Zły stan nawierzchni ulicy Śluzowej

Dziury na ul. Śluzowej
fot. istotne.pl Na problem zwrócił uwagę nasz Czytelnik. Zarząd Dróg Powiatowych zapewnia, że dziury zostaną załatane w ciągu dwóch tygodni.
istotne.pl 0 remont, dziura, ulica, ul. śluzowa

Reklama

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik, który zwrócił uwagę na zły stan nawierzchni ulicy Śluzowej, a zwłaszcza odcinka od skrzyżowania z ul. Gdańską do przystanku MPK przy cmentarzu. W mailu do redakcji napisał: „To jest horror. Chyba około półtora miesiąca temu ekipy drogowe wybrały pokruszony asfalt z dziur i od tamtej pory obie strony jezdni pełne są wybojów. W miarę przejezdny jest jedynie pas pośrodku jezdni”.

– Wyboje na Śluzowej nie są wygodne, ale nie zagrażają bezpieczeństwu kierowców – zapewnia Anatoliusz Koper, zastępca kierownika Zarządu Dróg Powiatowych.

Jak zapewnia Anatoliusz Koper z  Zarządu Dróg Powiatowych, wyboje na Śluzowej są niewygodne, ale nie zagrażają  bezpieczeństwu kierowcówJak zapewnia Anatoliusz Koper z Zarządu Dróg Powiatowych, wyboje na Śluzowej są niewygodne, ale nie zagrażają bezpieczeństwu kierowcówfot. Gerard Augustyn

Niektóre dziury zostały już załatane. Jak udało się nam ustalić, pozostałe zostaną naprawione w ciągu dwóch tygodni. Gruntowny remont zaś czeka ulicę w przyszłym roku.

W ciągu dwóch tygodni dziury mają zostać załataneW ciągu dwóch tygodni dziury mają zostać załatanefot. Gerard Augustyn

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasze drogi wymagają remontów. Planujemy prace i realizujemy je tak, jak pozwalają nam na to posiadane pieniądze. Ulica Śluzowa ma u nas bardzo wysoki priorytet – zapewnia Majka Nowak, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. – W tym roku udało nam się zdobyć ponad 8 mln zł, które przeznaczyliśmy na „schetynówki” oraz na przebudowę ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury w Bolesławcu. To naprawdę duże osiągnięcie. Mieszkańców powiatu prosimy o cierpliwość. Wszystkich prac po prostu nie da się przeprowadzić w tym samym czasie.

Przekaż istotną informację

Sygnał o złej nawierzchni otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz na maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)

Reklama