Wymachiwał maczetą w komisariacie. Groził, że popełni samobójstwo

Maczeta
fot. Michael E. Cumpston/Wikimedia Commons Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 19-latka z Kowar.
istotne.pl 0 policja, maczeta, miasto jelenia góra

Reklama

9 czerwca, około godziny 23:00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przekazał dyżurnemu z Komisariatu Policji w Kowarach informację o tym, że 19-letni mieszkaniec Kowar może chcieć popełnić samobójstwo. Informację taką przekazała matka chłopka, która rozmawiała z nim przez telefon. Nastolatek był w złym stanie psychicznym.

Dyżurny z Kowar skontaktował się z nim telefonicznie. Mężczyzna zaprzeczał temu, że ma myśli samobójcze, ale dyżurny wyczuł, że 19-latek kłamie i zaprosił go na rozmowę do komisariatu.

W trakcie rozmowy w komisariacie nastolatek był pobudzony, miał zmienne nastroje, a w pewnym momencie wyjął spod kurtki maczetę. Zaczął nią wymachiwać i grozić, że popełni samobójstwo. Po czym wybiegł z komisariatu i uciekł do domu. Pojechali za nim policjanci, jednak mężczyzna nie chciał ich wpuścić. Cały czas groził, że targnie się na swoje życie.

Wówczas funkcjonariusze zdecydowali się wyważyć drzwi. Gdy wchodzili do środka, mężczyzna wyskoczył z okna i zaczął uciekać. Mundurowi po chwili znaleźli go w korycie rzeki.

19-latek trafił pod opiekę lekarzy.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama