Kiedy przyjdą podpalić twój dom…

Dyskusja dla wiadomości: Kiedy przyjdą podpalić twój dom….


 • Roman (ANuA80), 2010-07-12 14:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wypijemy!

 • -- (eB0Fc9), 2010-07-12 14:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przeciez Komoworowski wygral wybory grajac na emocjach. Nie przedstawil zadnego programu, a jedynie powtarzal, ze "ZGODA BUDUJE". Grazyno, Ty rowniez glosowalas na "emocje" Komorowskiego, a tu nagle wielkie BE, bo to Pan Prezydent Roman. Podwojna miara?

 • grażyna, 2010-07-12 14:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Głosowałam, co podkreślałam wielokrotnie, przeciw Kaczyńskiemu i jego wizji Polski. Przeciw jego emocjonalnej kampanii biednego "wdowca" po bracie bliźniaku.

 • -- (eB0Fc9), 2010-07-12 14:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Glosowalas przeciw, JK, ale za Komowrowskim. Efekt koncowy Twojego glosu jest taki.

 • A (AtPG2k), 2010-07-12 15:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlamnie Grazyna daje jak najbardziej pozytywene zdanie dla Romana i nawet sie po Pani tego nie spodziewłam - jestem zaskoczona. Artykuł prawie pozytywnie poprawny.

 • Rudy (ANxu5V), 2010-07-12 15:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Grażyna nie jest dziennikarką, nie podaje informacji, tylko prezentuje swój punkt widzenia. Podobnie jak caly portal ii. Trudno tu znaleźć informacje (obiektywne). Duzo za to jest tutaj przetrawionych treści przesączonych żólcią i nienawiścią. II to portal opcji politycznej, publikator subiektywnych i - co dużo gorsze - tendencyjnych, pozbawionych szerszej refleksji, schematycznych i automatycznych, opinii i ocen środowiska politycznego. Nie ma więc powodu, aby oczekiwać od Grażyny obiektywizmu i rzetelności DZIENNIKARSKIEJ.2010-07-12, 15:38Mówiąc o tym, że trudno znaleźć obiektywne informacje nie myslalem o informacjach o dziurze w chodzniku i meczu FC Brzeźnik z NAPRZÓD Raciborowice. Na tym poziomie nie mam większych zastrzeżeń.

 • grażyna, 2010-07-12 15:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wciąż zaskakuję, prawda :) Uważam Piotra Romana za doświadczonego polityka. Wiele razy byłam pod wrażeniem jego umiejętności. Stać go na coś więcej niż szukanie podpalaczy w opozycji. Dla mnie Roman zobaczył w Kwaśniewskim poważnego przeciwnika. I ciekawi mnie ta rozgrywka bardziej niż mistrzostwa w piłce nożnej :).

 • Mnie uwiodło porównanie z żaglowcem na pełnym morzu.Jakże piękne i obrazowe wyjaśnienie co robić gdy na środku oceanu nie ma wiatru.Otóż jak nie ma wiatru, to należy szukać innych wiatrów.Najlepiej samemu rozpocząć puszczanie wiatrów, a statek ruszy :-)2010-07-12, 16:17w 4 minucie 25 sek

 • Słońce peru (ANG8jq), 2010-07-12 16:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kwaśniewski poważnym przeciwnikiem? Autor tak błyskotliwych tekstów jak: "Nie wyjawię wszystkiego, bo kampania rozpocznie się dopiero we wrześniu" - czyli na polski: będę mówił to, co lud chce usłyszeć, chwilowo jeszcze nie wiem co powiększy słupek. "oficjalna kampania zacznie się trzy miesiące przed ogłoszeniem terminu wyborów" - czy termin ogłoszenia terminu wyborów jest jakoś sprecyzowany? "na forach internetowych miałem okazję zapoznawać bolesławian z zalążkiem mojego programu" - znaczy siedzi gość w polityce od stu lat, ale ciągle programu niet... "staram się bywać, staram się pokazywać, staram się robić dobre rzeczy (... ) co więcej nie tylko się staram ale je robię" - urocze :)
  "nie będę opowiadał o szczegółach mojej działalności. Nie wolno przecież wystrzelać się na początku kampanii, trzeba coś zostawić na później" - bez komentarza... "ludzie muszą się dowiedzieć, że ja w ogóle istnieję" - "A co jeżeli, rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? ": >. "w programie Κrzуѕztοfа Gwіzdаłу miałem problemy z powiedzeniem tego, co chciałem powiedzieć" - znaczy gadał od rzeczy? "mam doradców, którym imion i nazwisk nie zdradzę" - to jakaś tajna komisja kapturowa jest, czy jak? "przed wywiadem rozmawiałem z pewną osobą która powiedziała mi co powinienem robić i czego się wystrzegać" - cóż, mamy XXI wiek, ministrem finansów jest osoba upośledzona, dlaczego prezydentem nie może być osobnik ubezwłasnowolniony... "Piotr Rudyk, czyli Cezariusz którego nazywamy Piotrem (... )" - nie żeby to było coś złego, ale cytat jest niezwykle uroczy :)
  "Ja... dużo umię" - "proszę pani, ale ja się naaprawdę uczyłem! ". "Koledzy mi powiedzieli - ty spróbuj kandydować (... ) Nie wiem, czy jestem najlepszym kandydatem z tych którzy będą (... ) ale to nie była decyzja moja" - porażająca pewność siebie oraz ogromna niezależność. Oto mój kandydat! "Nie powiem, żebym miał teraz mniejsze szanse niż wtedy Piotr Roman... miau. (... ) Pomagałem mu wtedy jako jeden z najwierniejszych generałów" - pozostawię to bez komentarza. Hau. "Mamy dwa pomysły na stworzenie atrakcyjności miasta. Są one skończone, dopracowywane w szczegółach, ale o nich nie powiem" - :)
  Żeby nie było - Roman nie jest lepszy. Bo problem jest podobny jak w drugiej turze ostatnich wyborów- obaj kandydaci są kiepscy, obaj nie wychodzą swoimi "wizjami" poza socjalpopulizm, obaj nie mają pojęcia o ekonomii. W gruncie rzeczy jeśli nie pojawi się jakiś sensowny kandydat, sensu głosowania nie widzę. Smutne :(.

