Czytelnik: głos w obronie Ukraińców. „Polacy nakręcają spiralę nienawiści”

Dyskusja dla wiadomości: Czytelnik: głos w obronie Ukraińców. „Polacy nakręcają spiralę nienawiści”.


 • anonim (hjJbs), 2019-12-06 11:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podejrzewam, że anonimowy czytelnik nie istnieje. Jego (rzekomego czytelnika) opis jest niespójny i wątpliwy, jeśli chodzi o wiarygodność przekazu.

 • ZK Polska (ALxaVv), 2019-12-06 11:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To prawda. U mnie w pracy "pracują" Ukraińcy i przełożony się na nich wydziera.
  A co ten Ukrainiec ma zrobić jak po Polsku nie potrafi i takiej pracy nigdy nie robił?
  Przełożony zamiast zrobić za niego to się wydziera i macha łapami zamiast dać spokojnie pracować i robić produkcję do kubła.
  Ja rozumiem że krzykiem chce się dotrzeć aby gość się opamiętał, ale on przecież nie wie co do niego się krzyczy.
  Polacy, nie idźcie tą drogą, pozwólmy im w spokoju "pracować", niech po wyjeździe z naszego kraju powie swoim ziomkom że Polska jest cool

 • anonim (vZltQ), 2019-12-06 11:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jest w tym sporo prawdy
  ...niestety nam Polakom nienawiści i zachowań agresywnych nie brakuje

 • ABC (dmH5rB), 2019-12-06 12:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie zapominajmy ze kazda nienawisc ma swoje zrodlo. Czesto jest tak ze za grzechy jednych placa inni

 • Forest (elKrw1), 2019-12-06 12:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Owy czytelnik albo nie istnieje i został wykreowany przez dziennikarzyny z tego portaliku wykreowany albo istnieje, ale ma wiadomo jaki akcent.
  Przy okazji co ma piernik do wiatraka, że polacy imprezują, a następnego dnia idą do kościoła? Oj istotne, istotne widzę, że wykorzystujecie każdą okazję by uderzyć w kościół lub jego wyznawców.

 • E- man (ANucBi), 2019-12-06 12:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Według mnie nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora. Niektórzy przyjechali to na zarobek i podchodzą sumiennie do tematu. Owszem jak każdy cywilizowany człowiek czasem chcą gdzies wyjsc i odpocząć po tygodniu codziennych 12tek. Niektórzy są grzeczni i nikomu nie zawadzają. Inni z kolei przyjechali tu na wycieczkę. Pracować nie chcą i zdarza się im nawalic jak szpaki i odpala się im nieśmiertelność. Takich powinno się od razu deportacji z zakazem wjazdu. Ale wszyscy w jednym worku nie powinni się znaleźć.

 • anonim (AN0bAs), 2019-12-06 12:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Według Czytelnika, niektórzy próbują wszystko, co złego dzieje się w okolicy, przypisać jednej nacji, nakręcając tym samym spiralę nienawiści. A przecież, podkreśla zgłaszający, Polacy na początku XXI w. masowo wyjeżdżali za granicę. I nadal wyjeżdżają.

  I jak dodaje mężczyzna, powstaje pytanie: czy nasi rodacy chcieliby, żeby mieszkańcy innych krajów też traktowali ich po macoszemu?"
  A w Anglii to nie są Polacy szykanowani i bici? A Macron nie zrzuca na Polaków winy za stan gospodarki Francji? takich przykładów w mediach czy na portalach społecznościowych jest pełno. Myślę że jesli ktoś coś złego robi należy o tym głośno mówić bez względu na jego narodowość - przykład Niemcy jaką oni mają cenzurę że nie wolno im źle mówić o muzułmanach nawet jeśli mówią prawdę.
  Myślę że ten temat został zmyślony zwłaszcza po uwadze o kościele.

 • gito (qsLcn), 2019-12-06 12:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  nas za granicą do tej pory traktują po macoszemu. Może nie zawsze to okazują i się fałszywie uśmiechają ale tylko dla tego, że potrzebują nas do “czarnej” roboty. W myślach to już dawno nas deportowali. Mało tego, we własnym kraju jesteśmy robolami w zachodnich koncernach

 • WIESIO (AE7o8o), 2019-12-06 12:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się z Panem , taki chlew jaki zostawiają nasi to nie ma takiej drugiej nacji a wystarczy chwilkę posiedzieć na plaży , na grillu , w miejscach postoju do odpoczynku , puszki , pampersy , chusteczki nie koniecznie do podcierania nosa , na trasach rowerowych , po grzybiarzach , o przydrożnych rowach to jest Polak , niestety top prawda .

 • Burak (vkaD8), 2019-12-06 13:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ukrainiec bardzo dobrze rozumie po polsku, tak jak Polak po tzw ukraińsku.
  Ukrainiec dla Polaka nie był, nie jest i nigdy nie będzie bratem, przyjacielem, do którego Polak będzie mógł bezpiecznie odwrócić się plecami.

 • ZK Polska (ALxaVv), 2019-12-06 13:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Teraz na poważnie. Kto wykonuje najprostsze prace których nikt robić nie chce, czy to Polak w DE czy Ukrainiec w PL?
  Cy robią to ludzie wykształceni i kulturalni, którzy potrafią jeść nożem i widelcem czy może hołota bezrobotna w swoim kraju która wyjechała aby robić coś za pieniądze?
  Autor wypocin chce nam wmówić że miejscowa hołota słuchająca diskopolo i pijąca piwo głośno bekając szykanuje ludzi wykształconych i obytych którzy przyjechali na truskawki albo wkręcać śrubki mieszkając i śpiąc jeden na drugim w jednym pokoju?

  Mówi się że trafia swój na swego i to jest prawda, ci Ukraińcy trafili na swoich Polaków a autor donosu ma jakiś problem mentalny :)

 • ZK Polska (ALxaVv), 2019-12-06 13:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zresztą z Afryki też sami doktorzy i inżynierowie uciekają a nasze gbury im żyć nie dajo i zawodu wykonywać :)

 • Aga (AE7hVB), 2019-12-06 13:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polećcie do Kijowa. Zobaczycie jak przyjaźnie jest do nas ustosunkowana obsługa portu lotniczego...

 • pak (euIk6J), 2019-12-06 15:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pracowałem z Ukraińcami. Nie było z nimi żadnych problemów. Pracowici, sympatyczni, uczciwi. Polubiliśmy się, może dlatego, że znam rosyjski i bez problemu się z nimi dogadywałem. Nawet było im szkoda, że odchodzę z pracy. Pracowało mi się z nimi lepiej niż z Polakami. Ukraińcy nie kablowali szefowi i nie podkładali świń, a Polacy i owszem...

 • Pol (hjJeq), 2019-12-06 15:44 Cytuj Zgłoś nadużycie
  E- man (ANucBi) napisał(a):

  Według mnie nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora. Niektórzy przyjechali to na zarobek i podchodzą sumiennie do tematu. Owszem jak każdy cywilizowany człowiek czasem chcą gdzies wyjsc i odpocząć po tygodniu codziennych 12tek. Niektórzy są grzeczni i nikomu nie zawadzają. Inni z kolei przyjechali tu na wycieczkę. Pracować nie chcą i zdarza się im nawalic jak szpaki i odpala się im nieśmiertelność. Takich powinno się od razu deportacji z zakazem wjazdu. Ale wszyscy w jednym worku nie powinni się znaleźć.

  Popieram!W każdym kraju znajdzie się.
  Jakaś czarna owca!