Czy będziemy mieli place, ulice, aleje i szkoły imienia Ofiar Jana Pawła II?

Dyskusja dla wiadomości: Czy będziemy mieli place, ulice, aleje i szkoły imienia Ofiar Jana Pawła II?.


 • anonim (e3Jr8L), 2020-11-15 14:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuję zmienić ulicę Jana Pawła II na aleję... Karola Marxa - ideologicznego protoplastę tych wszystkich, którzy z Kościołem i klerem katolickim walczą.

 • Igor (anwYX), 2020-11-15 14:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Będziemy, Arabów......

 • Czerwony Październik (euu4wq), 2020-11-15 14:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W ostatnim czasie zaobserwowałam że portal ten lubuje sie w takich tekstach. Ze szpilą w kościół. Źywicie się tym? Co tylko w prasie wyczytacie, bez żadnego zastanowienia i przemyslenia wypisujecie bzdury. Brak wam tematów? Tak jak o Papieżu Franciszku, że popiera homoseksualizm. Czy Wy wogóle analizujecie to co piszecie. Wstyd. Typowa reakcja społeczeństwa informacyjnego. Usłyszałem, przeczytałem w necie i klepię dalej. Czy prawdziwe, czy nie, czy wyrwane z kontekstu , czy zrozumiałem i podrążyłem temat? Dla mnie "żenua". Myśleć głową nie jęzorem.

 • anonim (A8svbY), 2020-11-15 15:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Strasznie czerwony portal, aż razi.

 • Igor (anwYX), 2020-11-15 15:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czyż etyką dziennikarza nie jest czasami bezstronność ??????
  Czy nie czas już zmienić płytę ????????
  Robi się to już nudne !!!

 • Igor (anwYX) napisał(a):

  Czyż etyką dziennikarza nie jest czasami bezstronność ??????
  Czy nie czas już zmienić płytę ????????
  Robi się to już nudne !!!

  W marcu i kwietniu, gdy transmitowaliśmy msze i nabożeństwa z Bazyliki, to wszystko było OK, prawda?! Waszym zdaniem o kościele i księżach można tylko dobrze albo wcale. Cóż za zakłamanie. Rzeczywistość jest taka, że Watykan za czasów Wojtyły przesunął pedofilię z przestępstw ciężkich do lekkich wykroczeń. Gorsze było dla Watykanu i Jana Pawła II podbieranie pieniędzy z tacy przez jakiegoś księdza, to było bardziej surowo karane niż pedofilia.

 • anonim (AreyIr), 2020-11-15 15:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ten portal jest jeszcze obiektywnym źródłem informacji, bezstronnym i rzetelnym? Niestety nie. Jednoznaczne opowiadanie się po jednej ze stron polityczno-ideologicznego sporu to jedno, a teraz mamy jeszcze ten agresywny tekst, który poza zjadliwym atakowaniem katolików stawia błędną tezę na samym swoim początku. Raport McCarricka nie dowodzi, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii i tuszował jej przypadki w Kościele - dowodzi tylko, że do Watykanu docierały różne plotki, niepodparte zarzutami ze strony ofiar. Raport również dowodzi oczywiście, że decyzja o odrzuceniu zarzutów wobec McCarricka przez Jana Pawła II była błędna, ale nie dowodzi, że była rozmyślnym tuszowaniem jego aktów pedofilskich. Przy okazji raport dowodzi, że doniesienia o możliwości popełniania czynów pedofilskich były w Watykanie analizowane, niestety nieraz błędnie. A przecież nawet papież nie jest nieomylny - chyba, że redakcja Istotne.pl uważa inaczej, skoro odmawia mu prawa do błędnej interpretacji informacji.
  Do publikowania prywatnych poglądów redaktorów służą zresztą osobiste blogi i fanpejdże, a nie gazety - nawet te internetowe. Poza tym, jeśli ten tekst to tylko czyjś publicystyczny felieton, przedrukowany przez redakcję, to gdzie jest nazwisko jego autora bądź autorki? Jest tylko podana ''Redakcja'', która nie powinna pisać tego typu tekstów z racji bezstronności, jaką powinna zachowywać w swojej profesji. Czyjeś opinie, drukowane w gazecie i które naturalnie powinny się pojawiać, powinny zawierać nazwisko ich autora/autorki.

 • Jan (vZISg), 2020-11-15 15:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo trafione porównanie!!! Artykuł do transmisji mszy świętej dla chorych i nie mogących wyjść z domu! Ale macie racje, dziś ludzie są dużo mądrzejsi, sami ocenią te newsy...