 • grażyna, 2010-07-12 18:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słońce jesteś jak Jarosław, nigdy nie zgodzisz się ze mną, że białe to białe, a czarne to czarne :).

 • 4rp+1rp=porp (AtPxQL), 2010-07-12 19:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jest to głos rozpaczy jak tu zaszkodzić Romanowi, bo tak naprawdę nie ma Roman konkurencji i czepiają się byle czego tak ja Komorowski straszył 4RP, której dawno już nie ma i nie było. Nie obchodzi mnie czy Roman jest katolikiem, hare rama, czy siedzi w kościele codziennie, jeżdi autem za 100000000, nosi peruke-ja widzę fakty w postaci inwestycji, remontów, upiększania miasta, umiejętności w uzyskiwaniu dofinasowań różnych. Więc skończcie bo staracie się być na siłe lepsi od lepszych, a gdyby tak było to by o was paskudzili. Ludzie widzą i mogą tego dotknąć i dobrze bo zawsze tylko slyszeli obiecanki, banialuki i wybierali jak np. Burniaka i co? Wielkie nic. Popełniane błędy przez Romana oczewiście są, no bo czego miało by nie być to nie jest dalajlama, możemy mówić o tych błędach, śmać się, ale tu się szuka tego aby odrazu skreślić, zadeptać, dlaczego? Powiem wam tylko nikomu nie mówcie-bo Roman nadepnął na oddcisk panu redaktorowi G. Kiedyś tam jeszcze bardzo dawno temu a ten pamiętliwy strasznie jak to tu mówią pamiętliwy jak Kaczyński ima się róznych szczególików a tu klops nima za bardzo czego... ale boli.

 • Słońce peru (ANI1Ns), 2010-07-12 19:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Grażyno, ja wiem że nigdy nie miałaś problemów z samooceną, ale wbrew temu co sądzisz nie jesteś centrum Wszechświata, a już na pewno nie jesteś w centrum mojego zainteresowania. Powyższy wybór "mądrości" Darka Kwaśniewskiego dotyczył jego, jako kandydata na prezydenta w kontekście zbliżających się wyborów i nie miał nic wspólnego z dzielną, "niezależną" felietonistką. Bo widzisz - kandydatami są Darek i Piotrek, a nie Grażynka :).

 • Słońce peru (ANI1Ns), 2010-07-12 19:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Osobniku o skomplikowanym nicku - "inwestycje, remonty, upiększanie miasta" za pieniądze podatników i zadłużenie (28 milionów złotych! ) to żaden sukces, a wyborcza popelina. Piotr Roman trzaska pomniki własnej chwały finansowane z zadłużenia jednocześnie walcząc z przedsiębiorczością i inicjatywami obywatelskimi w mieście. Jak widać na Twoim przykładzie jest to strategia skuteczna - skuteczna w sensie reelekcji, bo dla przyszłości miasta jest to tragedia... Ale jak widać - lud kiełbasę wyborczą łyka jak pelikan. Smutne :(.

 • grażyna, 2010-07-12 19:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie wierzę, Słońce. Nadal uważam, że jedyną rzeczą, która Cię w tej chwili pasjonuje, to negowanie wszystkiego, co napiszemy publicznie - ja lub Krzysztof. Ani studia, ani wykłady, nawet z joggingu jesteś w stanie zrezygnować dla tej polemiki. Boje się pomyśleć z czego rezygnujesz jeszcze :)
  A co do samooceny. Ty też możesz zacząć się cenić. Musisz tylko przestać mylić kompleksy ze skromnością.

 • Kurcze, nie wiedziałem, że Piotr Roman na coś mi nadepnął :)