Ukradł laptop, grozi mu do 5 lat więzienia

Dyskusja dla wiadomości: Ukradł laptop, grozi mu do 5 lat więzienia.


 • Rafi, 2013-04-12 16:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sami kusimy złodzeja i przez takie nie odpowiedzialne zachowanie mógł stracić nawet samochód :) ale Polak mądry po szkodzie.

 • ja (ArejF6), 2013-04-12 16:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  4000 dobre chyba 6 lat temu :).

 • g...c (ANxcle), 2013-04-12 17:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Teraz powinno się wyjaśnić z poszkodowanym zawyżenie wartości tego laptopa.

 • Komputerowiec (AkE9NU), 2013-04-12 17:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jest drogi bo te modele mają pamięć 10 TB i 8 rdzeniowy procesor.

 • roko28, 2013-04-13 00:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale mamy w OJCZYŹNIE sprawiedliwość, jakiegoś głupca zdesperowanego można ukarać na 5 latek za udaną bezwartościową kradzież by zaśmiecał kryminał za nasze pieniądze, zamiast odpracować swoją głupotę na rzecz powiedzmy jakiegoś projektu aby państwo zapewniło taki byt aby nie trzeba było kraść. A poniżej masakryczny przykład morderstwa ukarany 8 latkami kryminału zamiast w tym przypadku moim zdaniem śmierć za śmierć. Więc za wiele różnicy NIE ma, więc może państwo i prawo polskie przykładowo może zachęcić np 20 latka bez perspektyw i startu życiowego do okropnej zbrodni jaką jest morderstwo na kimś ciężko pracującym ale o odpowiednim stanie gotówki tak aby po odsiedzeniu 8 latek, wyjść z kryminału jako młody facet z majątkiem zbrodni żyć sobie dostatnie gdzieś na np Mazurach w podobnym wypasie jak panowie i panie reprezentujący moją ojczyznę.

  I to są właśnie jaja, jeden z wielu przykładów jak chore jet to, co powinno nas kształtować.

  O sprawie pisali wszyscy w czerwcu i wrześniu zeszłego roku. W pobiciu, które miało miejsce 20 czerwca 2012, udział brali trzej mężczyźni i jedna kobieta. Najwyższy wyrok otrzymała 26-letnia Elżbieta Ł. – 8 lat pozbawienia wolności. Ofiara była dla niej ciotką. Elżbieta wielokrotnie uderzała ofiarę pięścią, a potem otwartą dłonią w twarz. Kiedy Grażyna upadła na podłogę, Elżbieta kopała ją w okolice głowy i uderzała nią o podłogę. Potem do Elżbiety dołączył Marek B. Kolega w jej wieku, który kopnął ofiarę z dużą siłą w głowę oraz uderzył ją drzwiami w skroń, wlokąc do drugiego pomieszczenia. Mężczyzna otrzymał wyrok 7 lat pozbawienia wolności. Dwóm kolejnym mężczyznom, którzy dołączyli do oprawców zasądzono: 19-letniemu Patrykowi B. 5 lat więzienia, a 20-letniemu Dariuszowi W. 4 lata pozbawiania wolności.

  Kiedy oprawcy skończyli katować Grażynę, posadzili ją nieprzytomną w fotelu i wyszli, nie przejmując się jej stanem. Wrócili po dwóch godzinach i stwierdzili, że nie żyje. Zwłoki wynieśli do komórki. Po zatrzymaniu przez policję przyznali się do winy.

 • M. (AkE97i), 2013-04-13 10:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Roko musisz zwrócić uwagę na bardzo istotną rzecz. Otóż zawsze mówi się o karze, która grozi za dane przestępstwo - jest to maksymalna kara jak może zostać wymierzona sprawcy. W przypadku kradzieży (mowa o przestępstwie) jest to 5 lat, co nie oznacza, ze klient za kradzież tego lapka dostanie taką karę. Jestem wręcz przekonany, że zawiasy w tym przypadku będą. Co do kary typu śmierć za śmierć to mam podobne zdanie. Pozdrawiam.

 • ... (AN0W7H), 2013-05-02 22:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "4000 dobre chyba 6 lat temu :) ".

  Zerknij na ceneo. Pl na Lenovo ThinkPad np. T430 zmienisz zdanie.