„Pana syn potrącił ciężarną kobietę na pasach”. 80-latek przekazał oszustowi 170 tys. zł

Dyskusja dla wiadomości: „Pana syn potrącił ciężarną kobietę na pasach”. 80-latek przekazał oszustowi 170 tys. zł.


 • anonim, 2023-01-11 10:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  skandal

 • sogn, 2023-01-11 10:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To nie jest nowa metoda oszustwa. Już kilka lat temu ktoś zadzwonił do mojej mamy i powiedział, że jej syn (mój brat) spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i pilnie są potrzebne pieniądze na pomoc prawną. Mama zaraz zadzwoniła do mego brata i okazało się to wierutną bzdurą. Wtedy rodzice zlikwidowali telefon stacjonarny. Teraz mają tylko komórki i nie odbierają nieznanych numerów.

 • Grr, 2023-01-11 10:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A skąd ktoś obcy wiedział że senior posiada takie pieniądze ? To pewnie ktoś ze swoich.

 • anonim (An27bM), 2023-01-11 10:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Karać i to ostro takich oszustów ,z drugiej strony po co ludzie w tym wieku chomikują takie pieniądze?Do drugiego świata nie da się ich zabrać.A tak na marginesie to średnio tego pana żałuję,mógł korzystać z tego co MIAŁ.

 • anonim (euu5QG), 2023-01-11 10:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przykre,że starszych ludzi tak bezczelnie i w tak łatwy sposób można oszukać

 • Ala (qnBSh), 2023-01-11 11:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czemu te pieniądze nie były w banku? Starsi ludzie trzymają często ogromną gotówkę w domu, mówią o tym sąsiadom czy jakimś dalszym znajomymni, a ci potem komuś gdzieś wspominają i dochodzi do oszustw i wyłudzeń. Ludzie, jak już macie pieniądze w domu, to nikomu o tym ani słowa!!!

 • wsa (whB4u), 2023-01-11 11:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  tyle kasy w domu??????????? niezle ciułał sobie dziadek .... starsi ludzie są łatwowierni jak dzieci małe....rodzina powinna zadbać takze o pieniądze zeby byly w banku

 • Reklama

 • socjal (V26HZ), 2023-01-11 12:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W tym kraju oszukuja i kradna ile sie da. Starcy sa kiwani na wszystkie sposoby.
  Nikogo to nie obchodzi! Beda wybory to znajda sie obroncy, ktorzy "wykreca" recistow, a potem ponownie ich oleja. Pozostanie klamiacy kler i leki po pare zlotych z wystawy w kiosku z gazetami. Jezeli nie przypilnujecie rodzicow w podeszlym wieku, to okradna ich z wszystkiego. Ktoregos dnia wyladuja na lawce jako bezdomni. Narod polski zatracil szacunek do ludzi ktorzy na nich ciezko pracowali i tylki wycierali.
  O rzadzie nie bede pisal bo to dramat na calym froncie.

 • Tatiana, 2023-01-11 12:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiem krótko , z jednej strony oszustwo jest absolutnie odrażające z z drugiej te stare Zgredy mają fortuny na kontach i więc nie płaczą że nie mają za cóż żyć to zamiast użyć to oddają złodziejowi , gdzie tu rozum co on ku...nie wie ile ma dzieci i nie może tego sprawdzić . Co to nr stacjonarnego chętnie bym korzystał ale co chwilę jakaś menda dzwoni albo panele , albo gatki albo pożyczki albo złodzieje . Ale cóż podziękowałem operatorowi za telefon niech dalej handlują numerami ale nie do mnie .

 • anonim (qnBQP), 2023-01-11 13:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skąd wiedzieli że w domu jest tyle pieniędzy.
  Dziwne wróżka im powiedziała.

 • anonim, 2023-01-11 14:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wolność syna była ważniejsza niż życie ciężarnej kobiety, więc zapłacił.

 • anonim, 2023-01-11 15:58 Cytuj Zgłoś nadużycie
  sogn () napisał(a):

  To nie jest nowa metoda oszustwa. Już kilka lat temu ktoś zadzwonił do mojej mamy i powiedział, że jej syn (mój brat) spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i pilnie są potrzebne pieniądze na pomoc prawną. Mama zaraz zadzwoniła do mego brata i okazało się to wierutną bzdurą. Wtedy rodzice zlikwidowali telefon stacjonarny. Teraz mają tylko komórki i nie odbierają nieznanych numerów.

  i myślisz,że na komórkowy nie wydzwaniają? Brawo dla rodziców za trzeźwość umyslu, ale myslenie ze na numer komórkowy nie zadzwonią to może uśpić czujność.

 • anonim (AE7q8Y), 2023-01-11 16:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  a,potem emeryty płaczą że nie mają na lekarstwa ,

 • anonim (ePSTL7), 2023-01-11 20:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  telefon stacjonarny + pieniądze w domu = starsza osoba

 • Malkon, 2023-01-12 08:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Jak nie paść ofiarą oszustów?
  Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
  Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.
  Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to, czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
  W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
  W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich."
  Te podstawowe wskazania powinni sobie wpoić seniorzy i ich dzieci. Dodam, że oszuści byli, są i będą a ich metody i kierunki działania ciągle są modyfikowane i nastawione nie tylko na seniorów.

Reklama