Prezydent zachęca do płacenia podatków w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Prezydent zachęca do płacenia podatków w Bolesławcu.


 • autochton (A81Yx6), 2014-01-20 17:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Naiwna akcja propagandowa? Pieniedzy w budzecie nie ma bo wydano na zbytki? Aplaci pan za wymiane dokumentow w zwiazku ze zmiana meldunku?

 • Aga (AE7hVB), 2014-01-20 17:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież większość sklepów w Bolesławcu to korporacje, których właściciele płacą podatki w innych miastach, a nawet państwach.
  Bardzo dobrze że Bolesławianie zostawiają tam miliony, szkoda tylko że nie wspomagają one Naszego Miasta /oświaty, kultury, po części tez opieki zdrowotnej/ bo przecież podatek od nieruchomości to żadna łaska...

 • Bolesławianin ( już niedługo) (hjHJy), 2014-01-20 19:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przeczytałem tytuł i popłakałem się... ze śmiechu. Niech sobie dalej robi cyrk w ryneczku i okolicy, a na pozostałych ulicach brud smród i ubóstwo. Plac na łokietka syfiasty (centrum ). Widzę że nawet na głównych ulicach zaczęli prąd wyłączać, dziś rano ciemno jak w D na całej łokietka, zgorzeleckiej, garncarska itp ( ryneczek oświetlony)W styczniu nie ma pieniędzy na prąd, to co będzie w listopadzie. A taki zaszczytny "tytuł " sobie załatwili " najlepiej oświetlona gmina miejska w Polsce. Powinno być " najlepiej oświetlony rynek(cyrk i okolica) w Polsce. Mało jeszcze płacimy podatków od nieruchomości? Jedne z największych w Polsce. No to teraz jak wiem o co chodzi w rozparcelowaniu moich podatków WYMELDOWUJĘ się z tego "pięknego " miasta. Mam nadzieję że ta akcja przyniesie odwrotny skutek. Panie burmistrz, naucz się pan oszczędzać a nie tylko sięgać do naszych kieszeni coraz głębiej.

 • Anonim (vrYyG), 2014-01-20 19:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miasto się wyludnia... więc mniejsze są podatki... Akcja agitacyjna Roma ociera się o żenadę i komedię... Do listopadowego wyboru jeszcze parę miesięcy, więc czeka nas kilka wesołych spektakli. :D.

 • wuwuezle (AKcLjq), 2014-01-20 19:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "... Osoba zameldowana w mieście X, mieszkająca w Bolesławcu, zarabia brutto miesięcznie 3000 zł. Miesięczna zaliczka na podatek dochodowy to kwota 199 zł. Rocznie zaliczka to kwota 2388 zł, z czego 896 zł przekazywane jest miastu, w którym ta osoba jest zameldowana, bo nie wskazała innego miejsca zamieszkania. Bolesławiec pozbawiony jest dochodu w wysokości 896 zł. ".
  ... osoba zarabiająca podaną kwotę oraz niższą ( w ogromnej większości! ) nie powinna płacić w ogóle jakiegokolwiek podatku, w każdym normalnym państwie unii była by to pensja zwolniona z jakiegokolwiek podatku, grek, hiszpan, czy włoch wyszedłby tłumnie na ulice i pogonił matołów rządzących na taczkach a polak siedzi cicho i daje sie je... ć z każdej strony, od ponad półtora roku jestem dumny z tego iż mimo pracy w bolesławcu nie jestem tu zameldowany i nigdy już nie będę Panie burmistrzu.

 • Jacek (AE7FTP), 2014-01-20 19:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czym jest 896 zł rocznie od osoby, która zarabia 3000 zł miesięcznie brutto i jest zameldowana w Bolesławcu w porównaniu z 25 000 000 zł którymi szczycą się obce firmy zarobionymi w Naszym Mieście?
  Ciekawe ile z tego zysku wpłynęło do Miasta nie licząc podatków od nieruchomości?
  Bolesławianie zapłaciliby oprócz tych podatków od nieruchomości min 19% podatku Pit... czyli 4 750 000.
  Z czego w Mieście zostałoby 1 782 675 zł, a to tak jakby płaciło podatki prawie 2 tys osób, które zarabiają 3 tys zł brutto miesięcznie.
  A to tylko jedno miejsce...

