Festyn Parafialnej Jedności odbył się w Różyńcu

Dyskusja dla wiadomości: Festyn Parafialnej Jedności odbył się w Różyńcu.


 • Adam (A7ZRGg), 2007-07-19 11:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Festyn Parafialny z udziałem Posła z SLD jako najważniejszego gościa - chyba się komuś w głowie poprzestawiało. Do tego reklama firm przed ołtarzem to zupełnie nie do przyjęcia w normalnym świecie Księże Proboszczu.

 • anpek, 2007-07-19 13:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziwię sie księdzu proboszczowi! Tak naprawdę to traktuje kościół w Różyńcu jak by to był kościół parafialny, a przecież od lat nawet jego poprzednik nic nie robi w kościele w Osłej. No może za wyjątkiem, remontu kapitalnego swojej plebani. Teraz pod domem ma nawet fontannę!Z drugiej strony to trochę dziwne, że na imprezę parafialna trzeba zapraszać aż takich VIP-ów jak były minister obrony narodowej, poseł Jerzy Szmajdziński...A może ksiądz proboszcz chce kandydować z listy SLD lub LiD w nowych wyborach parlamentarnych???

 • TOMEK (A7b0o1), 2007-07-19 15:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Faktycznie przegiął z tymi reklamami.Wydaje mi sie że tak nie powinno być.Niedługo to będzie czytał na ogłoszeniach parafialnych "kupię sprzedam zamienię".

 • anpek, 2007-07-19 15:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czemu nie? Jak za to będzie dodatkowa kasiurka!!!

 • kiloi (AN0U8c), 2007-07-19 18:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ale imprezka byla...he

 • mmmm, 2007-07-19 19:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pan Wójt Gminy Gromadka tylko lubi imprezy i obiecywac ludzia co zrobi a co planuje a nic nie robi obiecał mi i nie dotrzymał słowa i widzac Pana Wójta co pierwsze mysle o klamstwie nie Wójt i pracownicy Urzędu Gminy wezma sie do pracy a nie tylko obiecanki!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anpek, 2007-07-19 20:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przyjdą nowe wybory to znowu zaczną obiecywać...

 • ogórek (ArgADl), 2007-07-20 06:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No przecież niedawno Pieronek krzyczał, że obciążanie kościoła nowymi ciężarami finansowymi to hańba. A skoro SLD już tyle nakradło to niech odda, może więc Szmajdziński wsłuchał się w słowa ;p

 • poeta (ANbpu0), 2007-07-20 10:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tą imprezke organizowali parafianie a nie PROBOSZCZ! A to że byli tam przedstawiciele partii politycznych to ich własna wola to są ludzie którzy powinni rozmawiać z ludźmi a nie siedzieć i się nie pokazywać oni są dla ludzi! -)zamiast krytyki lepsze były by słowa podziękowania Chyba pan który opisywał tą imprezę nie bardzo jest zorientowany bo na przykład wcale nie było występu zespołu ALE BABKI z Różyńca.
  Wszyscy tylko krytykują a do pracy i pomocy przy organizacji takiej imprezy ciężko znaleźć chętnych.
  Każdy chciałby zbierać pochwały, a Ci którzy się napracują zawsze zbiorą tylko krytykę!

 • anpek, 2007-07-20 16:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ~poeta, ale może zostaniesz przy poezji? Nikt nie gani organizatorów! Chociaż powiem, ze dzisiaj rozmawiałem z kilkoma osobami i o dziwo nikt nie widział byłego minister obrony narodowej, poseła Jerzego Szmajdzińskiego. Mówisz, ze politycy powinni być z ludźmi? Szmajdziński nie jest chyba posłem z naszego okręgu. A może powiesz mi gdzie się podziali nasi posłowie czy senatorowie??? Zawsze chyżo lecą do Częstochowy na pielgrzymki, a nie mogą się pokazać na imprezie parafialnej...

