Jest problem z Ukraińcami w gminie Osiecznica?

Dyskusja dla wiadomości: Jest problem z Ukraińcami w gminie Osiecznica?.


 • - (ALxVCB), 2019-12-06 20:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ukraińcy są przyzwyczajeni do innych relacji Polsko - Ukraińskich oraz Żydowsko- Ukraińskich . Formacja powołana przez Hansa Franka w dystrakcji Galicja o nazwie Ukraińska Policja Pomocnicza świetnie sprawdzała się na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej . Byli bardzo pracowici przy likwidacji getyt żydowskich , stanowili trzon " ochroniarzy" w obozach koncentracyjnych.Pacyfikacje wsi i prześladowania Polaków toi było ich nielubione zajęcie ! Obecnie potomkowie Bandery szanują ego ciężką pracę , oficjalnym zawołaniem ukraińskiej armii jest hasło "Slawa Ukrainie" . Prezydent Poroszenko wniósł do parlamentu projekt ustawy ustanawiający hasło morderców Polaków walczących pod sztandarami OUN-UPA jako pozdrowienie ukraińskiej armii. O tych działaniach poinformował minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak. Jak by tego było mało odpowiedzią na to zawołanie będzie "Gierojam Sława " hasło zbrodniczej i barbarzyńskiej organizacji odpowiadającej za przeprowadzenie ludobójstwa na Kresach Południow-Wschodnich.

 • xc (ALxVCB), 2019-12-06 20:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla odświeżenia wiedzy o przyjaźni Polsko - ukraińskiej polecam piosenkę Lecha Makowieckiego Wołyń 1943 .

 • -- (ALxVCB), 2019-12-06 20:48 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (eltC8b) napisał(a):

  Jak się zrobi cieplej proponuję przejechać się na rogu Mazowieckiej (pierwszy budynek od Majstra) i zobaczycie nocną imprezę alkoholową na chodniku przed wejściem do budynku. I tak jest całe lato, a w weekendy do rana to trwa. Dziwie się, że Policja nie chce tego widzieć.

  Proponuję zainteresować się do kogo należy budynek , być może to wyjaśni sytuację dla czego służby nie reagują ! Być może jest tak jak z mieszkaniem wynajmowanym na godziny przez prezesa NIK .

 • - (ALxVCB), 2019-12-06 20:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
  qwerty (AqhN0Z) napisał(a):

  Nic nie poprawia bezpieczeństwa jak Krajowa Mapa Zagrożeń :) szczególnie że KPP ma obowiązek sprawdzić nasze zgłoszenie i jest to monitorowane przez KWP we Wrocławiu. Tak że polecam tam zgłaszać wszystkie takie wydarzenia.

  Wytrzeźwiej

 • xc (ALxVCB), 2019-12-06 20:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może zamiast pokazywać filiżanki w rynku, redakcja w dniu 11 lipca w rocznicę " Rzezi Wołyńskiej" napisze o "krwawej niedzieli" na Wołyniu ? Władze Ukraińskie zatajają ten fakty, a PIS niby walczy o prawdę historyczna i nazewnictwo Obozów Koncentracyjnych a zapomina o tysiącach polaków mordowanych przez Ukraińców ?

 • Izabela Barry (dMdyRG), 2019-12-09 17:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgłaszam ten materiał do Rady Etyki Mediów. Odpowiednie pismo pójdzie także do bolesławieckich władz i do kościołów. Nawołujecie do nienawiści. Może od razy zmieńcie tytuł na "völkischer beobachter"?