 • Ryszard (hsMKb), 2020-11-15 15:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bolesławiec był zawsze lewicowy,a stare babki wymrą i kościoła nima.

 • AreyIr, a skąd Ty wiesz, co wiedział Wojtyła a czego nie wiedział?! Fakty są takie, że mianował pedofila i za jego pontyfikatu złagodzono w Kodeksie Prawa Kanonicznego kary za pedofilię. Wojtyła sam dobierał współpracowników. Kazał gwalconym na Bałkanach kobietom rodzic dzieci, zabraniał w Afryce w epidemii AIDS używania prezerwatyw. To są fakty. A będzie ich jeszcze więcej, jak ludzie zaczną mówić, jak byli uciszani przez Kościół.

 • Lolo (e3Jr18), 2020-11-15 15:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kościół sam doprowadził do upadku swojej pozycji przez ukrywanie skandali wszyscy dobrze wiedzą że każdy z nich ma dziecko i kobietę mało który nie ma więc ta hipokryzja w końcu musiała wyjść na wierzch. Nie można ludzi uczyć wiary i przykazań samemu nie stroniąc od kasy , kobiet i butelki no to tak nie działa a świat idzie do przodu nie to tyłu . Po drugie 30 lat katechezy w szkole pokazało wam patrząc przez pryzmat ostatnich protestów kobiet w sprawie aborcji że ...kościół to przespał to jak wyście uczyli na tych owocnych katechezach a wszyscy jechali na mitologi JP II a wręcz porobili kariery ale to już niestety ...koniec . Sprawa, ozwiedzionych ..kościół chętnie da ci ślub ale już jak noga się powinie to wykonuje gest Piłata ,umywa ręce natomiast sobie chętnie udzielą dyspensy od tego od tamtego a i ma żonę i czworo dzieci to jest hipokryzja . .
  , Jakoś zgodnie z zaleceniami Franciszka nawet nie chcą gadać o dopuszczeniu do sakramentów rozwodników i tu jakoś dyspensy nie ma u plebana więc ....to musi runąć .

 • Darek (hjJYW), 2020-11-15 15:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Poziom tego artykułu jest niezwykle wysoki... gratuluje całej redakcji profesjonalizmu...

 • Czesław (hjJ8n), 2020-11-15 16:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Czerwonego października to już było za Lenina, kiedy oddzielił kościół od państwa. Tak więc nie pisz głupot, redakcja istotne pl podaje prawdziwe fakty, które dzieją się w naszym kraju. Prawdę napisali o Gulbinowiczu, Dziwiszu, potwierdziło się i Ty masz jeszcze jakieś wątpliwości. W naszym mieście są też księża, którzy mają dzieci. Ale to wszystko jest ok, a jak kobiety teraz walczą o swoją wolność wyboru, to im się zabrania. Mamy 21 wiek i jest koniec z tą obłudą. Ludzie zacznijcie myśleć, a życie będzie weselsze i bardziej spokojne.

 • Xyz, 2020-11-15 16:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zapewne chodzi o to, ze w sposobie przekazywania informacji bezspornie czuć stronniczość piszącego, a tak nie powinno być. To wbrew etyce dziennikarskiej i może być niebezpieczne

 • anonim (Areygh), 2020-11-15 16:34 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Krzysztof Gwizdała napisał(a):

  W marcu i kwietniu, gdy transmitowaliśmy msze i nabożeństwa z Bazyliki, to wszystko było OK, prawda?! Waszym zdaniem o kościele i księżach można tylko dobrze albo wcale. Cóż za zakłamanie. Rzeczywistość jest taka, że Watykan za czasów Wojtyły przesunął pedofilię z przestępstw ciężkich do lekkich wykroczeń. Gorsze było dla Watykanu i Jana Pawła II podbieranie pieniędzy z tacy przez jakiegoś księdza, to było bardziej surowo karane niż pedofilia.

  Brawo dla Redakcji i osobiście pana Krzysztofa. Prawda, jak widać po wpisach, lubi być zawłaszczana przez jedno tylko środowisko. Przyjął się w dyskusji publicznej dogmat, aby nie kwestionować wykreowanych ludzkich "autorytetów" o proweniencji wadowickiej. W publicystyce pozakrajowej natomiast, ocena tychże bywa druzgocząca. I dlatego tak ważne jest to, co porusza w przestrzeni medialnej ten portal. Bo on nie ocenia, a przedstawia temat do przemyśleń i refleksji. Pozdrawiam i dajcie się zaszczuć.