka.

Zasada piąta

Piąta i ostatnia zasada którą warto wprowadzić w życie chcąc efektywnie nauczyć się języka angielskiego mówi o tym, że do nauki niezbędne są odpowiednie warunki. Możliwość nauki w miejscu w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie daje duże korzyści jeśli chodzi o przyswajanie sobie materiału. Korzystanie z aplikacji internetowych stwarza warunki do uczenia się w miejscu w którym będziemy czuli się najwygodniej. Nauka poprzez internet pozwala na wybranie z kim i w jakim tempie będziemy chcieli się uczyć. Samodzielne decydowanie o takich kwestiach daje uczucie spokoju i komfortu co z kolei przekłada się na dobre opanowanie przerabianego materiału. Czasami ze względu na charakter pracy zawodowej istnieje możliwość nauki tylko w określonych godzinach. O ile w przypadku tradycyjnych kursów trzeba dopasować się do godzin ustalonych przez organizatorów o tyle w przypadku samodzielnej nauki online można dopasować godziny do trybu pracy, nawet jeśli praca zawodowa jest związana ze zmianami. Korzystając z udogodnień jakie daje sieć internetowa można rozmawiać z najlepszymi native speakerami niezależnie od miejsca, gdzie mieszkamy.

Korzystanie z tych zasad to sposób na efektywną i przyjemną naukę języka angielskiego.

Autor: Preply.com. platforma oferująca naukę angielskiego w woj. Dolnoślaśląskim.

Więcej na https://preply.com/pl/wroclaw/korepetycje-z-angielskiego i na http://di.com.pl/6-zasad-efektywnej-nauki-angielskiego

Teskt zlecony