Poza codziennością

 • popisek, 2007-09-07 09:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co myslicie o tym cyklu? Niestety nie mogłam być na premierzez w kinie. Dletego też oglądnełam filmik na orgu i powiem szczerze przy całym szacunku dla wypowiadającej się żadna rewelka. Kazdy potrafi usiąść opowiedziec coś o sobie o swoim życiu i żucic kilkoma cudownymi myslali życiowymi. Tak uważam! Moze inne filmy cos wniosą większego, bo ten mnie nie zachwycił.

 • n1cram, 2007-09-09 13:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja znałem Panią prof. J.A. Czarnecką i ten film mi się akurat podobał.
  Być może trzeba coś więcej wiedzieć o tej osobie?

 • Salome (AN0mFg), 2007-09-09 17:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Popisku, masz rację, ale rzucając kilkoma cudownymi myślami, nie "żucaj" ich tak niechlujnie. :)

 • popisek, 2007-09-10 14:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  salome: forma mojej wypowiedz to mój problem, wiec nie powinnas się tym zajmować.
  n1cram nie zgadzam się z twoją wypowiedzią. film powinnien mówić własnie wrecz przeciwnie wszystko osoba które nie znają danej teamtyki wszystko. czyli jeśli nie znam Pani profespr to film powinnie nakreslić chociażby mi jej osobę, a jak dla mnie było to bardzo słabe nakreslenie!

 • Kamil (ANbpXE), 2007-09-10 14:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Towarzystwo wzajemnej adoracji :)

 • kamilak (ANiwiu), 2007-09-10 15:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pomysł podoba mi się bardzo-bardzo. Byłam na premierze w kinie, a i teraz przyjemnie mi było odświeżyć pamięć i obejrzeć te dwa portrety. Znam troje spośród bohaterów tego filmu i uważam, że opowiadając o nich, Autorzy uwypuklili to, co najważniejsze. Ciekawa jestem następnych- zapowiadanych w trakcie premiery - obrazów.

 • Salome (e3PaIE), 2007-09-10 18:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Popisku, masz znów całkowitą rację, forma twoich wypowiedzi to twój WIELKI problem. Mnie on nie zajmuje. Zniesmacza tylko, gdy się w tej formie tak ą, ę kulturalnie wypowiadasz, ale to taka po - pis - owa forma, nie? :)))))).

 • Anetka (AN0NEj), 2007-09-10 20:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Profesor Czarnecka była tez moją Panią Profesor. Znałam ją zarówno jako nauczyciela, artystę i panią z pieskiem spacerującą ulicą Okrzei [ tam ją widziałam po raz ostani ... zresztą , jak codzień w dni powszednie przed 13:00]. Zapamiętałam ja dokładnie taką , jaką Ją Grażyna Hanaf i Krzysztof Gwizdała przedstawili w filmie.Kilka nowych informacji od niej samej wzbogaciło ten obraz. Tym , którzy Jej nie znali mogę tylko powiedzieć żałujcie , bo rzezcwiście nie da się tej OSOBOWOŚCI w żadnym filmie odtworzyć od A do Z z kropkami i przecinkami. Można jedynie cudnie naszkicować. Z wykrzyknikiem! Ważne, że Profesor Czarnecka była z nami na prapremierze w Piwnicy Paryskiej i ... zaakceptowała ten szkic i siebie w nim. To najlepszy recenzent tego filmu.
  "Kazdy potrafi usiąść opowiedziec coś o sobie o swoim życiu i żucic kilkoma cudownymi myslali życiowymi".Tyle, że nie chodzi o to , aby siedzieć i mówić , ale by POWIEDZIEĆ tak, aby się usiadło.Z wrażenia.Byłam na prapremierze, na premierze [ już bez Profesor Czarneckiej], znam osobiście kilka postaci tego cyklu i nie przyszło by mi do głowy zrobić tego cyklu o kimlowiek innym na początek lub aby o NICH tego cyklu nie było.
  Dzięki Grażynko i Krzysiu, że zapamiętujecie dla nas tych , których warto słuchać...Niestety nie jest to zaletą powszechną więc nie zrażajcie się głuchym pogłosem bezsilnej mamrotaniny...

 • popisek, 2007-09-10 21:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Salome moze i po pis owa forma. ale jeśli chodzi o niesmaczną formę może i masz rację.....ale w moim przypadku to jedynie skutek braku czasu na formą, bo wolę przeznaczyć ten czas na treść!!! a i tak na marginesie nie jest to dla mnie ŻADEN problem!!

 • Salome (e7tIEU), 2007-09-14 19:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ubolewam, ze niechlujność językowa nie jest ŻADNYM problemem dla młodej, wydawałoby sie wyedukowanej osoby: "to skutek braku czasu na formą", cytuję, bo wolisz poświecić go na treść, ale jak przekazesz jakąkolwiek treść w tak niegramatycznej i nieortograficznej formie, jaką proponujesz?
  Bez podstaw poprawnej gramatyki, składni i ortografii, jesteś nieczytelna i PRZEDE WSZYSTKIM niewiarygodna jako recenzent.

 • Żeby przekazać treść, trzeba dbać o formę. Bez formy nie ma treści. Tłumaczenie, że dbanie o poprawność językową jest stratą czasu, jest tłumaczeniem kogoś, kto tak naprawdę nie potrafi przekazać swoich myśli.

 • ja (A7b5rE), 2007-09-27 16:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A co z kolejnymi filmami? Zdaje się, że było ich więcej.

Reklama