Jak wyglądał Bolesławiec w 1994 roku? Zapraszamy na spacer po mieście

Dyskusja dla wiadomości: Jak wyglądał Bolesławiec w 1994 roku? Zapraszamy na spacer po mieście.


  • anonim (A7w5hE), 2019-04-12 23:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Frytki z Bielskiej pamiętam do dziś. Później był tam sklep z jakimis pierdołami, kasety magnotofonowe tez mozna było tam kupić.

  • Anol i jabol (qf8Tm), 2019-04-12 23:34 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (hjc4F) napisał(a):

    Ludzie w tym czasie czytali jeszcze książki i gazety. Sąsiedzi rozmawiali ze sobą. Piekarze piekli normalne, zdrowe chleby, a masarz wyrabiał normalne kiełbasy. Liczyło się wykształcenie, albo konkretny fach w ręce. Był szacunek do drugiego człowieka, a pogarda dla lenistwa i patologii. W szpitalu nie było procedur, ale byli fajni lekarze. W szkołach mieliśmy belfrów z pasją i powołaniem. A że szaro i biednie... Wolałem jednak tamte czasy.

    Podpinam się pod to, temu Panu/ tej Damie trzeba polać

  • Marian (hjJFs), 2019-04-12 23:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

    NA KOŃCU FILMU MOJA ULICA I TEN SKLEP SPOŻYWCZY CO SIE W LATACH 80 -tych w kolejkach stało za cukrem .Mimo wszystko piękne lata i super pooglądać.

  • Abc (AHJ6Eb), 2019-04-13 06:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Po niektorych komentarzach az sie wlos jezy na glowie, serio tesknicie za czasami tej biedy, zacofania i tego postkomunistycznego upodlenia ludzi? Polecam sie przeprowadzic do korei pln, niby dalej komuna ale klimat podobny. Nie mylcie nostalgii z syndromem sztokholmskim.

  • anonim (qf8WJ), 2019-04-13 07:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Do Abc. Chyba wtedy nosiłes pieluchy w zębach bo nie wiesz co mówisz .Ludzie tęsknią za tamtym czasami bo były lepsze niż obecne .Komentarze pozytywne .mamy co wspominac .A ty ? Za czym będziesz tęsknił . Za dopalaczami.i innym gówn.m.Za rozbojami w dzień i w nocy .za cwaniactwem ludzi .

  • anonim (eltCHm), 2019-04-13 07:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wyobrażam sobie, że za kilka lat moje miasto będzie bardzo unowocześnione. Widzę, je w czołówce najbardziej nowoczesnych miast na świecie. Myślę, że wszystkie budynki tutaj zostaną odnowione lub wybudowane na nowo, tak, aby dłużej mogły służyć mieszkańcom. Widzę piękny kompleks szpitalny z profesjonalnym zapleczem i gabinetami specjalistycznymi z NFZ . Wyobrażam sobie, jak przyjeżdżam do mojego miasta po długim okresie nieobecności i pierwsze co widzę to "bijące po oczach kolory". Piękne nasadzenia zieleni, dużo skwerów z kwiatami, ceramiczne donice z pięknymi kompozycjami kwiatowymi (przecierz jesteśmy miastem ceramicznym a w Rynku stoją kwadratowe pudła na trawy). W moim mieście panuje radość i ogólny dobrobyt. Myślę, że do tego czasu moje miasteczko powiększy swoje terytorium, zmienia się w metropolię. Oczami wyobraźni widzę turystów bijących się o bilety na lokalne atrakcje miejskie. Pomimo, że minęło 25 lat to wygląd architektury miejskiej i krajobrazu miejskiego nie wiele się zmienił (poza paroma nie bardzo trafionymi galeriami).
    Właśnie ten film ukazuje jak słabo miejska architektura krajobrazu działa w Bolesławcu!!!!

  • anonim (qf8WJ), 2019-04-13 08:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

    To jest tylko twoja wyobraznia .za czym ty marzysz ? Ja wolałbym sid obudzic i wrucic do lat 80.90. Wtedy był luz i blues nad Bobrem .( jak nie wiesz o czym pisze to zapytaj mamy) Była wolność i swoboda .więcej nie pisze bo szlak mnie trafia ze to juz było i nie wruci więcej. Słowa piosenek wiele o tym mówią. Posłuchaj sobie .A dzisiejsze teksty o czym mówią ?(Kali ) o kpiszach w mózgach .

  • Reklama

  • Ja (dzgDBZ), 2019-04-13 13:52 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ZK Polska (ALxcVj) napisał(a):

    W tle leci muzyka, wariacje Van Betowensa pt. "apteka, bank, apteka ,bank..."
    Szkoda że wszystkie te filmidła są robione w okresie jesień-zima. Gdyby były robione wiosna-lato to odbiór byłby zgoła inny.
    Zniszczony czasem VHS i aura zaciemnia odbiór młodzieży która była za mała aby pamiętać.
    Chciałbym zobaczyć stadion BKSu podczas meczu i pełne trybuny z lat 90, skwerek nad Bobrem w lecie i lody u Rybaka, pełny ludzi Rynek, górkę Indiańską i park Waryńskiego w zimie, lodowisko na Spacerowej w zimie plus baseny w lecie, frytki na Bielskiej, gofry na Asnyka, zapiekanki pod basenem krytym, rybny ze smażalnią na Zgorzeleckiej, ludzi na PKSie jak czekają na autobusy i otwarcie Hypernovej.
    To ciekawe że ludzie mieli kamery VHS a nikt nie robił filmów w plenerze tylko wszyscy wesela nagrywali i chrzciny

    W którym roku otwarto hypernovą?

  • anonim (qf8WJ), 2019-04-13 14:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dokładnego roku nie pamiętam ale były to lata 90 (obecny Cerfur)

  • anonim (AkVC1k), 2019-04-13 14:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bzdury. Hypernova zostala otwarta w 2002/2003 roku.

  • anonim (eltCFp), 2019-04-13 18:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

    hypernowa w 2001

  • John (A7byRi), 2019-04-13 19:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A w którym roku został zlikwidowany ten CPN na Asnyka?

  • pax2 (AN0Tm7), 2019-04-14 14:04 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (A7w5hE) napisał(a):

    Frytki z Bielskiej pamiętam do dziś. Później był tam sklep z jakimis pierdołami, kasety magnotofonowe tez mozna było tam kupić.

    Taak, frytki z Bielskiej i typy z SP2 które przychodziły okradać z tych frytek młodsze dzieci. :D

  • anonim (qfHpm), 2019-04-14 15:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

    To były czasy .Superowe.Jestem ciekaw co będą wspominac za 20 lat .

  • obserwator (vBHCN), 2019-04-14 15:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Jan (whBKy) napisał(a):

    Jeszce wtedy nie rozpiepszono poczucia jedności w narodzie. Dzisiaj robi to PIS i wyznawcy religii smoleńskiej.

    TRUE

Reklama