Przez wariactwa PiS nauczycielki tracą pracę! Jak będzie w Bolesławcu?

Dyskusja dla wiadomości: Przez wariactwa PiS nauczycielki tracą pracę! Jak będzie w Bolesławcu?.


 • anonim (ANyW9N), 2017-06-20 12:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam.

  Pani Grażyno, To naprawdę nie jest język pisowski, a polski.
  W tym wątku akurat nie widzę jakiegoś skrzywienia pisowskiego. Gimnazja od początku były głupim pomysłem i ten sam szef ZNP p. Broniarz, który protestował przeciw wprowadzeniu gimnazjów teraz protestuje przeciw ich likwidacji. I to Pani rozumie?
  A czy naprawdę trudne jest do zrozumienia, że liczba nauczycieli zatrudnionych w szkołach powinna być wprost proporcjonalna do ilości uczniów? Chyba nie. A tymczasem przy mocno spadającej liczbie uczniów liczba nauczycieli pozostawała bez zmian. Mam trochę znajomych w tym środowisku i najbardziej ich frustruje i demotywuje to, że choćby stanęli na głowie i byli najlepsi nie są w stanie zarobić więcej. A zarabiają słabo. Bo budżet nie ma środków. Można by dopasować liczbę nauczycieli do rzeczywistych potrzeb i wtedy byłyby środki nad podwyżki.
  A co do ciężkiej pracy nauczycieli z coraz bardziej rozwydrzonymi dziećmi i ich roszczeniowymi rodzicami to odpowiedź jest prosta. Od co najmniej 30 lat mamy bezsensowny model wychowania - nie formujący, ale "humanistyczny". Dziecko nie ma się uczyć, a ma się samorealizować. I takie tego są właśnie skutki. Nie było takich problemów 40, 50 lat temu. Dlaczego? Bo szkoła uczyła i model wychowania był jeszcze za starych czasów. Młodego człowieka trzeba formować, a nie dać mu wychowanie bezstresowe.

 • Anonim (ANy9bX), 2017-06-20 15:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem jak może ktoś powie ze starego środowiska, ale byłem wychowany i kształcony w 8 letniej podstawówce i szkoła średnia potem studia, jak i każdy z moich znajomych (niektórzy są nauczycielami),. Wszyscy narzekali i byli przeciw wprowadzeniu gimnazjów i póki ich nie wprowadzili było dobrze. Nagle źle bo chcą zlikwidować. Gimnazja wprowadzili za czasów PO i to wszystko wyjaśnia. Nie rozumiem tylko ludzi co wcześniej byli przeciw a teraz są za. Zdecydujcie się! Jestem za przywróceniem 8 letniej podstawówki i likwidacją gimnazjów! Kiedyś było dobrze i nie potrzebne były te zmiany. Itp i Itd. można by dużo pisać

 • grażyna, 2017-06-20 17:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niestety nie da się rozmawiać z ludźmi, którzy doświadczenie i znajomość systemu edukacji w Polsce opierają na tym, że skończyli obowiązkowe osiem klas. I tak szwadrony "ekspertów" rozwalają temat reformy edukacyjnej PiS :) A jakby im taki sam ekspert jak oni chciał samochód naprawiać, bo ma prawo jazdy, pogoniliby w cholerę.

 • anonim (AESoak), 2017-06-20 17:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam równo trzy dyszki w metryce, więc jestem drugim rocznikiem, który po reformie poszedł do gimnazjum. Ludzie... jaki wtedy był burdel. Każdego roku była jakaś zmiana odnoście testów, egzaminów lub warunków przyjęcia do szkół czy na uczelnie. To była operacja na żywym organizmie, ale jakoś to wszystko przetrwaliśmy, chociaż nasi rodzice siwieli i rwali sobie włosy z głowy martwiąc się o naszą przyszłość.

  ZNP było wtedy przeciw tej reformie i wcale się nie dziwię. Teraz po latach, kiedy sytuacja w szkolnictwie w miarę się ustabilizowała, znowu nie dziwię się ZNP, że jest przeciwko reformie, która przywróci poprzedni stan rzeczy i spowoduje kolejny bajzel przez kilka najbliższych lat. Może warto o tym pomyśleć?

  System 8 lat podstawówki i 4 liceum to relikt PRLu, ale obecna władza robi wiele, żeby było tak jak było... 30 lat temu :P

 • anonim (e3aTZp), 2017-06-20 18:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobry nauczyciel zawsze znajdzie sobie pracę. A nad słabym nie warto skupiac uwagi. Naturalna selekcja ekonomiczna wsparta demografią. I nie ma nad czym się rozczulać.

