Pobili znajomego jego maczetą, a potem go okradli

Maczeta
fot. Michael E. Cumpston/Wikimedia Commons Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mieszkańców Kowar podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
istotne.pl 0 policja, maczeta, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Kowar zatrzymali dwóch mężczyzn (w wieku 35 i 38 lat), którzy podejrzani są o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Zdarzenie miało miejsce 24 lutego br. wieczorem w mieszkaniu pokrzywdzonego w Karpaczu. Mężczyźni przyszli do niego w odwiedziny. Doszło do sprzeczki, w trakcie której napastnicy wykorzystali maczetę pokrzywdzonego, pobili go, a następnie okradli. Ponadto zniszczyli mu również inne przedmioty, których wartość wycenił on na 1 000 zł.

Łupem napastników padły trzy telefony komórkowe, dwa twarde dyski, dekoder oraz inne drobne przedmioty (łączna ich wartość to 2 000 zł). Agresorzy, wychodząc, zagrozili pokrzywdzonemu pobiciem, jeśli powiadomi o tym policję.

Mimo gróźb pokrzywdzony powiadomił o rozboju mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali bandytów i odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Mieszkańcy Kowar trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że byli już notowani za podobne przestępstwo. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama