Bolesławiec spadł w rankingu "Rzeczpospolitej"

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławiec spadł w rankingu „Rzeczpospolitej”.


 • anpek, 2007-07-16 19:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No cóż z 450 samorządów 31 miejsce to i tak nie najgorzej! Może ten spadek zmobilizuje władze miasta do poprawy utraconego 12 miejsca. No panowie w starostwie do roboty, do roboty. Jak w słowach piosenki...

 • Polak (AN0Gpe), 2007-07-16 19:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jesli kapitule przewodniczy Buzek to nie mamy co sie dziwic...

 • Anka, 2007-07-16 20:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W końcu się Bolesławiec SYPIE.

 • xxx, 2007-07-16 21:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  co tu sie dziwic w Bolesławcu nic sie nie dzieje nie ma nic ciekawego mało miejsc pracy o porządnych zarobkach oraz konkretnego miejsca żeby sie pobawić oraz zero konkretnych festynow ale kto to ma zmienic jak nie ma nikogo

 • To ja, 2007-07-16 21:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie jestem tym wcale zaskoczony! potrafiłbym bym wskazać przyczyny, ale wstrzymam się od komentarza.

 • ŁoBuzek (eQ5PN2), 2007-07-16 21:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oj Gwizdala, przypominasz mi swoim tekstem kabaret TEJ: 'towaru nie bedzie - traktor sie zepsul' chlopie! Na 2500 gmin 31. miejsce to wg Ciebie 'dopiero'? Niezly z Ciebie demagog. Niedlugo bedziesz sie czepial ze kupa smierdzi ;-) eh kolego...

 • Tomasz (Apc319), 2007-07-16 22:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przywykliśmy do propagandy, że jesteśmy najlepszym miastem i teraz są efekty. Uważam, że taki spadek o kilkanaście miejsc, to porażka. Za rok w rankingu pewnie w ogóle nas nie będzie, bo skończą się pieniądze z ISPY. W tym roku, w którym nie ma wyborów, zaznaczam, jakoś nie słychać już o dotacjach zdobywanych przez miejskich urzędników. Za to powiat jest coraz lepszy. Czyżby dlatego, że najlepsi są teraz tam?!

 • marek (ANI7fQ), 2007-07-17 01:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mysle, ze nasi wlodarze powinni mieszkancom wytlumaczyc spadek o 19 miejsc. Proste pytanie: Czy ten spadek to wynik zlych dzialan wladz, czy moze inn zaczeli dzialac efektywniej. Bo w Boleslawcu to Pan Prezydent dziala glownie efektownie. Wszystkie imprezy kulturalne pod jego patronatem (poczytajcie afisze, wszedzie Pan Roman). Ale czy obecnoscia na plakacie mozna zajac jlepsze miejsce. Wokol tylko slychac co zrobil, a jakos nic nie widac. Bo chyba jednak Rynek nie bedzie wizytowka dobrej roboty, a to ze robi to jakas tam firma nikogo nie tlumaczy. Wg. mnie Rynek to w tym stanie nawierzchni pieniadze wyrzucone w kostke.

 • Rachela, 2007-07-17 10:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  o ile pamiętam, to 12 miejsce w jednym z poprzednich rankingów było przed wyborami przedstawiane przez ekipę Piotra Romana jako jeden z argumentów na poparcie tezy, że Piotr Roman się na stanowisko ponownie i nadal nadaje. Jak wobec tego teraz zinterpretować ten spadek? że jednak ten argument był chybiony? że to nie jest wina pana prezydenta, że tak spadliśmy? a może - że tamto 12 miejsce to nie była jego zasługa? Cóż, dla miasta jakby nie spojrzeć, to .... z tyłu.