 • księgowy (AtPxzG), 2014-01-20 20:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech przykład dadzą władze miasta i płacą podatki bez odpisów, a także niech ograniczą wysokości swoich wynagrodzeń do przyzwoitego poziomu, ograniczą koszty diet i delegacji oraz koszty reprezentacji. Po takim posunięciu 1 wysokiego urzędnika zostanie w kasie miasta tyle pieniędzy ile da 100 osób zameldowanych.

 • Zuzia (ANuii9), 2014-01-20 21:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No ba. Facet swoim przedsiębiorcom buduje konkurencje i mówi że " to wstrząśnie Bolesławieckimi prywaciarzami ". Lokuje w mieście hipermatkety aż ciasno, na targowiskach ceny wynajmu z kosmosu, strefy zatrudniają na śmieciówkach jak obozy pracy, galeria jak galera też na śmieciówkach. Na co on liczy? On wierzy że po pierwsze mieszkańcy to same mohery i frajerzy?

 • płemieł (AMVLmE), 2014-01-20 21:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Budżet się wali bo żeście za dużo w swe dupy napchali.

 • Stańczyk, 2014-01-20 21:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten apel może, paradoksalnie, przynieść skutek odwrotny od zamierzonego albo dać efekt "zerowy". Taki apel działa w obie strony. Mogą to sobie uświadomić ludzie pracujący i mieszkający w innych gminach a nadal formalnie zameldowani w Bolesławcu. Jednych podatników nam przybędzie a innych ubędzie. Zawracanie głowy!

 • Bezpłatna porada dla Prezydenta i Rady klakierów.

  Należy zmniejszyć koszta pracy, ustawić podatki na minimalnym dopuszczalnym pułapie, zrezygnować z haraczu za sprzedaż alkoholu, sprzedawać działki za niższe pieniądze na zasadzie losowania. Zaprzestać budowy zbędnych państwowych firm, stworzyć firmom na terenie miasta takie same warunki jak tym na strefach, Zmusić markety do zatrudniania na stałe umowy i zablokować transfer zysku.
  Zweryfikować ceny wody, ścieków, wywozu śmieci, biletów na basen, usług z ciepłowni miejskiej, podatku za ogródki dla lokali, specjalnych ekstra podatków na święto ceramiki i dni Bolesławca. Zredukować zatrudnienie w administracji. Zweryfikował płace urzędników oraz nagrody. Zweryfikować sens nakładania podatku na budowle państwowe / basen Orka płaci 170 tys podatku od nieruchomości /
  Ludzie nie są nierozgarnięci i sami wiedzą gdzie chcą mieszkań i płacić podatki. Mieszkańcy bez namawiania wiedzą gdzie jest lepiej.
  Anglicy, Niemcy, Szwedzi, Norwegowie, Amerykanie, Australijczycy, Kanadyjczycy, Holendrzy, Belgowie i wielu innych nie zachęcają nikogo a ludzie sami się tam pchają.
  Panie Prezydencie, jak Pan sądzi dlaczego?

 • olo (ANx1ai), 2014-01-20 22:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tekst bezpłatnej porady"Waszej Rady... " potwierdza że jak coś jest bezpłatne to na ogół jest gówno warte.

 • Krystyna (ANurji), 2014-01-20 22:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może prezydent zaapeluje, żeby przetargi wygrywały bolesławieckie firmy, aby urzędnicy a także pracownicy podległych placówek kupowali w Bolesławcu, a nie przez przez internet, aby pieniądze pozyskane przy okazji imprez miejskich nie zostały wywożone.
  Aby sam nie tworzył konkurencji dla miejscowych przedsiębiorców.
  Aby nigdy nie wypowiadał pogardliwie, takich słów jak: prywata, komercja.
  Jak się zadba o sprawy, dla których zostało się wybranym, to podatki będą wpływały. Osoby zameldowane i pracujące gdzie indziej, to na ogół Ci, o których nasze miasto, czyli "władza" nie zadbała. To jest szczyt głupoty i bezczelności wyjść z taką propozycją.