 • anonim (ANbRLv), 2017-06-20 19:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się z przedmówcą.
  Chcecie reformy to zróbcie ją z głową. Zacznijcie wprowadzać zmiany od klasy I szkoły podstawowej, a nie obecnej klasie IV zrobicie pranie mózgu, nie mówiąc o klasie VI, która nagle będzie miała przedmioty wprowadzone tylko na dwa lata. Rodzice nie wiedzą na czym polega reforma! Kto z rodziców wie co to są ramowe plany nauczania, podstawy programowe czy program nauczania???
  Ludzie, sądzicie, że wracając do ośmioletniej szkoły podstawowej podstawowej i czteroletniego liceum podniesie się poziom nauczania?! To jest inna młodzież, inne dzieci!!! Wcześniej młodzież się uczyła, bo nie miała 100 ogłupiających programów w telewizji, nie było Internetu, gier komputerowych, smartfonów i portali społecznościowych! Litości - państwo chyba nie wiedzie jak spędza czas wolny 90% nastolatków?! Większości młodzieży nie chce się już uczyć i powrót do ośmioletniej szkoły podstawowej tego nie zmieni! Wymagania na egzaminach i maturze zostały tak obniżone, bo ponad połowa by oblała każdy egzamin. W szkole uczeń może poprawić KAŻDĄ ocenę. Po co ma się uczyć jeżeli za tydzień czy dwa może przyjść i poprawić wszystko. Zostawić ucznia w tej samej klasie??? Kpina z edukacji, przecież każdemu dziecku trzeba dać szansę na poprawę. Obecnie uczeń nie zdaje do następnej klasy jeżeli na koniec roku ma TRZY oceny niedostateczne. Z jedną oceną może zdać do następnej klasy za zgodą rady pedagogicznej. Mając dwie oceny niedostateczne ma poprawkę. TAKIE PRAWO KONSTRUUJĄ KOLEJNI MINISTROWIE EDUKACJI! Proszę się więc nie dziwić, że patrząc na młodzież nie ma z kim rozmawiać... Na przerwach uczniowie nie rozmawiają ze sobą tylko siedzą i grają na smartfonach. Telefonu nie można im zabrać, bo mają prawo przynieść do szkoły. Jedyne wsparcie w mądrych rodzicach, ale większość osób, które wypowiada się na forum nie ma pojęcia o dzisiejszej edukacji tylko z sentymentem wraca do starych, dobrych czasów swojej podstawówki. Pamiętam, to były czasy! Jednak my byliśmy innym pokoleniem:-)
  ZAŁOŻĘ SIĘ, ŻE PO WPROWADZENIU NOWEGO SYSTEMU JAKOŚĆ EDUKACJI NIE POPRAWI SIĘ. PROFESOROWIE NA STUDIACH NIE MYŚLCIE, ŻE BĘDZIECIE DOSTAWAĆ DO KSZTAŁCENIA ELITĘ;-)

 • anonim (ANyW9N), 2017-06-20 20:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie wracają do starych czasów, bo wtedy jeszcze nie zepsuto modelu wychowania. Teraz każdy rząd wdraża lewicowe pomysły edukacyjne i takie mamy efekty. Ludzie są coraz głupsi. Skąd to się bierze?
  Polecam posłuchać na przykład prof. Petersona:  Polecam też inne jego wykłady.

 • Xyz (A81Gk1), 2017-06-20 21:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Także tak, istotme znów pokazują jak dennym są portalem, no trudno, ktoś musi xD
  Nie wiem czy redaktorzy nie zauważyli, że jest niż demograficzny i ze nauczyciele tracą pracę głównie z tego powodu. Przerztychie tego na PiS to kabaret w wykonaniu tych istotnych, wiem że gul skoczy, iż w koncu ktoś sie wzial do pracy za reforme i to ci ktorzy są z przeciwnej opcji politycznej, dlatego trzeba zgnoić. Na szczescie PiS bardzo wysoko prowadzi w sądarzach i ciesze sie przeogromnie ze nikt inny nawet nie jest w stanie przekroczyc 30% poparcia

 • anonim (e3aT4x), 2017-06-20 23:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wprawdzie z obrzydzeniem ale w tej sprawie popieram działania PiSdzielców.
  Gimnazja to był durny pomysł!

 • anonim (ANyW9N), 2017-06-21 17:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Istotne to portal bardzo lewicowy. Polecam więc oglądnięcie wykładu prof. Heidta (też przyznającego się do lewicowości), żeby zrozumieć co się dzieje na świecie i dlaczego jest coraz gorzej z dyskusją i wymianą poglądów.
  Po polsku wydana została jego książka "Prawy umysł" .
  Polecam

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1278&v=Gatn5ameRr8