LXIX sesja Rady Miasta

 • Mieszkaniec Miasta Bolesławiec proponuje obecnej Radzie Miasta na zakończenie niechlubnej kadencji następujące tematy pod obrady. 1 / Jak obniżyć koszta pracy w Bolesławcu? 2 / Jak powstrzymać wzrost kosztów utrzymania dla Bolesławian? 3 / Co zrobić aby mieszkańcy nie emigrowali za granicę? 4 / Co zrobić aby obniżyć bezrobocie? 5 / Jak drastycznie obniżyć koszt utrzymania administracji w Bolesławcu? Aby rozważać powyższe problemy należało by przegłosować jeden najważniejszy dla po pierwsze mieszkańców punkt w następującym brzmieniu. " Rada Miasta Bolesławiec zobowiązuje się uchwalać uchwały jedynie w interesie mieszkańców miasta. Tak aby żadna z nich nie pogarszała poziomu życia Bolesławian ".

 • jpna100% (ANUZxi), 2014-02-24 10:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Masz na to jakieś pomysły/rozwiązania czy tylko błotem rzucasz?

 • Liczyrzepa (Ak5qud), 2014-02-24 10:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Przemysławie, skoro zamierza pan wystawiać kandydatów do Rady Miasta i chyba sam startować na prezydenta, to proszę, oprócz demagogii, napisać komu zabrać żeby ulżyć bolesławianom. Jak skonstruować budżet. Proszę zajrzeć do budżetu i spróbować napisać w liczbach. Ile mniej wpłynie do budżetu miasta poprzez pana pomysły? Jeśli pan tego nie zrobi, to wybaczy pan, ale to zwykła demagogia. Bo wołać TANIEJ to dziecko potrafi.

 • Anonim (AE7h9c), 2014-02-24 11:31 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Przemysław napisał(a):

  Magik, bez odrobiny ekonomicznej wiedzy :).

 • Już realista (AtPxas), 2014-02-24 12:21 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ~Anonim napisał(a): Magik, bez odrobiny ekonomicznej wiedzy :)

  "Odrobina ekonomicznej wiedzy" w wykonaniu obecnych "elit rządzących" na wszystkich szczeblach z sejmem włącznie jest nijaka, iż jest zafałszowana i kreowana pod z góry powzięty cel. Bilansować się musi wszystko, a ciemny naród to kupi (klasyk-Kurski). Teoretyczne rozprawki ekonomiczne nic nie znaczą jak nie będzie PRACY! Po "ekonomi" jaki odsetek jest bezrobotnych, a jaki po kierunkach technicznych? Tu jest zawarta cała "magia ekonomi".

 • Anonim (ANGFSo), 2014-02-24 17:13 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Przemysław napisał(a): Mieszkaniec Miasta Bolesławiec proponuje obecnej Radzie Miasta. >

  Jak zwykle u tego "pana... " - pierdu, pierdu. A tfuj!

 • ~Liczyrzepa napisał(a): Panie Przemysławie, skoro zamierza pan wystawiać kandydatów do Rady Miasta i chyba sam startować na prezydenta, to proszę, oprócz demagogii, napisać komu zabrać żeby ulżyć bolesławianom. Jak skonstruować budżet. Proszę zajrzeć do budżetu i spróbować napisać w liczbach. Ile mniej wpłynie do budżetu miasta poprzez pana pomysły? Jeśli pan tego nie zrobi, to wybaczy pan, ale to zwykła demagogia. Bo wołać TANIEJ to dziecko potrafi. >.

