Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży – Bolesławiec 2016

Dyskusja dla wiadomości: Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży – Bolesławiec 2016.


  • Anonim (ANUZcQ), 2016-05-20 12:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Na zdjęciu jest Ukraina z Krymem :)
    Mam nadzieję, że ukraińskiej młodzieży pokaże się, co robili ich pradziadkowie z UPA, bo u nich banderowców można przedstawiać tylko w dobrym świetle.

  • Anonim (AN0sZD), 2016-05-20 18:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Proszę o umieszczenie aktualnej mapy Ukrainy. Bez Krymu, który powrócił do prawowitego właściciela, czyli Rosji.

  • Anonim (ArCIJP), 2016-05-20 19:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

    ukraina z krymem i donbasem......ha ha ha...dobra historyczna fota

  • Anonim (AN0ymw), 2016-05-20 21:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Na Ukrainie UPA I Bandera uznawani są za bohaterów a my robimy z nich naszych przyjaciół!!! TO jest hańba i brak szacunku dla wymordowanych POLAKÓW!!!

  • Anonim (A7w4j8), 2016-05-20 21:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Autor tego newsa zaliczył niezłą wpadkę, Krym przecież nie nalezy do Ukrainy.

  • Anonim (hjNNC), 2016-05-20 22:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Krym nie należy do Rosji tylko dlatego że Rosjanie tak twierdzą.
    Jeśli złodziej ukradnie rower,to nie znaczy że to jest jego własność.Jeśli Rosjanie chcą być prawowitymi właścicielami Krymu,to niech go kupią od Ukrainy,tak jak Amerykanie kupili od nich niegdyś Alaskę

  • Anonim (hjNNC), 2016-05-20 22:51 Cytuj Zgłoś nadużycie
    (AN0ymw) napisał(a):

    Na Ukrainie UPA I Bandera uznawani są za bohaterów a my robimy z nich naszych przyjaciół!!! TO jest hańba i brak szacunku dla wymordowanych POLAKÓW!!!

    W Bolesławcu i w okolicy pracują w fabrykach dziesiątki Ukraińców.Jak z Ciebie taki patriota,to idź tam do biura i powiedz że to brak szacunku dla wymordowanych Polaków.
    W samym Wrocławiu jest ich 40 tys.
    Ale jak tysiące naszych rodaków jeździ do Niemiec i wzmacniają ich gospodarkę i płacą tam podatki to jest ok.
    Co za hipokryzja Polaka cebulaka,skisłe pisowskie nasienie...

  • Anonim (A81G5k), 2016-05-21 09:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Kwestia patriotyzmu jest sprawą indywidualną. Ja np odmówiłem wynajęcia mieszkania osobie z Ukrainy. Nie zatrudniłbym także ich do prac zleconych. Moja wola i moja sprawa.

  • Anonim (qf8uk), 2016-05-21 10:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Proszę pamiętać że na Ukrainie mieszka nawet kilkaset tysięcy Polaków. Mają oni ukraińskie obywatelstwo, paszporty itd. My często wrzucamy ich wszystkich do jednego wora. Mam dość sporą rodzinę w Mościskach i Lwowie. Część z nich od lat mieszka i żyje w Polsce od lat są już obywatelami Polski. Cześć została, uczy się w Polskich szkołach, kultywuje polską tradycję itd, romawiają po polsku - wiadomo, że z miejscową naleciałośćią. Gdy przyjeżdżają do nas traktowani są jako gorsi, zarówno przez urządników jak i przez wielu zwykłych Polaków. Na studiach byli wyzywani od Ukraińców, banderowców itd. W urzędach dla cudzoziemców raktuje się ich gorzej, mimo ze sprawy przychodzą załatwiać po polsku bez tłumacza. A mam odczucie, ze lepsi z nich patrioci jak z nas, Polaków mieszkajacych w Polsce. W ramach refleksji. Panie powyżej- Pana mieszkanie Pana sprawa i pana decyzja. Nic mi do tego. Chciałbym tylko zaznaczyć, że czasem bywa różnie. Mojemu kuzynowi ze Lwowa też odmówiono wynajęcia mieszkania w Poznaniu. Mimo, że po polsku mówi bez akcentu, jest lekarzem studia kończył w polsce. Nie posiadał jeszcze polskiego paszportu. Też stwierdzono, ze UKRAIŃCOWI mieszkania nie wynajmie. I koniec.

  • Anonim (At86Jg), 2016-05-21 12:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

    no kiedyś zapraszała ta szkoła dzieci żołnierzy radzieckich z " Trzebienia"...dziś Ukraińców....przefarbowali się

  • Anonim (ANyo69), 2016-05-21 17:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zadekretowano przyjaźń z Ukrainą. Leje się lukier. Jako słodko i fantastycznie. To z polskiej strony. A wystarczy wziąć do ręki publikacje strony drugiej. I zaobaczyć, co tam wypisują o Polsce i Polakach. Jakiej historii uczą w tamtejszych szkołach i jakich mają bohaterów. A co my, jako społeczeństwo, kraj i naród mamy z tej "przyjaźni"? Kto jest gospodarczym partnerem Ukrainy? Czy czasem nie Rosja?

  • Anonim (VvtAA), 2016-05-21 21:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Krym należy się Rosji? Może jeszcze od zarania dziejów? A Tatarzy to rdzenni Rosjanie?

  • Anonim (AE71gP), 2016-05-21 22:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Krym tak nalezy się Rosii jak Krolewiec lub nam Kotlina Kłodzka .

Reklama