Znakomity start zawodników UKS Tukan Iwiny

Angelika Haniszewska
fot. UKS Tukan W Klubowych Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację pierwsze miejsce wywalczyła Małgorzata Szeliga. Sztafeta Tukana zajęła drugą lokatę.
istotne.pl 0 zawody, bieg, uks tukan

Reklama

W ubiegły weekend na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację. W piątek rozegrano bieg sztafetowy, w którym zawodnicy UKS Tukan Iwiny (Marek Wojnowicz, Wojciech Pachnik, Mateusz Madej) wyprzedzili faworyzowaną ekipę z Pabianic i zajęli drugą lokatę. Rywalizację wygrał UKS Orientuś Łódź.

Pierwsi od lewej: Marek Wojnowicz, Wojciech Pachnik, Mateusz MadejPierwsi od lewej: Marek Wojnowicz, Wojciech Pachnik, Mateusz Madejfot. UKS Tukan

W sobotę rywalizowano w biegu klasycznym. Małgorzata Szeliga, mimo kontuzji stawu skokowego, zajęła pierwsze miejsce ex aequo z Edytą Balutą z UKS Patria Młynne. Na pierwszym stopniu podium stanęła też młodziczka Angelika Haniszewska. W mocno obsadzonej kategorii M-18 ósme miejsce wywalczył Mateusz Madej, a jego brat, startujący w kategorii M-16, uzyskał kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Druga po lewej: Małgorzata SzeligaDruga po lewej: Małgorzata Szeligafot. UKS Tukan

W niedzielę odbył się bieg sprinterski. Kontuzjowana Małgorzata Szeliga zajęła trzecią lokatę. Na szóstej pozycji uplasował się Wojciech Pachnik. Miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyli też: Marcin Wieczorek (był ósmy) i Paweł Werda (dziesiąta pozycja).

Pierwsza od lewej: Angelika HaniszewskaPierwsza od lewej: Angelika Haniszewskafot. UKS Tukan

(informacja Dariusz Pachnik/ii)

Reklama