Nieprzyzwoity baner o aborcji wywieszono w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Nieprzyzwoity baner o aborcji wywieszono w Bolesławcu.


 • grażyna, 2020-03-31 22:54 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Pero (wo9GW) napisał(a):

  A wiara w Mahometa? Nikogo nie zabiła? Kompletnie nikogo? A do tego dążą: Francja, Niemcy, Wielka Brytania & company...

  Dziękuję za ten komentarz, dzięki niemu podaję kolejną informację:

  New York Times, a konkretnie grupa redaktorów i redaktorek napisała bardzo ważny tekst o aborcji w czasie pandemii. Już sam tytuł jest pokrzepiający: zróbcie aborcję łatwiej dostępną w czasie pandemii, a nie trudnej.

  W dalszej części artykułu czytamy: „aborcja jest istotnym elementem kompleksowej opieki zdrowotnej. Jest to również procedura bardzo wrażliwa na czas, w przypadku której kilkutygodniowe opóźnienie, a w niektórych przypadkach nawet kilkudniowe, może zwiększyć ryzyko trudniejszego dostępu lub potencjalnie całkowicie uniemożliwić dostęp. Konsekwencje braku dostępu do aborcji mają głęboki wpływ na życie, zdrowie i samopoczucie danej osoby ”.

  Dziennikarze i dziennikarki New York Timesa podkreślają też, że znaczna część opieki aborcyjnej może być bezpiecznie zapewniana w domu poprzez samoobsługę aborcyjną lekami. Teraz - w czasie kryzysu, przymusowej kwarantanny, obciążenia placówek ochrony zdrowia - byłoby to ogromne ułatwienie dla wielu osób.

 • pol (ANunlr), 2020-03-31 22:58 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjJzu) napisał(a):

  To co ty sobą reprezentujesz.

  Tylko na tyle cię stać? Właśnie pokazałeś swoja nowoczesność.... Argumenty powalają...

 • grażyna, 2020-03-31 22:59 Cytuj Zgłoś nadużycie
  On (wo9YV) napisał(a):

  Dobra robota. Niech wszyscy zobaczą zamordowane dzieciątka.

  Za ten wpis też dziękuje, pozwolił mi on na taką refleksję:

  "W styczniu 2019 roku w Irlandii zaczęło obowiązywać nowe prawo aborcyjne. Poprawiło ono znacznie sytuację tych osób, które potrzebują aborcji w szpitalu. Dostęp do niej jest nieporównywalnie lepszy, choć lekarze ciągle mogą powoływać się na klauzulę sumienia, a pacjentki obowiązuje obowiązkowy okres do namysłu..."

 • anonim (AmRTBz), 2020-03-31 23:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą"
  G. Orwell

 • grażyna, 2020-03-31 23:00 Cytuj Zgłoś nadużycie
  JA (ANudA4) napisał(a):

  Prawda w oczy kole? Niech widzą Ci którzy się nad tym zastanawiają.

  Dzięki za wpis. Posłuchaj:

  "51 lat temu kolektyw Redstockings of the Women's Liberation Movement zorganizował pierwszy, publiczny aborcyjny speakout! Była to odpowiedź na posiedzenie Nowojorskiego Komitetu Legislacyjnegi ds. Problemów Zdrowia Publicznego na temat prawa antyaborcyjnego. W owym posiedzeniu wzięli udział psychologowie, lekarze, księża, prawnicy, a wśród piętnastoosobowego grona ekspertów była tylko jedna kobieta – siostra zakonna Mary Patricia...

  Kobiety się wkurzyły i zorganizowały swoje własne posiedzenie!
  21 marca 1969 roku w kościele metodystów na Washington Square dwanaście kobiet na oczach ponad trzystu osób opowiedziało o swoich aborcjach."

 • Hania (ekhJFV), 2020-03-31 23:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież to prawda! Obraża to czyjeś uczucia? Czyje? Celebrytek ktore chwalą się ze zabily dziecko bo mają za małe mieszkanie i musiałaby wyrzucić ukochane książki żeby wstawić łóżeczko? Ludzie, obudzcie się!!!

 • pax2 (AN0fyt), 2020-03-31 23:48 Cytuj Zgłoś nadużycie
  grażyna napisał(a):

  Tak nie wygląda aborcja, to kłamstwo i podłość. Miasto do dobro wspólne, jego przestrzeń nie może być oddana w ręce wąskiej grupy fundamentalistów i kłamców!
  „Banery przekłamują obraz aborcji w oparciu o powiększone, stare zdjęcia z sekcji płodów po poronieniach. Tak nie wygląda aborcja, co przyznają sami wolontariusze Fundacji Pro - Prawo do Życia na swoich szkoleniach"
  http://www.girlsroom.pl/artykuly/7811-widzisz-krwawe-banery-reaguj

  Miasto to dobro wspólne, owszem. Abstrahując od Bolesławca, ale odnosząc się do tej kwestii, kogoś gorszy taki baner, a mnie gorszą gej parady. Dlaczego ich nie zabronić? Skoro ciało kobiety to jej sprawa (pomijając kwestie ojca którego postepowcy mają w 4 literach), to preferencje seksualne są sprawa równie prywatną, a afiszowanie się z nimi jest dla mnie obrzydliwe i nie życzę sobie żeby reklamowano je i narzucano moim dzieciom. Tylko, że takie rzeczy wymagały by od waszego portalu obiektywizmu.

