Będzie strzelnica w naszym powiecie. Wiemy gdzie

Dyskusja dla wiadomości: Będzie strzelnica w naszym powiecie. Wiemy gdzie.


 • anonim (Ak1AdQ), 2022-08-11 07:36 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hsPtt) napisał(a):

  Gdyby tak Ukraińcy myśleli dawno byś z tobołami siedział u Niemca. Przez takich ludzi jak ty z taka mentalnością polski nie byłoby na mapach świata. Zapytaj się powstańców czy jak szli na pewną smierć też tak myśleli. Nigdy nie wolno tak myśleć, ani mówić. Nie wiesz chłopie co to znaczy życie na emigracji po 40 latach dalej czujesz się obcy bo ojczyzna jest gdzie indziej.

  A co nie jest tak wszys... Zap ... U obcych nasze wyniszczali od pokoleń a teraz na sznurku wszyscy chodzą

 • anonim, 2022-08-11 13:12 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hsPtt) napisał(a):

  Cholewa ah ten PiS znów coś daje, a oni biorą i dalej narzekają bo dają ? I to jeszcze dla takiego powiatu anty PiS jak ten cały portal!

  Obszczańce dają - baranie na drzewo liście pompować.

  Skąd oni mają żeby 'dawać'?

 • pocotokomu (hjJoi), 2022-08-11 13:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Strzelnica w każdym powiecie? Głośny program PiS okazał się (kolejnym) niewypałem.
  Po co komu strzelnica pneumatyczna?
  A na prawdziwą strzelnicę KS-Granica, nie otrzymała zgody wójta gminy!!! Na strzelnicę, która powstałaby bez państwowej dodacji, czyli bez kasy z naszych podatków, wydawanej na lewo i prawo bez ponoszenia odpowiadzialności.

 • guślarz, 2022-08-11 13:46 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (woey1) napisał(a):

  Jest na to rozwiązanie. Ale po kolei.
  Tamte czasy w wojsku były porąbane i to każdy wie kto wtedy służył.
  Więc nie ma co reaktywować czegoś co było liche.
  Wojsko powinno być dalej zawodowe bo potrzebuje fachowców a nie zbieraniny.
  Żeby jednak wyłonić tych co się nadają i chcą dalej się szkolić oraz wiązać przyszłość z wojskiem.
  Potrzebne jest ogólne i obowiązkowe dla wszystkich szkolenie podczas którego wyodrębni się przyszłą elitę armii.
  Pozostała reszta przejdzie podstawowe szkolenie aby cokolwiek wiedzieć na temat broni oraz jak się nią posługiwać w razie potrzeby.
  Problem fali czyli znęcania się starszych poborem nad nowym rocznikiem nie będzie występował.
  Ponieważ wystarczy robić pojedyncze turnusy o określonym czasie kierowane oraz szkolone przez zawodowe wojsko.
  Dopiero wtedy będzie dobra armia z odpowiednią kadrą a do tego przeszkolone społeczeństwo.

  Ja się zgadzam z tobą jedynie połowicznie, ale po kolei:
  - Tamte czasy w wojsku były patologiczne, to jest fakt i nie ma też sensu tego reanimować,
  - Wojsko zawodowe potrzebuje fachowców a nie zbieraniny - też prawda,
  - Ogólne i obowiązkowe szkolenie dla wszystkich, tu akurat się nie zgadzam, bo nie ma co się łudzić i oszukiwać oraz mieć zbędnych nadziei, jest jak mówiłem: nie każdy interesuje się militariami i za Chiny ludowe nie będą chcieli mieć z wojskiem nic wspólnego ani też nie przyswoją wiedzy pokazywanej na tych szkoleniach, nie warto zmuszać takich ludzi do obcowania z wojskiem, byłaby to zwyczajna strata czasu zarówno dla tych zmuszanych osób jak i dla instruktorów, którzy mieliby trudności z nauczeniem danej osoby podstawowej wiedzy wojskowej. Na Litwie, jeśli mnie pamięć nie myli, kilka lat temu wrócił pobór obejmujący mniej niż 20% grupy wiekowej, jaki tego efekt? Młodzi zaczęli wyjeżdżać z Litwy i zaczęli sobie układać życie w innym kraju. Nie ma co się łudzić i oszukiwać, obowiązkowe szkolenie absolutnie nie jest niczym dobrym, a ten kto interesuje się wojskiem, to i tak do niego pójdzie, a jak ludzie zaczynają się interesować chociażby wojskiem? To jest tak jak z innymi zainteresowaniami: zainteresują się poprzez szukanie informacji, więc ten kto ma się zainteresować służbą w wojsku, to i tak się nią zainteresuje, a ci co zostali zmuszeni, w razie nie daj Boże wojny, pierwsze co by zrobili, to strzeliliby dowódcy w łeb i potem uciekli.
  - Problem fali, tutaj nie byłbym taki pewien czy zniknie, bo Polska i wiele innych krajów naszej części Europy została skażona komunizmem, więc fala raczej będzie miała miejsce i mało! Nawet w wojsku zawodowym zdarzają się takie rzeczy, że serial o Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim może się schować, w innej części Polski mam znajomego co był w wojsku, ale zrezygnował bo nie dał rady, a był bardzo mocno zainteresowany służbą w nim.
  - Pojedyncze turnusy... nie łudź się, że w Polsce będą coś takiego robić, w kraju, gdzie psychiatra leży i kwiczy, nie będą urządzać pojedynczych turnusów aby nie było problemów, gdyż jest to nieopłacalne ekonomicznie, państwo nie patrzy się na dobro obywatela, tylko na to, jak jeszcze wysępić to grosza tutaj, to grosza tam.
  - Dobra armia będzie jak nie będzie w jej szeregach tych, których się zmusza do służby w wojsku. To tyle.

