Chrobrego: nieformalna noclegownia bezdomnych i miejsce „romantycznych” schadzek

Dyskusja dla wiadomości: Chrobrego: nieformalna noclegownia bezdomnych i miejsce „romantycznych” schadzek.


 • ZK Polska (ALxJr9), 2019-06-27 13:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tam się realizują pierwsze pomysły o pińcet plus

 • Karo (hjJJT), 2019-06-27 14:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Komu się chce siedziec w takim syfie ?

 • anonim (vkVJF), 2019-06-27 17:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale fakt że sokisci mogliby częściej odwiedzać bolesławiecki dworzec i okolice . Tymbardziej że ten pożar niedawny wzniecili najprawdopodobniej bezdomni do tego przesiadywanie i zaczepienie ludzi na dworcu a o spacerach po wiadukcie nie wspomnę . Nie mam pretensji akurat tu do bolesławieckiej straży miejskiej bo gdyby nie ich monitoring na wiadukcie mogłoby dawno dojść do tragedii ani do bolesławieckiej policji . Nie mniej są oni do patrolowania miasta a policja ma cały powiat na głowie. Dla tego sok muglbym częściej pojawiać się na dworcu tymbardziej że w weglincu jest ich posterunek . Można by wzorem innych miast wynająć licencjonowanych ochroniarzy do ochrony dworca . Tak jest np we Wrocławiu czy w Legnicy . Szkoda że w Bolesławcu nikt o tym nie pomyślał . To jest teren kolejowy i PKP mogło by się bardziej postarać o bezpieczeństwo na swoim terenie . Spanie w krzakach zaczepianie ludzi niedawny pożar co ma się jeszcze stać ?

 • anonim (vkaFm), 2019-06-27 18:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Donosiciel. Zaproście do siebie tych bezdomnych na nocleg, nie będzie wtedy problemu na ul. Chrobrego.

 • SOK (AN0hpu), 2019-06-27 18:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem funkcjonariuszem z innej części Polski ale sytuacje podobne znam u siebie. Na terenie całego kraju pełni służbę lekko ponad 3 tys. funkcjonariuszy SOK. Do zabezpieczenia jest teren (linie kolejowe, dworce i infrastruktura kolejowa - w tym o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa państwa) o długości kilkunastu tysięcy kilometrów - kilkukrotnie więcej niż długość granic Polski. Jednocześnie nasze uprawnienia nie pozwalają na pełną realizację zadań nałożonych na tą służbę. Zdajemy sobie sprawę z czarnych owiec w naszych szeregach ale wiele ludzi, którzy chcą wypełniać rotę ślubowania nie może tego zrobić, gdyż prawo na to nie pozwala (nieliczne zmiany w uprawnieniach od czasu lat 60-tych..). Osoby bezdomne w tym aspekcie są problemem gdyż dokumentów nie posiadają, pieniędzy nie mają, często są to osoby chore psychicznie. Sądy traktują ich pobłażliwie i wielokrotnie mają w nich "większe prawa" niż osoby, które płacąc podatki ich utrzymują. Zimą nie można ich wyrzucić nawet jeśli narobili pod siebie. Mamy nadzieję że sytuacja się zmieni na lepsze i mieszkańcy odetchną ale bez zmian w przepisach będziemy dalej bawić się w kotka i myszkę bez względu na liczbę patroli - naszych czy naszych kolegów z Policji i SM. Nienormalnym jest to, że Wy- uczciwi obywatele musicie utrzymywać tego społecznego raka a troska większa jest o przetrwanie choroby a nie o lekarstwo. Życzę spokoju.

 • mi (ALxJgt), 2019-06-27 18:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszystkich bezdomnych objąć obowiązkiem pracy.Skoro pracodawcy są w stanie zabezpieczyć potrzeby mieszkaniowe obcokrajowcom, pracującym u nich, to dlaczego nie zastosować tego pomysłu w stosunku do bezdomnych?

 • David (vk1q8), 2019-06-27 20:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ostatnio spali na tym dywanie czy czymś tam 2 chłopów i baba w środku :) normalnie patologia. I jeszcze pytanie kiedy pomnik odrestaurują?

 • anonim (hjFcj), 2019-06-27 20:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To nie sa dzieci tylko dzieci wieku od 11 do 14 kat i to sa jedni ci sami z Daszyńskiego i z rynku dwoch chłopaków ktorzy tam chodza aby broic i psocic i wchodzic na tory.A co do bezdomnych to jak nie ten teren to znajdą inny teren bo tu na chrobrego jak i na polnej też tam chleja itd.gdzie kiedys te miejsca byly fajne do odpoczynku normalnego.

 • anonim (hjFcj), 2019-06-27 20:10 Cytuj Zgłoś nadużycie
  David (vk1q8) napisał(a):

  Ostatnio spali na tym dywanie czy czymś tam 2 chłopów i baba w środku :) normalnie patologia. I jeszcze pytanie kiedy pomnik odrestaurują?

  Jesli baba w czarnych wlosach to Anita

 • Banita (AE7f3v), 2019-06-27 23:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bezdomnych produkują degeneraci z MZGM .okradając ich z mieszkań oraz dobytku .W społeczeństwie panuje przeświadczenie że bezdomny to pijak niepracujący leń a to nie jest do końca prawda.Tych okradzionych przez mafię nie widać na ulicach pracowali i pracują zawsze byli abstynentami a patologia jest w naszych urzędach i urzędnikach których inteligencja sprowadza się tylko do umiejętności " podwieszenia się "pod prezydenta

 • kasztan (AE7I06), 2019-06-27 23:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  sok? najwieksze gnoje, nie robia nic a biora lepiej jak inni, ostatnio z jednym "pączkiem w maśle" rozmawiałem, tylko to potwierdził

 • anonim (hjFcj), 2019-06-28 06:48 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Banita (AE7f3v) napisał(a):

  Bezdomnych produkują degeneraci z MZGM .okradając ich z mieszkań oraz dobytku .W społeczeństwie panuje przeświadczenie że bezdomny to pijak niepracujący leń a to nie jest do końca prawda.Tych okradzionych przez mafię nie widać na ulicach pracowali i pracują zawsze byli abstynentami a patologia jest w naszych urzędach i urzędnikach których inteligencja sprowadza się tylko do umiejętności " podwieszenia się "pod prezydenta

  Oni nawlasne życzenia są psoba bezdpmnymi.bo nie płacil za czynsz prąd gaz i a woleli chlac alkohol.a nikt zadarmo nikt nie bedzie utrzymywac.

 • anonim (AE7f3v), 2019-06-28 09:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pewnie w większości przypadków tak jest ale nie we wszystkich .Im o to chodzi aby społeczeństwo tak myślało .Działają jak mafia a mafia dawno zrozumiała że za handel amfetaminą idzie się do więzienia a za odbieranie ludziom domów i mieszkań nie .Ale wszystko ma swoje granice i są ludzie (nie jedna) którym w imię swoich partykularnych interesów zniszczono życie i którzy im tego nigdy nie wybaczą i ich dopadną , mają czas

 • anonim (euIrxC), 2019-06-28 11:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pozbierac drani i do przymusowej pracy jak dawniej było.

 • anonim (AE7ZYo), 2019-06-28 19:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na dworcu PKP bezdomni przebywają legalnie - koczują tam cały czas nie zależnie od pory roku. Dozorca chętnie udostępnia im swoje pomieszczenia. Zapach cudny....
  Dajcie im pracę. Bolesławiec jest strasznie zaśmiecony, także mieli by co robić. No i o jakimś punkcie noclegowym też można by pomyśleć.

 • 1
 • 2