 • Eugeniusz (ANOPGL), 2007-07-17 12:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ...i najpewniej nadal Bolesławiec będzie spadał w rankingach. Miasto jest po prostu zniszczone dominuje szarość,zdewastowane budynki ze zniszczonymi elewacjami i poodpadanymi tynkami.Ponieważ najbardziej zaniedbana jest centralna część miasta (np. ul Polna,Słowackiego, Żwirki i Wigury,Piotra i Pawła, Królowej Jadwigi, Fabryczna, Karola Miarki,Chrobrego) a więc na pierwsze rzut oka wygląda jakby to miasto nie miało gospodarza i nawet remont rynku, czy podświetlenia wież i wiaduktu nie zmienią tego negatywnego wrażenia. Otoczenia budynków (tzw infrastruktura zielona) jest zaniedbana trawniki nie są koszone na podwórkach ( vide ul Fabryczna) zamiast placu zabaw dla dzieci dominują "pajęczyny" sznurów do suszenia bielizny - wygląda to ohydnie. Małomiasteczkowość Bolesławca najbardziej jest widoczna w weekendy kiedy większość nawet nie można w mieście skorzystać z i tak nielicznych toalet publicznych ( toalety w ratuszu i nieopodal łaźni są w soboty i niedziele nieczynne). Jeśli to się szybko nie zmieni to Bolesławiec nie tylko będzie spadał w rankingach miast polskich ( co jest najmniej ważne) lecz będzie popadał w totalną ruinę. I to że miasto znane jest z naprawdę pięknych wyrobów ceramicznych nie zniweluje tego niekorzystnego ogólnego wrażenia i nieudolności władz samorzadowych. Apeluję więc do mieszkańców aby bardzo mocno "naciskali" do władzy w ratuszu, by bardziej zajęli się remontowaniem zrujnowanych budynków ( z pożytkiem dla ich mieszkańców) kosztem mniejszego zaangażowania ( także finansowego) w nocne pozorne upiększanie miasta światłami, które i tak z nadejściem świtu zgasną a obudzi się zniszczone, szare, zaniedbane miasto.

 • ANKA, 2007-07-17 13:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Eugeniuszu prezydent zjawi się w pracy już w środę i ,,bardzo chętnie ''przyjmie Pana z wcześniejszym umówieniem. To wtedy Pan powie Ze Bolesławiec jes BRUDNY ,ZANIEDBANY ,ZE NIEPRAKTYCZNY JEST RYNEK .....powodzenia

 • ~ (e3JU1n), 2007-07-17 13:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A w ogóle to panuje tu koklusz i much jest o 100 więcej niż w zeszłym roku ;-) A do tego powiat podobno "idzie w górę"... A w czym - w zadłużaniu szpitala czy w reanimacji zdychających w całej Polsce komunistów ? Wszystko to wina Romana - niech się tłumaczy ;-)"Dopiero" 31 miejsce z zakwalifikowanych do DRUGIEGO etapu 450 ( czort jeden wie ile było w pierwszym ?)! Toż klęska na miarę Waterloo :-) Prawdziwy kabaret, jak zauważył łoBuzek!

 • ŁoBuzek (eQ5PN2), 2007-07-17 14:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak eugeniusz, szczególnie miasto moze sobie remontować kamienice w których większość udziałów maja właściciele, którzy nie chcą słyszeć o wydawaniu pieniędzy na remonty. Dlatego jest syf. I bedzie tak dopóty dopóki ludzie nie zrozumieją ze być właścicielem to przede wszystkim obowiązki a nie bezczynszowe mieszkania. Popatrzmy na siebie! Nic ładnego sie nie utrzyma dluzej! Wychowuj swoje dzieci tak aby szanowały własność swoją i cudzą. Bedzie nam sie żyło lepiej.

 • żelazny karzeł Wasyl (AtPGc9), 2007-07-17 14:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  prezydent powinien wydać dekret i zakazać wieszania gaci i biustonoszy na balkonach! Toż to zgroza i zgorszenie. pomyśleć, że niewinne dziecko, nastolatek wodzony na pokuszenie i starowinka spiesząca na nieszpory będą się tym gaciorom przyglądać i jeszcze sobie pomyślą co złego. Brudy suszyć w domowym zaciszu! Eugeniuszu, kto te gaciory wiesza? nasi obywatele przecież. Eugeniuszu, czy sądzisz, że elegancka dama, której się siku zachce idąc przez miasto pójdzie w bramę, bo publiczna toaleta zamknięta, kiecę podciągnie narażając się na zawianie? Leją w bramach i tunelach zwykłe chamy, które nawet gdyby wpadli na czynną i wonną toaletę publiczną nie weszliby do niej. to też nasi obywatele. Eugeniuszu, daj spokój.

 • Anka, 2007-07-17 14:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Każda dobrze wychowana kobieta wie że ''gaci i staników'' nie powinno sie wywieszać na balkonie.I tutaj żaden ''dekret'' nie pomoże bo chamstwa nie wyplenisz.Wakt jest jak nas widzą tak o nas mówią. Sami sobie robimy pod tym względem bałagan.Co do kamienic ,nie każdy mieszkaniec ma kasę na remont i co w tedy?