Czytelniczka: niepokoi mnie bezwzględność urzędników wobec drzew

Dyskusja dla wiadomości: Czytelniczka: niepokoi mnie bezwzględność urzędników wobec drzew.


 • Hi. (d3L8s3), 2020-05-22 16:13 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (d3LKOS) napisał(a):

  Mam na swojej działce trzy ogromne drzewa liściaste. Większość, gdy robiła remonty domów i odświeżała ogrody, pozbyła się drzew. Zarówno owocowych, jak i każdych innych. Posadzili sobie niskopienne iglaki, jakieś kwitnące krzewy i zasłaniają się pawilonami, parasolami. A ja mam drzewa, cień i nawet w niektórych miejscach bluszcz i paprocie.
  Kocham ten mój miejski, niewielki las.
  Chociaż jesienią jesteśmy narażeni na ataki ze strony sąsiadów. Wielu przeszkadzają liście, które moje drzewa gubią i wręcz wymuszają na mnie ich wycięcie. Robię co mogę, odkurzam je praktycznie codziennie i u mnie jest czysto. Plusów posiadania takich drzew jest więcej niż minusów. Szkoda tylko, że nie wszyscy je widzą.

  Jezeli są to fajne ładne zdrowe drzewa i nie jest to krucha i pyląca topola to ja nie rozumiem tych waszych sąsiadów przecież oni tez dzięki nim mają trochę cienia.
  A myślę też że cała ta sytuacja jest stąd że pawilony płotki parasole i inne pierdolety są na stronach w katalogu Liroja Ciastoramy i innych Yobi a dużych drzew nie ma tam i one są pase czy jak to sie tam pisze hehe trzeba miec w domu i ogrodzie jak w katalogu i tak samo jak sasiad xD

 • Szafir (d3L8Nd), 2020-05-25 15:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Często idę przez Lubańską i nie mogę uwierzyć, że na tyle drzew wydano wyrok .Te drzewa są teraz tak piękne , tak zielone, cała Lubańska wygląda jak zielona aleja. Stoją te piękne drzewa, oznakowane, czekają na wycinkę.Normalnie chce mi się płakać. Modlę się do Pana Boga, żeby powstrzymał tę wycinkę .Serce mi pęka z bólu.

 • Dorota (d3LKQG), 2020-05-27 14:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "W ramach rekompensaty przyrodniczej wykonywane są nasadzenia. W ubiegłym roku zostało nasadzonych ponad 100 drzew na terenie całego miasta."

  Szanowna Redakcjo - proszę zapytać panią rzecznik ile drzew z tych 100 nasadzonych przetrwało do dnia dzisiejszego?