Rodzice dzieci komunijnych ogołocili ołtarz z kwiatów

Dyskusja dla wiadomości: Rodzice dzieci komunijnych ogołocili ołtarz z kwiatów.


 • Aga (VvNRT), 2019-05-25 21:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  głupota ludzka nie ma granic

 • anonim (vkJ3Q), 2019-05-25 21:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jedni (rocznicowi) warci drugich. Taki wniosek jako niekrzywdzący tu można postawić.

 • yoyo (dpfHYl), 2019-05-25 21:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  wy katole jeste\scie po j ebani do potęgi

 • Dx (AqbGHL), 2019-05-25 21:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawdziwi „chrześcijanie” ale w kościele to codziennie klęczą w pierwszej ławie hahaha.

 • Ona (dRjuZT), 2019-05-25 22:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Widać na wsi nie mają wiekszych problemów skoro takie cos uroslo do rangi konfliktu, jak to mówią "wieś tańczy i śpiewa"

 • keraj (AN0fFy), 2019-05-25 22:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  to własnie 99% katolicy

 • anonim (hjJFm), 2019-05-25 22:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jest bardzo śmieszne co teraz wyprawia się w kościołach w Bolesławcu. W niedzielę było bierzmowanie i rodzice składali się po 100 zł żeby dzieci dostali torbę gdzie był krzyż, różaniec imala biblia. To wszystko powinien kościół dać dzieciom za darmo a nie brać od rodziców.

 • anonim (hjcLz), 2019-05-25 22:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (euIIcg) napisał(a):

  A ja rozumiem rodziców, którzy zabrali kwiaty. Przecież oni za nie zapłacili. I jak sądzę niemało. Dlaczegoż inni rodzice, mieliby się ślizgać po ich portfelach. Bo tak to odbieram. Kwiaty były ich własnością, zatem mogli z nimi zrobić to, na co mieli ochotę. Normalność, z której robi się niepotrzebnie sensację.

  Ale im się śmigłoby za rok.
  Tak trudno to zrozumieć. Ludzie nie myślą przyszłościowo i za rok rodzice dzieci komunijnych powinni im zrobić tak samo.
  Kochani wspaniały przykład dla waszych dzieci. Brawo

 • Xyz (vZlUq), 2019-05-25 23:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Temat jest mi dobrze znany.Matki dzieci komunijnych wielokrotnie wychodziły do matek dzieci rocznicowych z chęcią dogadania się w sprawie dekoracji kościoła.Prosiły o niewielkie wsparcie i dołożenie się do kwiatów.Matki dzieci rocznicowych stanęły okoniem,że nie chcą ich dekoracji,oraz starych i zwiędnietych kwiatów.Dlatego też matki dzieci komunijnych w obawie,że kwiaty mogą zostać wyrzucone zrobiły z części kwiatów piękne dwa bukiety,które oferowały Panu Jezusowi pod dwoma krzyżami znajdującymi się przy kościele,a nie jak napisały wyrzuciły do kosza!Część kwiatów ofiarowały Pani zajmującej się kościołem, aby je wykorzystała przy najbliższej okazji i zostawiły w zakrystii.To nie matki komunijne mają diabła w sercu ,bo one chciały się dogadać- tylko matki dzieci rocznicowych,które liczyły że za darmo będą miały ubrany kościół i liczyły ze jednak pozostaną im te jak okresliły stare i zwiędnięte kwiaty.Skoro jednak się nie udało w celu zemsty rozdmuchały całą sytuację na wsi i nawet posunęły się do tego aby opisać sytuację w Internecie.Matki dzieci komunijnych , poza osobami bezposrednio ze sprawą zwianymi wogole nie podjęły tematu.I kto tu jest mściwy i złośliwy i jak napisały ma diabła na ramieniu!

 • anonim (AN0f4G), 2019-05-25 23:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A wy rok wcześniej zadaliscie pieniędzy na kwiaty od ROCZNICOWCH? Bo jeżeli nie to chora sytuacja.

 • bake rolls (AN09oY), 2019-05-25 23:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nawet domyślam się, które to były panie...

 • Xy (ANynGv), 2019-05-26 00:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Matki dzieci komunijnych w zeszlym roku zostawily całą komunijna dekorację, gdyz byla ona ofiarowana dla Boga. Nikt im nie dokładał. Nikomu nie przeszlo przez mysl ogołocic w takI sposób ołtarz.
  W tym roku jako matki dzieci rocznicowych nie zgodzilysmy się dołożyc na kwiaty komunijne bo nigdy nie bylo takich praktyk żeby płacić komuś za kwiaty po jego uroczystości . Matki dzieci rocznicowych zakupiły kwiaty na wystroj kosciola. Nie o same kwiaty tu chodzi, matki rocznicowe zdjely tasmy zdobiące krzyż i wszelkiego rodzaju wystrój ktory zrobiły zrobiły to wszystko złosliwie. Żadały nawet aby pani z kwiaciarni w piatek zabrała wszystkie swoje dekoracje, ktore zrobiła na Komunię. Wiec w mojej ocenie jest to czyste hamstwo i złośliwośc i praktyka, ktora do tej pory nigdy nie miala miejsca. JEDNAK ZA ROK MATKI KOMUNIJNE BEDA MATKAMI ROCZNICOWYMI I CIEKAWE JAKIE WTEDY BEDA MIALY ZDANIE

 • anonim (ekhNCX), 2019-05-26 00:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak syn miał rocznicę komunii to tez składaliśmy się na kwiaty, mniej niż podczas komunii ale jednak. Rocznica byla w tym samym dniu co Komunia tylko na późniejszą godzinę.

 • anonim (AmR5hk), 2019-05-26 00:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Taki cyrk to pewnie pewna mamusia z teściową z ławszowej zrobiła :) wstydzić się powinny z kościoła zabrać.

 • anonim (qnQxC), 2019-05-26 04:23 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (vkVWh) napisał(a):

  Kto wymyślił te rocznice i po co? Dawniej tego nie było. Chodziło się do kościoła przez tydzień po I Komunii Św. i

  Dla kasy ,to mit że ksiądz modli się za darmo .