Szlachetna Paczka w Bolesławcu. Włącz się w akcję!

Dyskusja dla wiadomości: Szlachetna Paczka w Bolesławcu. Włącz się w akcję!.


 • ... (vZinr), 2018-09-13 17:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaka pewność że paczka dotrze do osób które naprawdę tego potrzebuja ? A nie do tych które pija itd? Ile jest takich ludzi do których przychodzi kurator i niby jest super,extra pięknie a tylko wyjdzie i nagle się zmienia wszystko? Ile jest ludzi którzy talony zamieniają za alkohol? ...

 • John (eltCHw), 2018-09-14 05:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To syn Rutkowskiego :D ?

 • anonim (AHdP9d), 2018-09-14 20:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Liczy się przede wszystkim dochód rodziny.

 • anonim (whBcg), 2018-09-14 23:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  1/3 rodzin to faktycznie potrzebujący fdzie w rodzinie występuje ciężka choroba lub w wyniku nieszczęśliwych wypadków stracili dorobek życia.Takim osobą trzeba pomagać a nie nierobom i innej pataologii.

  Historie rodzin są tak przejaskrawione albo pisane dla naiwnych że zniechęca to do pomocy.

 • OOOO (ezbJzJ), 2018-09-15 18:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wolontariusze oceniają sytuacje rodziny. W historii mojego czasu w paczce nie zdarzyło mi się aby ktoś kłamał co do rodziny i jej sytuacji. Paczka to jest impuls do działania a pomoc, którą się otrzyma to jest swego rodzaju dodatek aby odciążyć budżet rodziny aby mogło się coś zmienić. Wiele przypadków miałam, że rodzina nie została włączona do Szlachetnej Paczki właśnie z powodu alkoholizmu (brak działań w kierunku poprawy) albo już na pierwszy rzut oka widać, że rodzina chce "wyłudzić" pomoc a uwierzcie mi, że są takie przypadki, że ludzie potrzebują tej pomocy. I jeżeli wy nie chcecie pomagać im w ich trudnej sytuacji życiowej (tez materialnej) to nikt Was nie zmusza do tego ale nie obrażajcie i nie komentujcie tych co mają dobre serce i chcą dać tym ludziom w wiarę w lepsze jutro. Jeżeli wolontariusz widzi, że rodzina potrzebuje tego "impulsu" do działania to stara się pomóc jak tylko potrafi. Każdy ma swoje zdanie na ten temat i może się wypowiedzieć na temat Szlachetnej Paczki ale nie oceniajcie pracy wolontariuszy i nie krytykujcie ich za to że chcą pomagać. Chcą dać potrzebującej rodzinie cząstkę siebie i swojego szczęścia.

 • Slonecznik (ArpXDj), 2019-12-10 19:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jesteście wielcy że pomagacie i róbcie to dalej