Szczątki 18 niemieckich żołnierzy w masowym grobie w Wierzbowej

Dyskusja dla wiadomości: Szczątki 18 niemieckich żołnierzy w masowym grobie w Wierzbowej.


 • anonim (qf8ar), 2018-12-27 12:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niemieccy żołnierze? Przecież to naziści napadli na Polskę :D

 • anonim (eBE2Cy), 2018-12-27 12:23 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (qf8ar) napisał(a):

  Niemieccy żołnierze? Przecież to naziści napadli na Polskę :D

  Luty 1945 ? To już wtedy była tu Polska ?

 • anonim (qf8ar), 2018-12-27 12:49 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (eBE2Cy) napisał(a):

  Luty 1945 ? To już wtedy była tu Polska ?

  Przecież wiadomo, że nie, śmieszy mnie tylko to jak napadali, zabijali, okradali to naziści..... jako pokrzywdzeni to już Niemcy

 • anonim (qf82A), 2018-12-27 13:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jakie zło wytworzyło się niędzy Polską, a Niemcami w ostatnich 60 latach? Co takiego stało się w 1958 roku?

 • anonim (AN0Ywe), 2018-12-27 15:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niemcy narzucają i dyktują nam wszystko.
  Niedługo dzieci będą się uczyć jak to zła Polska napadła na dobrych niemców w 39 roku

 • Gość (epdLNz), 2018-12-27 15:10 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AN0Ywe) napisał(a):

  Niemcy narzucają i dyktują nam wszystko.
  Niedługo dzieci będą się uczyć jak to zła Polska napadła na dobrych niemców w 39 roku

  No jak? przecież już wstaliśmy z kolan i wszyscy nam zazdroszczą wszystkiego. A w Niemczech to strach wychodzić na ulice i trzeba im współczuć. Nie oglądasz wiadomości?

 • Teodor (V26HZ), 2018-12-27 15:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najgorzej jak za dyskusje biorą się malotaty, którzy swa wiedza bazują na "4 pancernych". Kraj wielce katolicki, ale o dobroci i przebaczeniu ani słowa. Ludzie, było mineło! Zycie toczy się dalej!
  Podziękowania dla organizacji i ludzi którzy starają się o wyjaśnienie tragicznej historii tamtych lat.

 • Teodor (V26HZ), 2018-12-27 15:18 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AN0Ywe) napisał(a):

  Niemcy narzucają i dyktują nam wszystko.
  Niedługo dzieci będą się uczyć jak to zła Polska napadła na dobrych niemców w 39 roku

  Widze kolego, ze jesteś jeszcze na etapie raczkowania życiowego. Nie zabieraj głosu, który szkodzi twojej osobowości. To taka dobra rada na przyszłość. Zajmij się lepiej tym, na czym się znasz.

 • anonim (A7wz7o), 2018-12-27 19:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W latach 39-45 Niemcy zamieszkiwali Nazisci pozniej byli to Nrdowcy i RFnowcy a teraz juz chyba w koncu Niemcy. Kurcze Oni przezyli wiecej okupacji niz My :P

 • iwo (AE7TBj), 2018-12-27 19:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co te szczyle mogą wiedzieć o Niemcach i okupacji jak jego dziad z Serbami rakije popijał ale maja wielce dużo do powiedzenia ha ha ludzie ogarnijcie się co chcecie na nich się mścić oni już nie żyją . Myślicie że oni chcieli iść na wojnę ...jak nasze WOT po mszy i do domu .To jest sprawa historyczna i tyle mieszkamy na ich ziemi . Wasze ziemie ruskie zabrali . Niech te internetowe Trolle z Putinem pożartują o swoja ziemie , zobaczymy gdzie skończą .

 • - (ALxayO), 2018-12-27 20:03 Cytuj Zgłoś nadużycie
  iwo (AE7TBj) napisał(a):

  Co te szczyle mogą wiedzieć o Niemcach i okupacji jak jego dziad z Serbami rakije popijał ale maja wielce dużo do powiedzenia ha ha ludzie ogarnijcie się co chcecie na nich się mścić oni już nie żyją . Myślicie że oni chcieli iść na wojnę ...jak nasze WOT po mszy i do domu .To jest sprawa historyczna i tyle mieszkamy na ich ziemi . Wasze ziemie ruskie zabrali . Niech te internetowe Trolle z Putinem pożartują o swoja ziemie , zobaczymy gdzie skończą .

  Pytanie pierwsze - dlaczego piszesz: " Wasze ziemie ruskie zabrali" ?? Jesteś Niemiec czy Nazista ?? :-) Jak twierdzi Prezydent Niemiec Joachim Gauck, który w latach latach 1990–2000 pełnił funkcję prezesa Federalnego Urzędu ds. Akt Stasi " Sowici uwolnili Niemców od Nazistowskiej dyktatury !!Odpowiedz również czy to groby Niemców czy Nazistów ?? Czy zrobili to sowieccy wyzwoliciele Niemiec czy wrogowie Nazistów ?? Znając życie zgonisz wine na Polaków tak jak twoi niemieccy koledzy, którzy winę za holokaust próbują zgonić na Polaków nazywając obozy koncentracyjne " Polskimi obozami zagłady". Niemiecka albo jak, kto woli Gebelsowska propaganda wciąż działa !!