 • Anna (eltCHk), 2020-04-01 00:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Hanno, płód to nie dziecko. Nie można zabić płodu, płód się abortuje. To podstawowa wiedza.

 • Krzysztof (ALlaf3), 2020-04-01 00:13 Cytuj Zgłoś nadużycie
  grażyna napisał(a):

  Tak nie wygląda aborcja, to kłamstwo i podłość. Miasto do dobro wspólne, jego przestrzeń nie może być oddana w ręce wąskiej grupy fundamentalistów i kłamców!
  „Banery przekłamują obraz aborcji w oparciu o powiększone, stare zdjęcia z sekcji płodów po poronieniach. Tak nie wygląda aborcja, co przyznają sami wolontariusze Fundacji Pro - Prawo do Życia na swoich szkoleniach"
  http://www.girlsroom.pl/artykuly/7811-widzisz-krwawe-banery-reaguj

  A jak według pani wygląda ta inna aborcja. Co usuwa się z łona kobiety pluszowe uśmiechnięte misie czy jeszcze bardziej rozczłonkowane dzieciątka.

 • Brw (qfFRb), 2020-04-01 00:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
  grażyna napisał(a):

  Takie wpisy wykorzystam do informowania jak na aborcję w rożnych krajach patrzą kobiety. Dlatego bardzo za takie wpisy dziękuję.
  W tym wypadku prezentuję grupę kobiet z Chile o nazwie Con las amigas y en la casa (z przyjaciółkami w domu!!), której działanie bazuje na towarzyszeniu osobom w aborcjach domowych. Sieć ta ciągle się rozrasta o nowe przyjaciółki, a koordynatorki dbają, by każda towarzyszka aborcyjna zdobywała rzetelną wiedzę o tym jak radykalnie, czule i mądrze wspierać w przerywaniu ciąży w domu.

  Sieć „Z przyjaciółkami w domu” to nie tylko wsparcie, ale przede wszystkim wyraźna strategia polityczna, która nam jest bardzo bliska. To strategia, która ma pokazać, że aborcja się dzieje, a my - działaczki - działamy nie dla kogoś ale z Wami, poprzez towarzyszenie Wam w aborcjach. To strategia, która pokazuje, że empatia, trzymanie za rękę, ciepłe słowo, radykalne wsparcie bez zbędnych pytań, oceniania, to bardzo ważna strategia oporu wobec opresyjnego prawa, jakim jest zakaz aborcji.

  Przyjaźń kobiet i osób w niechcianych ciążach jako sabotaż restrykcyjnych ustaw antyaborcyjnych.

  Jak mówią działaczki sieci
  „Z przyjaciółkami w domu”:

  W systemie, który nas zabija, zdecydowałyśmy się o siebie wzajemnie zadbać.
  W systemie, który nas nie uznaje, zdecydowałyśmy się zaufać sobie nawzajem.
  Bez wolnej aborcji rewolucja zawsze będzie męska, a towarzyszenie w aborcjach może być pierwszym krokiem do nowej rewolucji.
  Nigdy więcej samotnych aborcji, nigdy więcej aborcji w strachu. Nigdy więcej aborcji bez nas - bez przyjaciółek.

  ...jak dużo musisz napisać żeby zakłamać samą siebie, jak wielu szukasz argumentów zeby tylko nie czuć sumienia jakie dociera do ciebie...
  I nie pisz, że dziekujesz za komentarz i nie podawaj tak prostych argumentow...
  Spojrz na siebie, ile jeszcze razy uda ci sie oklamac sama siebie...
  ...juz nawet wiem jak skomentujesz "przyjaciółko" fałszu.
  Bądź szczęśliwa!!!

 • Pokój Wszystkim (wo9r7), 2020-04-01 00:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kochani czytajmy codziennie choć kawałek Pisma Świetego tam jest wszystko , tam jest cała prawda, tam jest napisane jak powinniśmy żyć.
  Miłujmy się ...

 • Ne ne (qn6nC), 2020-04-01 00:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Osoby pracujące w tej redakcji, powinne być wdzięczne za to, że mieli pożądanych rodziców.

 • Ne ne (qn6nC), 2020-04-01 00:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pożądanych

 • Zaskoczony (A8sv4m), 2020-04-01 00:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy naprawde uwazacie że w dobie zgrozenia zycia koronawirusem
  dramatów , wizją bezrobocia, głodu,rozboju i bezprawia, bezradności ludzkiej -dyskusje o aborcji są koniecznością chwili?
  Skupcie sie na pomocy medykom i pielęgniarkom, bo niedługo nie będzie miejsca w szpitalu dla Ciebie i Ciebie, Jak będziecie w domu sami umierać w kwarantannie to bedziecie mieli dużo czasu na rozważaniach o aborcjach.

 • anonim (AN0XU7), 2020-04-01 01:08 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjJzu) napisał(a):

  Zacofane społeczeństwo z głowami wypranymi przez kościół katolicki nie chce wiedzieć jak wygląda antykoncepcja, zapobiegająca takim widokom.

  A światłe społeczeństwo nie wie jak korzystać z antykoncepcji żeby potem nie usuwać?