Ksiądz Edward Bober w bardzo ciężkim stanie w szpitalu

Dyskusja dla wiadomości: Ksiądz Edward Bober w bardzo ciężkim stanie w szpitalu.


 • anonim (ANxutW), 2020-04-05 09:38 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A81bPH) napisał(a):

  Pamiętam jak kazał mi zapłacić za akt chrztu. Dawałem 50 a on chciał więcej....

  oiom jest tez jednoimienny! przyjmuje tylko z potwierdzeniem covida19

 • Amon (AN0Zum), 2020-04-05 10:13 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Grześ (vkVuv) napisał(a):

  Nie jedną osobę, rodzinę przez wiele lat poniżał a szczególnie mniej zamożne ale ja katolik mu wybaczam i życzę zdrowia a księża powinni nawrucić się na wiarę.

  Dlatego założył jadłodajnię dla bezdomnych? Chciał ich poniżyć? W naszej rodzinie się nie przelewało i pamiętam że na plebani za jego czasów zawsze można było uzyskać jakąś pomoc.

 • 111 (AE40wh), 2020-04-05 10:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rolą kapłana, lidera czy przywódcy jest też ganienie za błędy.
  Jeśli katolik uważa inaczej, jest w błędzie.
  Bober potrafi dosadnie nazwać zachowanie i to jest ok.
  A nie pitu, pitu.

 • Jerzy (vZin1), 2020-04-05 11:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dajcie spokój i nie obrażajmy się na wzajem. A każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Ja 3 lata temu chowając Mamę prosiłem Księdza Wikarego( młodego, bardzo ładnego mężczyznę,elegancko ubranego w super garnitur) żeby nie zbierać w czasie pożegnalnej mszy na tacę. Proponowałem,że to co zbierają przekaże od razu na Plebani jak nazywają do dziś Kościól Księdza Rączki wspaniałego Duszpasterza. W odpowiedzi usłyszałem od niego,że Jezus żył z tacy.

 • Adam Adamski (AE7Ioz), 2020-04-05 12:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  na kazdego przyjdzie jego czas . Nie znałem , go , są rózne opinie . Ale człowiek jest ułomny i nalezy Mu wybaczać . Amen

 • ela, 2020-04-05 12:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdyby nie ksiądz Edward, to do dziś w kościele byłby magazyn z obsikanymi przez pijaków ścianami, a dom parafialny byłby parterową ruderą, jak kiedyś. Na placu obok do dziś by sprzedawali choinki i co tylko się da, nie mówiąc o wyglądzie tego miejsca.
  Procesja nie potrzebowała głośników:D, bo głos księdza był donośny, nawet przy spowiedzi. Urocze było " a ty tam w drugiej ławce słuchaj..."

 • Jorgo (vZin1), 2020-04-05 12:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zamiast tego księdza byłby inny, ktoremu władza po zabójstwie kobiety w tym kościele przekazała wrocławskiej Kurii. To dlaczego to dzieci nie przygarnął do siebie i musiał mieszkać na Plebani w Kruszynie???

 • anonim (AE44Ov), 2020-04-05 13:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  jeszcze tylko napisz za czyje to pieniądze.(kościół wcześniej należał do ewangielików ,jak większość na dolnym śl) w tej (ruderze)jak to określiłaś mieszkała siostra zakonna(chyba węgierka)która robiła zastrzyki

 • ela, 2020-04-05 16:21 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AE44Ov) napisał(a):

  jeszcze tylko napisz za czyje to pieniądze.(kościół wcześniej należał do ewangielików ,jak większość na dolnym śl) w tej (ruderze)jak to określiłaś mieszkała siostra zakonna(chyba węgierka)która robiła zastrzyki

  Prawdopodobnie za pieniądze parafian, tych bogatszych i mniej bogatych. Dotacji państwowej raczej na ten cel nie było (1969 rok.) Ksiądz osobiście pracował przy odbudowie i nie tylko ksiądz. Mężczyźni z całej parafii przy tym pracowali. Mieli ustalone dyżury. Wiadomo, że był to przedtem kościół ewangelicki, ale myślę, że ludzi tego wyznania było wtedy za mało, żeby tym się zająć i przejąć świątynię. Był tam magazyn Polfy i w środku było tragicznie. Kolumny odrapane z tynku, nie było posadzki. Nawet pierwsza pasterka w naszej nowej parafii tak wyglądała. Pamiętam jak było zakładane ogrzewanie. Lekcje religii odbywały się w kościele w salce na górze. Pamiętam też jak przywieźli pierwsze organy. Były to małe organy elektroniczne i ksiądz Stanisław Miętus na próbę grał ludowe góralskie piosenki. Lekcja już była na luzie. Siostra Emma mieszkała w domu obok. Nie wiem od kiedy. Dla mnie od zawsze. Pamiętam jej czepeczek z plisowaną wypustką i spódnicę granatową w malutkie białe kropeczki, na to fartuch. Nie wyglądało to na strój zakonny, bardziej na ludowy. Zawsze była uśmiechnięta i rzeczywiście leczyła dzieci. Nie wiem jak długo pomagała ludziom w ten sposób, bo w latach siedemdziesiątych wyjechałam do Wrocławia "wiedzę przyswajać" i miałam już parafię Św. Mikołaja przy ul. Św. Antoniego. Kiedy wróciłam do Bolesławca, wiele rzeczy już się wtedy zmieniło.

 • zdziwiona (AK7VlO), 2020-04-05 17:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czyżby oczekiwał pomocy od ludzi? Czemu nie oddał się wyłącznie opiece boskiej ? Pouczać to potrafią, ale praktyka już inna.

 • Aga (AmjHje), 2020-04-05 17:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może teraz zrobi kościół coś dla szpitala zakupili by z dwa respiratory.niezbiednieli by !

 • EEEEE (AE71zh), 2020-04-05 18:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miło wspominam czas kiedy należałam do parafii ks. Bobera .Zgadzam się z panią Elą .Oddał serce swojej parafii. Ksiądz Bober żył nią i dla niej .znał wszystkich swoich parafian .ŻYCZĘ POWROTU DO ZDROWIA I POLECAM W MODLITWIE.

 • Lidia (Ap7Wsq), 2020-04-05 18:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieszkalam kolo kościoła. Bylam młodą dziewczyną i pamietam jak ks. Bober ciężko, fizycznie pracował przy odbudowie tegoż kosciola, który wcześniej służył za magazn Ampułek, i w którym był pożar. Osobiscie, wraz z inną młodzieżą pomagalismy przy idbudowie, jak tylko mogliśmy. Nie dam na niego złego słowa powiedzieć. Był jak dla mnie dobry, pomocny i jako dziekan spełniał się wzorowo. Pomodlę się za niego, aby wyzdrowial i Bóg miał go w swojej opiece. A Wy złośliwcy karmcie się dalej swoim jadem. Amen.

 • Z (AN0TUn), 2020-04-05 20:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trzeba naprawdę być skończoną mendą aby w takiej sytuacji wyciągać jakieś swoje żale. Ale jak widać mend w bolcu dostatek.

 • V (dmHtjH), 2020-04-06 09:10 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Aga (AmjHje) napisał(a):

  Może teraz zrobi kościół coś dla szpitala zakupili by z dwa respiratory.niezbiednieli by !

  A ty kupilas? Niech sie kazdy patrzy na siebie co zrobil dobrego a nie nakazuje innym. Najlepiej jest siedziec w kieszeni innych. Zakladam ze nie jestes osoba wierzaca to co masz do tego na co daje pieniadze podczas tacy?