 • - (ALxayO), 2018-12-27 20:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozpętali wojnę i przeszło im to płazem. Co z porwanymi Polskimi dziećmi ?? Zabierano je z domów albo wprost z ulicy. Nierzadko po prostu wyrywano je zrozpaczonym rodzicom. Każde z nich planowano wychować na wzorcowego Niemca. W niecały rok od wybuchu wojny Niemcy przeprowadzili w "Kraju Warty" trzy akcje przesiedleńcze, których ofiarami było ponad ćwierć miliona mieszkańców. Wiadomo, że podczas ostatniej z nich, która miała miejsce 15 marca 1940 roku, w głąb Rzeszy wywieziono prawie 2400 osób przeznaczonych do germanizacji. Spory procent tej grupy stanowiły właśnie dzieci.Podobny los czekał mieszkańców Żywiecczyzny, skąd wysiedlono 15 tysięcy osób, oraz Ziemi Ciechanowskiej, którą opuściło prawie 12 tysięcy mieszkańców. Najbardziej brutalną akcję przeprowadzono jednak na Zamojszczyźnie, która miała stać się w przyszłości kolonizacyjnym rajem dla niemieckich osadników. Wypędzono stamtąd ponad 110 tysięcy Polaków. Część przeznaczono do „ponownego zniemczenia”, część wywieziono na roboty przymusowe, a tych, którzy nie spełniali wymogów rasowych – do Brzezinki.Przy okazji szczególnie uważnie przyglądano się dzieciom i niemowlętom. Poddawano je badaniom lekarskim. Jak opowiada cytowana przez autorów książki „Teraz jesteście Niemcami. „Traktowanie ludności byłych obszarów Polski z punktu widzenia polityki rasowej”, który głosił wprost:
  „Nadający się do zniemczenia Polacy otrzymają niemieckie nazwiska po przejściu całkowitego procesu germanizacji, co trwać będzie od dwóch do trzech pokoleń. Językiem urzędowym, handlowym i potocznym winien być tylko język niemiecki, urzędnikami zaś na byłych terenach polskich mogą być tylko Niemcy (...). Dążeniem naszym jest zgermanizowanie w jak najszybszym czasie całej nadającej się do tego ludności (...). Należy wysiedlić element zdecydowanie polski (...) Polakom nie wolno uczęszczać do szkół średnich, do szkół zawodowych, ani też wyższych (...). Nie wolno odprawiać nabożeństw w języku polskim (...) Zabrania się wszelakich zrzeszeń, korporacji i zjednoczeń świeckich i kościelnych, jak również należy zamknąć polskie restauracje, kawiarnie i kina, a nadto znieść wszelką polską prasę i wydawnictwa książek (...). Te osoby, które wydają się niezdolne do przenarodowienia, muszą być utrzymywane na najniższym stopniu kultury (...). Spośród ludności przeznaczonej na wysiedlenie należy wybierać dzieci rasowo wartościowe w wieku najwyżej 8–10 lat i umieścić je w Rzeszy (...) Z krewnymi polskimi nie wolno im utrzymywać żadnych kontaktów (...) Poza tym wysiedlić należy: wszystkich Polaków, którzy przybyli na teren Nowej Rzeszy po 1 października 1918 r., całą polską inteligencję, działaczy polskich, tych spośród tzw. neutralnych Polaków, którzy nie dadzą się zniemczyć, wszystkich Żydów (...) i wszystkich mieszańców polsko-żydowskich” (...) Polskich dzienników nie będzie, jak również nie będą wydawane książki polskie i czasopisma[2][3].

 • - (ALxayO), 2018-12-27 20:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Joseph Goebbels stwierdził natomiast 31 X 1939 roku: „Polacy zasadniczo nie powinni mieć teatrów, kin (...). W Generalnym Gubernatorstwie należy zamknąć wyższe szkoły i seminaria (...). Polakom należy zostawić takie możliwości kształcenia, które ukażą im beznadziejność ich położenia narodowego”[potrzebny przypis]. Rozporządzeniem Hansa Franka zlikwidowano na terenie GG szkolnictwo powyżej podstawowego oraz całkowicie zakazano nauczania historii.
  Okupacyjne władze niemieckie Generalnego Gubernatorstwa podejmowały działania mające na celu uniemożliwienie rozwoju kulturalnego ludności polskiej w szerokim zakresie, główne wytyczne w tym zakresie zawierał program polityki narodowościowej autorstwa dr. E. Wetzla i dr. G. Hechta[8] opracowany przez Urząd do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP z 25 listopada 1939, oparty na wytycznych Adolfa Hitlera przedstawionych na konferencji w niemieckim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w dniu 23 listopada 1939. Dokument stwierdzał m.in.:

 • - (ALxayO), 2018-12-27 20:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Poczytajcie również jak władze realizują testament Hansa Franka. Hans Frank, niemiecki gubernator okupowanych ziem polskich, powiedział kiedyś tak: „Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec, bez łapanek”. Wojna podobno się skończyła, komuna formalnie upadła, żyjemy w dobie fukuyamowskiego przekonania o końcu historii. Tymczasem te słowa, są wciąż tak bardzo aktualne…

 • - (ALxayO), 2018-12-27 21:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jak stawiacie tym niemieckim "bohaterom" pomnik ??

 • 1
 • 2