Zwierzęta nie będą mogły wtargnąć na A4. GDDKiA zamontuje ponad 2-metrowe ogrodzenie

Dzik
fot. freeimages.com (Marieke Kuijpers) 200 km ogrodzenia ma powstać w przyszłym roku na autostradzie A4, na odcinku Krzywa – Wrocław.
istotne.pl 0 a4, ogrodzenie, gddkia

Reklama

O sprawie pisaliśmy w połowie października w materiale Dziki i sarny nie będą mogły wtargnąć na A4. GDDKiA zamontuje ogrodzenie. – Do końca roku opracowana zostanie dokumentacja ogrodzenia autostrady A4 na odcinku Krzywa – Wrocław – powiedział nam wówczas Maciej Wołodko z biura prasowego wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To odcinek 100-kilometrowy, więc łącznie powstanie 200 km ogrodzenia. – Ma to na celu zabezpieczenie kierowców przed wchodzącymi na autostradę zwierzętami – tłumaczył M. Wołodko.

Dwaj nasi Czytelnicy od razu zapytali, jakiej wysokości będzie to ogrodzenie i czy powstrzyma również „bardziej niebezpieczne zwierzęta – jelenie, łosie”. O tę kwestię postanowiliśmy dopytać rzecznika GDDKiA. Maciej Wołodko:

Projektowane ogrodzenie autostrady A4 na odcinku od Krzywej do Wrocławia w terenie leśnym mieć będzie 2,40 metra powyżej przyległego terenu, natomiast w pozostałym terenie – 2,20 metra. Brano, oczywiście, pod uwagę szlaki migracji poszczególnych gatunków zwierząt, wymuszające zagęszczenie ogrodzenia na dole, czy zwiększenie jego wysokości w terenie leśnym.

Jak myślicie – to wystarczająca wysokość?

Reklama