 • Piotrek z romanogrodu (AE7gVB), 2014-01-20 22:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Losowanie darmowych tabletów zapewne zachęci do pomysłu.

 • Pozwolę sobie przypomnieć Panie prezydencie odpowiedzi na pytania, których udzielił Pan niespełna dwa i pół miesiąca temu.
  Pytanie brzmiało

  " Panie Prezydencie, proszę wskazać czy ma Pan plan na powstrzymanie emigracji zarobkowej mieszkańców Bolesławca oraz zmotywowanie emigrantów do powrotu ".

  Oto Pana odpowiedź;

  " Witam. Odwrócę pytanie. Czy pańska partia ma jakiś plan na powstrzymanie emigracji zarobkowej Polaków? Wyjechało już 2, 5 miliona głównie młodych ludzi. /... / To wynika z prawa swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej. Dzisiaj ludzie są mobilni. Tanie linie lotnicze, łatwiejszy zakup samochodu... /
  ... / " Problem emigracji może tylko rozwiązać zdecydowana polityka państwa. -- zwiększenie zarobków ( ograniczenie kosztów pracy ) prorodzinna polityka sprzyjająca rodzeniu dzieci, bezpieczeństwo socjalne ( np ograniczenie umów śmieciowych ).
  Większy egalitaryzm w dystrybucji dochodów. ".

  Oto słowo Pana - podpisane Piotr Roman Prezydent Bolesławca.
  Kurtuazyjnie dołącza Pan pozdrowienia za które dziękuję.

  Nie mogę jednak pozostawić tych odpowiedzi bez komentarza.
  Po pierwsze czy to ja Przemysław w Bolesławcu lub Twój Ruch w sejmie mamy władzę wykonawczą? Czy to ja pobieram pensję od podatników którzy powierzyli Panu swój los wierząc że poprawi Pan ich byt?
  Czy to ja zatrudniam armie urzędników?
  Czy to ja buduję " szklane domy? "
  Czy to ja buduję konkurencję Bolesławianom za ich własne pieniądze?
  Po drugie; Nie mam wrażenia po Pana odpowiedzi że zbytnio się Pan przejmuje rosnącą emigracją. Wyjeżdżają bo mają prawo przemieszczania się i już. Dlaczego zatem z Ameryki, Anglii i Niemiec nie wyjechali jeszcze wszyscy? Przecież oni zawsze mieli prawo przemieszczania się. Ba ich stać na wyjazd w każde miejsce na ziemi.
  Oraz temat trzeci -- bezpieczeństwo socjalne /umowy śmieciowe /.
  Panie Prezydencie. Czy to nie Panu podlega MOPS? A NA JAKICH WARUNKACH ZATRUDNIONE SĄ WSZYSTKIE OPIEKUNKI CHORYCH?
  Te kobiety tyrają za 4, 90 na godzinę bez prawd do wolnych sobót, bez prawa do wolnych niedziel, bez prawa do emerytury < bez prawa do urlopu.
  A gdy zachorują dowiadują się w ZUS " Pani przecież nie istnieje, Pani nie ma "
  A praca w strefach i hołubionej przez Pana Galerii nazywanej przez pracowników " GALERA "?
  Tam nawet nie odprowadza się opłaty zdrowotnej pracownikom na śmieciówkach.

  Czy Pan o tym wie?
  Ja również Pana pozdrawiam i o ironio mam takie same marzenia, aby do Bolesławca wracali emigranci i wzrastała liczba mieszkańców. Aby tym co tu pozostali żyło się lepiej. Aby poziom życia mierzony był wysokością minimalnej pensji a nie średnią krajową.