A4 coraz bardziej zatłoczona. Będzie przebudowa czy nowa autostrada?

Dyskusja dla wiadomości: A4 coraz bardziej zatłoczona. Będzie przebudowa czy nowa autostrada?.


 • obserwator (vZyJE), 2018-12-20 14:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak to u nas jest.
  Niemcy już w po 39 roku budowali na przyszłość czyli po 2 pasy na kierunek gdzie zwykły obywatel miał tylko furmankę.
  A nasi uczeni inżynierowie w 1994 odbudowali tylko to co już istniało. Nie biorąc pod uwagę że już w każdej rodzinie auto jest, pełno transportu firmowego, kurierzy , tranzyt międzynarodowy, turystyka i emigracja zarobkowa. Wcześniej zrobiono taniej zamiast rozbudować i mamy to co mamy.
  Znowu szuka się co tańsze nie ucząc się na błędach poprzedników.

 • Malkon (ALxJSX), 2018-12-20 17:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się z "obserwatorem". Zadaję sobie często pytanie. Dlaczego my z uporczywością maniaka ciągle budujemy na wczoraj? Ktoś powie, że budujemy tak bo nas nie stać na lepsze rozwiązania. Niemcy budowali czwórkę ( z wykorzystaniem pracowników przymusowych - znałem osobę z dawniejszych Bolesławic,- dzisiaj ulica Zabobrze, która pracowała przy tej budowie) do czasu załamania się frontu na wschodzie. Wówczas motoryzacja dopiero się rozwijała, ale oni budowali, przewidując, że w przyszłości samochodów będzie dużo więcej. W Niemczech autostrady ciągle się modernizuje. W newralgicznych punktach dodaje się trzeci lub nawet czwarty pas. Większa przepustowość autostrad to mniej korków a tym samym mniej spalin w powietrzu.

 • anonim (euIrM6), 2018-12-20 17:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Albo 3 pasy albo zostawic tak jak jest

 • anonim (AL0j3c), 2018-12-21 18:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ja widzę inne rozwiązanie, zakazać politykom używania samochodów uprzywilejowanych i poruszania się kolumnami. To wystarczy.
  Jak jeden z drugim patafianem postoją w korku raz i drugi, to od razu zaczną budować myśląc na przyszłość. Dzisiaj żaden nie widzi takiej potrzeby bo ich to nie dotyczy. Dlaczego centra miast są przeważnie strefami płatnego parkowania i wszędzie są zakazy zatrzymywania. Bo nie dotyczy to włodarzy miast. Kiedyś zwróciłem uwagę jednemu kierownikowi UM w Bolesławcu, że zatrzymał się pod urzędem pod znakiem zakazu, on mi na to odpowiedział, przecież to jest samochód służbowy :)

 • realista (A7wz45), 2018-12-21 18:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  3 pasy plus awaryjny to było jasne od początku !!! głona nitka z europy na ślask i ukraine nie tzreba było więcej myśleć ze obciązenie bedzie kolosalne poszło sie na łatwizne i teraz komedia ! u nas sie buduje na teraz a nie na za 40 lat a moze więcej

 • Driver (hj2Bx), 2018-12-22 16:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zrobić nową A4 z 3 pasami i pasem awaryjnym, a ze starej A4 zrobić drogę krajową.