Na wysypisku w Trzebieniu nie przyjęto odpadów budowlanych. Jest odpowiedź dlaczego

Dyskusja dla wiadomości: Na wysypisku w Trzebieniu nie przyjęto odpadów budowlanych. Jest odpowiedź dlaczego.


 • Jan (e3JsA6), 2021-01-17 10:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czyli do lasu lub na dzikie wysypisko ,sami zachęcacie do tego procederu .

 • anonim (ekhpF9), 2021-01-17 10:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Lepiej porzucic gdziekolwiek pod jakikolwiek kosz albo do lasu i nie bedzie problemu. Co za ludzie....czlowiek nawet gdy chce być grzeczny j kulturalny to nie ma na to przyzwolenia

 • Snikers, 2021-01-17 10:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niedługo na budowach będzie stało po 20 kontenerów, trzeba będzie regipsy białe oddzielać od zielonych, wspaniałe czasy.

 • JariNC, 2021-01-17 10:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "wymagają również przedstawienia podstawowej karty charakterystyki odpadu oraz posiadania dokumentacji laboratoryjnej wskazanego odpadu. "

  Co za bzdura , wiekszej głupoty nie czytałem od dawna - dokumentacja laboratoryjna dla gruzu , płytek i kartonu po płytkach .

  Debilizm ustawodawcy juz sie nie toczy , on biegnie.

 • anonim (A8svNs), 2021-01-17 10:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bareja by tego nie wymyślił. :D

 • anonim, 2021-01-17 10:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  [...] biurokracja.
  aby jeszcze więcej stołków obsadzić i bardziej nas okraść.

 • czujne oko, 2021-01-17 10:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czasem składu chemicznego plus zaświadczenie o legalnym pozyskaniu odpadów nie trzeba? O zgrozo...

 • Reklama

 • anonim (vZljo), 2021-01-17 10:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszyscy powyżsi komentatorzy mają rację. Zbieraj segreguj i nie wyrzucaj, bo nie przyjmą. te wszystkie normy, badania i przepisy są dobre dla tych co się znają, a nie dla tych co w grzeczny sposób dbają o czystość.
  Nie dawno czytałem wpis Pani z Łodzi, jak musiała wymienić muszlę klozetową. Grzecznie starą zawiozła do punktu zbiórki, a tam się zaczęły schody- wyjaśnili jej właśnie, że jest to odpad na który należy zamówić metalowy pojemnik za ok. 300,-.
  Coś tu jest nie tak z tą naszą selekcją.
  A później faktycznie do lasu, no bo gdzie.

 • anonim (AreUtk), 2021-01-17 10:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bzdury wpisuje zastępca kierownika Pan Tutak - zasłanianie się jakimiś przepisami, gdzie choć odrobina logicznego myślenia.

  Sytuacja w przypadku osoby fizycznej, zwykłe gospodarstwo domowe. Są na to jakieś paragrafy?

  Chcę oddać jedną reklamówkę zbitych płytek ceramicznych - MZGK nie przyjmie bo to odpad budowlany, każą mi wynająć kontener na śmieci budowlane. Na jedną reklamówkę...
  I co zrobić? Wywieźć do lasu czy na Krępnicę?

  Mam olej po wymianie w kosiarce - nie da się tego legalnie oddać. MZGK nie ma zezwolenia - może się nie ubiegało, nie wiem ale skoro to MZGK odpowiada za odbiór śmieci to powinno mieć taką możliwość.
  Zostaje znowu "utylizacja" we własnym zakresie.
  Można próbować oddać na jakiś zaprzyjaźniony warsztat ale jest to grzecznościowe i nie zawsze jest możliwe.

  A jak kończą takie śmieci? W najlepszym przypadku w kuble na śmieci zmieszane, czyli i tak na końcu MZGK ma to w swoich rękach, tyle że nie posortowane więc jaki sens tak robić mieszkańcom pod górę?
  W gorszym wariancie leci do lasu.
  Nie lepiej jest mieć takie rzeczy pod kontrolą i zapobiegać dzikim wysypiskom?

  Jaką odpowiedź będzie miał Pan Tutak? Że mam ciągnąć kosiarkę na warsztat do wymiany oleju?

 • Miska (AreUmM), 2021-01-17 11:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cały czas mówię że to wina
  Włodarzy , w końcu wyrzucają byle gdzie i za dużo stanowisk do koryta w urzędach. Ceny jakie powymyślano za utylizację stały się zaporowe , lepiej podpalić mandat tańszy .Już nie wspomnę o śmieciach z Zagranicy

 • Rok (anwYF), 2021-01-17 11:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszyscy zainteresowani czytają takie artykuły oprócz władz.bo po co interes chyba się będzie kręcił cały czas jak za państwowe pieniądze prywatne firmy będą sprzątać dzikie wysypisko.a zwykły człowiek bezradny i do lasu wyrzuca i tak od 100 lat działają firmy wywózki odpadów

 • anonim (ANUxUf), 2021-01-17 12:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A doczekamy się harmonogramów i przeliczenia po podwyżce, czy może sami wszystko mamy sobie policzyć??

 • anonim (AreU5l), 2021-01-17 13:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W pełni popieram oburzenie.Dla małej ścianki regipsowej kazali wynająć kontener za 450 zł. I usłyszałam, że jak się robi remont, to stać mnie na to...

 • Malkon, 2021-01-17 13:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zdarza mi się bywać z drugiej strony Odry. Tam od lat obowiązuje selekcjonowanie odpadów. Jednakże nie ma sytuacji żeby odmówiono przyjęcia odpadów tzw mieszanych. Jednakże ich przyjęcie rozpoczyna się od przeglądu. Pracownik składu o ile znajdzie w odpadach materiały "trudne" do utylizacji to wówczas opłata naliczana jest za cały ładunek według stawki przypisanej do odpadów przypisanej do nazwanych przeze mnie "trudnych" odpadów. Dlatego warto selekcjonować odpady budowlane. Z drugiej strony czytając wyjaśnienia MZGK odnoszę wrażenie, że co niektórzy uwielbiają skomplikowaną biurokrację i w tym przypadku przypomina mi się Piszczyk - (film z Kobielą).

 • Babcia (q1gPz), 2021-01-17 13:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten wpis jest wyjasnieniem kuriozum związanego ze śmieciami i ich utylizacją. Okazuje się że wszyscy na śmieciach chcą zarobić , tylko nikt nie chce ponosić kosztów
  segregacji i utylizacji odpadów. Śmieciami powinna się zajmować firma państwowa , na podstawie konkretnych przepisów bez możliwości skladowania odpadów np. z zagranicy i robienia kokosów na odpadach!! !

Reklama