 • Tomek (AN0i7Z), 2007-07-20 16:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jerzy Szmajdziński reprezentuje nasz, legnicko - jeleniogórski okręg wyborczy. Tyle tytułem wyjaśnienia

 • Butrym (AN0sPP), 2007-07-22 15:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla tych ktorzy wszczeli tak ostra krytyke wobec ks.Proboszcza:najpierw zorientujcie się w sytuacji a następnie piszcie swoje opinie, zamiast plesc jakies bezrozumne spory na tym forum.NIkt z was snoby nie był na tej imprezie, nie macie pojęcia kto kogo zaprosił, a więc do waszej wiadomości:Szmajdzińskiego zaprosił wójt gminy, a ks.Proboszcz dowiedzial sie o tym w ostatniej chwili podczas odprawiania mszy Św.Nigdy też nie "wplatał" w swoje wypowiedzi sugestii politycznych.Jeżeli chodzi o reklamy to znalazly się one pod ołtarzem a nie na nim, a że scena ta była póżniej wykorzystana jako miejsce licznych pokazów to normalną rzeczą jest że sponsorzy muszą je tam umieścić.Ksiądz pracuje tu już 5 lat i zrobił naprawde dużo dla tej parafii, i jak sam powiedział w 2008roku rozpocznie się remont kościoła parafilanego w Osłej.

 • ŚW.DOBRODZIEJ, 2007-07-22 22:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I znów klechy zarabiają na swoje bryki.Wierni się napiją i dadzą.Gnoje by podatki zaczeli płacić.Powołują się na naszego papierza,a sami mogliby chociaż w części zachowywać się tak ja mój Ojciec święty.Za ślub 200,za chrzest 200,za pogrzeb 200,wizyta do chorego,też trzeba dać,na mszę w imieniu zmarłego trzeba dać.Ile w tygodniu zarabiają za takie uczynki,a na dach kościoła to nie mają.Ojciec papierz Polak nasz odszedł i nie miał złamanego centa by po sobie zostawić,bo był i jest świętym.Prawdziwym księdzem.

 • ~ (e3JU1n), 2007-07-23 09:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Głupich nie sieją - oni wschodzą sami! Widać to w komentarzach tego tematu!-------Festyny są otwarte i przyjść może każdy - nawet bolszewicki faryzeusz------Reklama nie była w kościele tylko na festynie. To że odprawiono tam msze nie oznacza, że zaraz musiano rozmontować wszystko co rozmaitych głupków może gorszyć. Z głupcami już tak jest, że nigdy nie wiadomo czego się doczepią-------Nawet głupiec powiniec wiedzieć, że skoro festyn organizowali parafianie to dochód poszedł na potrzeby parafii a nie na bryki.------Nawet głupiec powinien wiedzieć, że ksiądz to także zawód i źródło utrzymania. Musi gdzieś mieszkać, coś jeść, czymś jeździć...Jeśli już dobrze sie wykształcił, jest w robocie 24 godziny na dobę - 350 dni w roku (z niedzielami i świętami), to zapracowuje sobie na to, by jeździć samochodem (tak jak głupsi i mniej zapracowani od niego!) a nie rowerem.------Nawet prostaczek piszący "papieRZ" powinien wiedzieć, że ten "Ojciec papierz Polak" i cały Watykan jest utrzymywany z tacy! Czy marnotrawny syn "Ojcieca papierza Polaka" nie wie kosztuje wynajęcie samolotu z Rzymu na Filipiny, do Montrealu czy Warszawy? A ubrania, samochody, kościoły, biura, koserwacja gigantycznych zabytków, telefony, oświetlenie elektryczne, sprztączki, ochrona... ?----------Czy marnotrawny syn "Ojcieca papierza Polaka" wie, że by na jego zachciankę ksiądz za 200 zł ochrzcił dziecko, to musi byc tam CAŁY czas: spać, jeść, ubierać się, stroić, sprzątać, oświetlać, remontować kosciół, kupić drogie stroje i naczynia liturgiczne, a wcześniej 6 lat kształcic się w seminarium ? I kto to ma sfinasowac?Dlaczego ja mam utrzymywać mu ksiedza, by on raz w życiu mógł dać 200 zł za pogrzeb??

 • Anka, 2007-07-23 12:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Aleś się rozkrecil.-Nie nazywaj każdego że jest głopcem-Ksiądz to nie zawód jeżeli o tym nie wiesz -Za sakramunt ślubu nie biorą tylko 200 zł -a tym bardziej za pochówek -tu szanowni księża mają dużą większą stawkęi jeszcze jedno nie wytykaj rozmówcy że robi błędy ortograficzne bo świadczy o Tobie żle .Ten kto uważa się za lepszego wcale nim nie musi byc. To jest troche żenujące bo myślę że masz ,,wyższe '' wykształcenie9

 • 1
 • 2