Pogrzeb osoby samotnej. Bez księdza. Czytelniczka: „Zrujnowało nas to”

Dyskusja dla wiadomości: Pogrzeb osoby samotnej. Bez księdza. Czytelniczka: „Zrujnowało nas to”.


 • Sasha (ANyn1E), 2018-11-27 13:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żenada. Każdemu człowiekowi należy się godny pochówek a te [...] I [...] tylko patrza na kasę [...] jedni! Jestem katoliczka ale księży to nienawidzę z wyjątkiem jednego,ktory jest prawdziwym księdzem z powołania.

 • AA (euIr69), 2018-11-27 13:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czytelniczka zrobiła gównoburzę, a tu się okazuje, że wszystko było ok. A Istotne muszą napisać, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto się przypieprzy do księdza...

 • Xxx (wAvOn), 2018-11-27 13:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ksiedzu trzeba zaplacici to pewnie bylo powodem braku ksiedza. Oprocz tego ksiadz nie pezyjedzie swoim mercedesem ani autobusem tylko trzeba go przywiesc. I malo tego on mie bedzie maszerowal przez brame tylko trzeba go odstawic przy kaplicy czyli kolejny koszt wyjazdu na teren cementarza. To chyba jasne dlaczego ksiedza nie bylo. Moze i dobrzy ludzie chcieli pomoc i zorganizowac cos ale sie okazalo ze to niemaly wydatek.
  I podobno sakramenty nie sa w cenniku a w sprzedazy. To powinni byc z naszych podatkow albo z tacy na ktora wrzucaja ludzie cale zycie majatek

 • anonim (euIiLC), 2018-11-27 14:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  500 zł dla księdza trzeba dac.

 • AGA (eltC24), 2018-11-27 14:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież okazało się że ktoś z rodziny organizował imprezę i za księdza nie zapłacił.Najpierw sprawdzajcie a potem róbcie artykuły bo to żenujące.

 • anonim (hj2BR), 2018-11-27 14:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może ktoś po prostu księdza nie chciał, a sąsiedzi wpychają nosy w nie swoje sprawy?

 • Stokrotka (AL0j2w), 2018-11-27 14:25 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Sasha (ANyn1E) napisał(a):

  Żenada. Każdemu człowiekowi należy się godny pochówek a te [...] I [...] tylko patrza na kasę [...] jedni! Jestem katoliczka ale księży to nienawidzę z wyjątkiem jednego,ktory jest prawdziwym księdzem z powołania.

  Nie ma to jak pakować wszystkich do jednego wora. Widać jaką masz inteligencje. XD

 • Kamil (hjpvb), 2018-11-27 14:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I wyszli nie z biura a z sali pożegnań która powstała w miejscu gdzie kiedys bylo biuro. To normalna i godna sala do pożegnań.

 • anonim (ANyn1E), 2018-11-27 14:37 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Stokrotka (AL0j2w) napisał(a):

  Nie ma to jak pakować wszystkich do jednego wora. Widać jaką masz inteligencje. XD

  A ty co wielki obrońca lub obronczyni księży? Obiadki im gotujesz czy na tace zbierasz? Każdy ma prawo do własnego poglądu a jeśli tobie to nie odpowiada to nie czytaj i nie komentuj bo to właśnie świadczy o twojej inteligencji a raczej jej braku. Dziękuję za uwage

 • anonim (dRjU2I), 2018-11-27 14:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ksiądz pewnie jak nie zarobi to nie pójdzie, takie teraz są czasy. Prędzej pójdzie na otwarcie ronda, drogi, biblioteki niz pogrzeb osoby samotnej i na dodatek biednej.

 • Logopeda (eltCFL), 2018-11-27 14:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo dobrze, że są jeszcze tacy ludzie jak Czytelniczka, którym los innych nie jest obojętny.

 • anonim (euIxdl), 2018-11-27 15:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pamietam jak kilka lat wstecz chowałam Św. Pamięci mojego Tatę i usłyszałam od Księdza przy ul. Kościelnej ze Ojciec nie przyjmował Księdza ze do szpitala nie pojedzie i ostatniego namaszczenia nie da. Po wielokrotnych prośbach i namowach udało się w końcu wyprosić ażeby ten udał się do szpitala ... fakt ze miał auto przy parafii o niczym nie świadczy trzeba zamówić taksówkę która ma go zawieźć i odwieźć spowrotem do parafii. Gdy moj Tata umarł na prośbę odmówienia modlitwy i godnie pożegnania Taty usłyszałam ze parafianie dają co łaska ale wyciągnął zeszyt i mówi ... 300 zł będzie dobrze z uśmiechem na buzi.
  Jest to krzywdzące dla ludzi wierzących ale w ten sposób Kościół nie przyciąga a odpycha.
  Księża żyją w luksusie jeżdżą luksusowymi autami a gdy są potrzebni nie korzystają ze swych dóbr tylko liczą na łaskę innych Żal.
  Był jeden Ksiądz na JP Sławomir to był Ksiądz z powołania miły uprzejmy i porozmawiać się z nim dało jak z człowiekiem ale ewidentne komuś nie było to na rękę i go odesłali ... teraz jedyny Ksiądz który jest w porządku to chyba tylko z Ul. E. Orzeszkowej.

 • anonim (qfFd6), 2018-11-27 15:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego tak drogo kosztował ten pogrzeb? Urna jest o wiele tańsza od trumny. Koszt wynajęcia małej salki też jest pewnie mniejszy niż kaplicy. Komu przeszkadzał zakład pogrzebowy na cmentarzu? Szkoda, że już nie ma. Jeśli chodzi o księdza, to faktycznie jest drogo.

 • anonim (whBNi), 2018-11-27 16:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nic tylko napisać skargę do Biskupa ,może się coś zmieni

 • ZK Polska (ALxcV7), 2018-11-27 16:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W ogóle mnie to nie dziwi. Parafianie są Polakami, ksiądz jest Polakiem, w MOPSIE siedzą Polacy i w firmie pogrzebowej też siedzą Polacy.
  Dlatego wszystko jest w najlepszym porządku, każdy każdego zrobił w bambuko.
  Tradycji stało się zadość :)