Agnieszka Chylińska na Lecie Agatowym we Lwówku Śląskim

Agnieszka Chylińska
fot. istotne.pl Największą lwówecką imprezę plenerową oraz giełdę minerałów i wyrobów jubilerskich rozpoczęła parada poszukiwaczy skarbów. Wieczorem wystąpiła Agnieszka Chylińska.

Od piątku do niedzieli w rynku odbywać się będzie giełda minerałów i wyrobów jubilerskich, będzie 70 stoisk. W tym roku organizatorzy zapraszają na kilka wystaw minerałów. Wystawa główna "Barwy Minerałów" prezentowana będzie w Sali Rycerskiej lwóweckiego ratusza w dniach 15-17 lipca od 10:00 do późnego wieczora.

Promujemy 22. Bolesławieckie Święto Ceramiki

Podczas parady rozpoczynajacej lwóweckie święto od lat zapraszamy na nasze sierpniowe dni ceramiki. W tym roku odbędą się dwudziesty drugi raz największe targi ceramiczne w Polsce. W Bolesławcu ponad 100 wystawców zaprezentuje swoje unikatowe wyroby z gliny. Na skwerze bolesławieckiego rynku staną autorskie, wielkie piece ceramiczne, przez miasto przejdzie kolorowa parada. Muzycznymi gwiazdami będą Kate Ryan, Golec uOrkiestra, Grzegorz Hyży oraz Pectus.

Na Lecie Agatowym jest też stoisko bolesławieckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które rozszerzyło swoją działalność na Lwówek Śląski. W 2014 roku ówczesny burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski Ludwik Kaziów oraz prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Józef Król podpisali akt notarialny na mocy którego Lwówek Śląski został wspólnikiem spółki PWiK w Bolesławcu. Spółka podczas Agatowego Lata promuje swoją działalność i dobrą wodę.