  Skoro " dziecko potrafi " to dlaczego Pan Prezydent z całą swoją wielką administracją i Rada Miasta nie potrafią?
  Ja jak na ten czas jestem zwykłym obywatelem. Tak jak tysiące innych Bolesławian. To nie mi płacą za rządzenie. Zatem skoro mam świadomość że jest źle piętnuję to.
  Jak skonstruować budżet? -- pro obywatelsko a nie pro urzędniczo. / czy " Liczyrzepa " to rozumie?
  Powtórzę swoje motto;
  Obywatele w demokratycznych wyborach powierzyli władzę nad sobą innym obywatelom dając im bardzo uprzywilejowane warunki pracy. W zamian oczekują że ci wybrańcy będą zarządzać wspólnym dobrem w interesie obywateli / po pierwsze mieszkańców / Krótko mówiąc ludzie oczekują że władza będzie zarządzać w interesie i dla dobra wszystkich w taki sposób aby mieszkańcy wyraźnie odczuwali postęp gospodarczy. Miarą postępu jest wysokość najniższej krajowej, powszechny dostęp do służby zdrowia, bezpieczeństwo i jednakowy dostęp do edukacji na poziomie podstawowym i średnim.
  Budżet miasta niczym poza skalą nie różni się od budżetu domowego. Każdy przeciętny obywatel wie że nie należy się ponad miarę zadłużać A inwestować należy najpierw w rozwój rodziny / edukacja, lepsza praca, samodzielna działalność / a nie w drogie meble i gadżety na kredyty.
  Myślenie Pana i Panu podobnych " KOMU ZABRAĆ " ciągnie kraj na dno. Najwyższy czas myśleć komu nie zabierać i jak oszczędzać w budżetówce? Polacy nie czekają na rozdawnictwo. Polacy czekają aż zaprzestanie się ich ograbiać.

 • indor (AN0W4s), 2014-02-24 21:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego moje posty dotyczące likwidacji powiatów w Polsce są systematycznie usuwane?

 • Kumaty (e9DNmg), 2014-02-24 21:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  PanM na Prezydenta? Człowiek gołosłowny, piszący pod wieloma nickami, ujadający jak wściekły pies patrząc wyłącznie na swoje kieszenie... Dajcie spokój :)
  Tą ciepłą gatkę niech wrzuci przedszkolakom ;)

  PanieM, myślałem, że Pan się zmieni, ale niestety, dalej Pan brnie w to bagno ciągnąc za sobą niewinne osoby :).

 • panuM już dziękujemy (ANGWoT), 2014-02-24 21:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdyby przeciętny człowiek przeczytał 1/100 tych pojawiających się na forum, krytycznych opinii pod swoim adresem, wytykających mu głupotę, niekompetencję i brak wiedzy w sprawach o których próbuje pisać "panM" to z pewnością spaliłby się ze wstydu i zamilkł na wieki. Nie jest zakazane pisać głupstwa, ale głupotą jest o tym nie wiedzieć.

 • ~Kumaty napisał(a): PanM na Prezydenta? Człowiek gołosłowny, piszący pod wieloma nickami, ujadający jak wściekły pies patrząc wyłącznie na swoje kieszenie... Dajcie spokój :) Tą ciepłą gatkę niech wrzuci przedszkolakom ;) PanieM, myślałem, że Pan się zmieni, ale niestety, dalej Pan brnie w to bagno ciągnąc za sobą niewinne osoby :) >.

  Jak się ma Pana Kumanie do mojego powyższego wpisu?
  Tak kumkać to nawet między ropuchami nie przystoi.
  Ciepłe gatki to nie to samo co ciepła gadka.
  Gdzież to ja ciągnę te niewinne istoty? Na stos?
  Panie Kumaty w gatkach. Po co chce Pan zmieniać szarego obywatela Przemysława. Niech Pan zmieni Radę Miasta.

 • panuM już dziękujemy (ANGWoT), 2014-02-24 21:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdyby przeciętny człowiek przeczytał 1/100 tych pojawiających się na forum, krytycznych opinii pod swoim adresem, wytykających mu głupotę, niekompetencję i brak wiedzy w sprawach o których próbuje pisać "panM" to z pewnością spaliłby się ze wstydu i zamilkł na wieki. Nie jest zakazane pisać głupstwa, ale głupotą jest o tym nie wiedzieć.

 • Kazmisz (AjWdjC), 2014-02-24 21:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przemo myśli, że krytykujący go to wyłącznie urzędnicy (albo udaje że tak jest). Robi z siebie ofiarę psów Romana i pisze dalej. Biedak nie wie, że nie wszyscy pracują w administracji prezydenta.

 • yyy (AkNlSG), 2014-02-25 06:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Część pracuje u proboszcza. Część w urzędach a reszta to ich rodziny. Przecież normalny człowiek nie bronił by tak zaciekle zła.

 • A kto tu yyy broni zaciekle zła? Jeszcze w żadnym temacie z udziałem Przemysława nie przeczytałem słowa na obronę bolesławieckich władz. Są wpisy polemizujące z P. i wytykające mu niewiedzę i pisanie głupot (tak oceniam te wpisy), ale nie ma żadnej obrony władz.

 • 1
 • 2