Zwycięstwo tenisistów TOP z Odrą Księgnice

Logo TOP Bolesławiec
fot. TOP W pierwszym meczu II ligi tenisa stołowego zawodnicy TOP doznali porażki 4:6. Ich pogromcami okazali się gracze Klubu Uniwersyteckiego Akademii Ekonomicznej z Wrocławia. O wiele lepiej bolesławianie wypadli w wyjazdowym spotkaniu z Odrą Głoska II Księgnice.
istotne.pl 0 top bolesławiec, odra

Reklama

Tenisiści stołowi TOP wygrali wyraźnie wyjazdowy mecz z Odrą Głoska II Księgnice i zdobyli swoje pierwsze "duże" punkty w rozgrywkach. W następnej kolejce zmierzą się z LZS Raszówka, której zawodnicy (podobnie jak bolesławianie) mają już dwupunktową zdobycz w rywalizacji ligowej. W meczu z Odrą "oczka" dla TOP zdobywali wszyscy reprezentanci klubu.

Spotkanie w Księgnicach rozpoczęło się podobnie jak mecz TOP we Wrocławiu. Trzy pierwsze zwycięstwa odnieśli bolesławianie. Grzegorz Rogóż pokonał Kamila Kaczmarka (3:2), Adrian Korzybski (który bardzo chciał zrehabilitować się w oczach bolesławieckiej publiczności) nie dał szans Rafałowi Dworakowskiemu i pokonał go 3:0, a Łukasz Jaźwiec zwyciężył Michała Galasa 3:2. Porażkę z Maciejem Raczyńskim zanotował jedynie Tomasz Durajczyk.

Gry deblowe tym razem okazały się atutem TOP. Zarówno duet Jażwiec/Rogóż jak i Durajczyk/Korzybski pokonali rywali po 3:1. W tym momencie było już 5:1 dla TOP Bolesławiec i bolesławianom potrzebna była tylko jedna wygrana, by zdobyć dwa "duże" punkty meczowe. Zwycięstwo TOP przypieczętował Łukasz Jaźwiec pokonując wyraźnie K. Kaczmarka 3:0. Kolejne zwycięstwa (G. Rogóża z M. Galasem 3:0 i A. Korzybskiego z M. Raczyńskin 3:2) zwiększyły tylko rozmiary porażki gospodarzy. Grający tego dnia z nieco mniejszym szczęściem T. Durajczyk przegrał ostatni pojedynek z R. Dworakowskim 3:2, a warto dodać, że bolesławianin miał w tym pojedynku nawet piłkę meczową. Ostatecznie TOP wygrał 8:2 i awansował na szóstą lokatę w tabeli. Odra Głoska II Księgnice - TOP Bolesławiec 2:8

Punkty dla TOP zdobywali: Łukasz Jaźwiec - 2,5; Adrian Korzybski - 2,5; Grzegorz Rogóż - 2,5 i Tomasz Durajczyk – 0,5.

Reklama