 • anonim (AreXq1), 2022-08-11 16:48 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjc7r) napisał(a):

  Kiedyś była strzelnica z prawdziwego zdarzenia na ul Jeleniogórskiej w parku po prawej stronie, ja tam chodziłem. Komuś to przeszkadzało i nie ma. Taką strzelnicę za takie pieniądze powinni tam wybudować z dala od szkoły, gdzie chodzą dzieci i młodzież. Radni zacznijcie myśleć.

  Nie ma bo to były czasy gdzie nic się " nie opłacało " wszystko się sprzedawało albo likwidowało.

 • anonim (AreXq1), 2022-08-11 16:49 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim () napisał(a):

  Śmieszne strzelnice pneumatyczne morawieckiego za ponad 200kilo!

  To bardzo dobrze że nie będziesz korzystać .

 • anonim (AreXq1), 2022-08-11 17:06 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (woey1) napisał(a):

  Jest na to rozwiązanie. Ale po kolei.
  Tamte czasy w wojsku były porąbane i to każdy wie kto wtedy służył.
  Więc nie ma co reaktywować czegoś co było liche.
  Wojsko powinno być dalej zawodowe bo potrzebuje fachowców a nie zbieraniny.
  Żeby jednak wyłonić tych co się nadają i chcą dalej się szkolić oraz wiązać przyszłość z wojskiem.
  Potrzebne jest ogólne i obowiązkowe dla wszystkich szkolenie podczas którego wyodrębni się przyszłą elitę armii.
  Pozostała reszta przejdzie podstawowe szkolenie aby cokolwiek wiedzieć na temat broni oraz jak się nią posługiwać w razie potrzeby.
  Problem fali czyli znęcania się starszych poborem nad nowym rocznikiem nie będzie występował.
  Ponieważ wystarczy robić pojedyncze turnusy o określonym czasie kierowane oraz szkolone przez zawodowe wojsko.
  Dopiero wtedy będzie dobra armia z odpowiednią kadrą a do tego przeszkolone społeczeństwo.

  Jak się ktoś wojskiem nie interesuje i jest pacyfista to niczego z takich zajęć nie wyniesie . Niczego nie da zmuszanie obywateli . Bo ci co nie chcą i tak to oleja, odbebnia swoje albo będą kombinować jak się z tego wymiksowac chorobami zwolnieniami itd. A ci którzy się interesują wojskowością jak już ktoś wcześniej napisał i tak przyjdą i tak i stąd uważam również że zasadnicza służba jak najbardziej żeby mieć jakieś kadry i rezerwę na przyszłość ale ochotnicza bo jak ktoś ma gdzieś albo się do tego nie nadaje to nawet siła z niego żołnierza nie zrobisz . I to pokazywała dawna przymusowa zasadnicza służba . Nękanie kaczy chód ścielenie łużek i jak układać szczoteczkę żeby była włosiem w odpowiednią stronę bo ktoś tak sobie wymyślił i reszta z pokolenia na pokolenie to powtarzała i potem tworzyła się patologia gdzie w poborze była fala a zawodowi potrafili chac na koszarach i po za nimi . Burdy skakanie przez płot , przypadkowe wystrzały , zdemolowane dworce przystanki i pociągi bo rezerwa wraca do domu . To większość wyniosła z wojska ... Ale i tak są dzbany co mówią że to było lepiej bo jak byli młodzi to przecież wszystko było lepiej bo tak i c..j . W Rosji dziś widzimy to samo zerowa wartość bojowa bo albo bandyci którzy chcą się dorobić albo więźniowie albo chłopcy po 19 lat którym zmarnowano życie i zniszczono młodość zmuszając ich do strzelania i zabijania ludzi i nie przekazywania ich ciał rodzinom i wmawianiu innych bzdur. Zamiast tego patrzmy na zachód na wojsko dobrowolne i zawodową dobrze wyszkolona kadrę i tu nie chodzi o to by każdy biegał 3 sekundy na setkę i miał wielkie muły jak Pudzian tylko miał dobrą formę był dobrze wyszkolony i wiedział co ma robić w danej sytuacji i jak postępować . Na Ukrainie większość ludzi którzy walczą w armi to są zwykli faceci którzy wcześniej wracali do domu po pracy i raczyli się dobrym piwem jedząc obiad z rodziną , jeździli na wakacje robili zakupy i żyli jak każdy ale los sprawił że musieli porzucić takie życie w imię wyższej konieczności bronienia swoich rodzin i domów .

 • anonim (woemc), 2022-08-11 22:43 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AreXq1) napisał(a):

  Jak się ktoś wojskiem nie interesuje i jest pacyfista to niczego z takich zajęć nie wyniesie . Niczego nie da zmuszanie obywateli . Bo ci co nie chcą i tak to oleja, odbebnia swoje albo będą kombinować jak się z tego wymiksowac chorobami zwolnieniami itd. A ci którzy się interesują wojskowością jak już ktoś wcześniej napisał i tak przyjdą i tak i stąd uważam również że zasadnicza służba jak najbardziej żeby mieć jakieś kadry i rezerwę na przyszłość ale ochotnicza bo jak ktoś ma gdzieś albo się do tego nie nadaje to nawet siła z niego żołnierza nie zrobisz . I to pokazywała dawna przymusowa zasadnicza służba . Nękanie kaczy chód ścielenie łużek i jak układać szczoteczkę żeby była włosiem w odpowiednią stronę bo ktoś tak sobie wymyślił i reszta z pokolenia na pokolenie to powtarzała i potem tworzyła się patologia gdzie w poborze była fala a zawodowi potrafili chac na koszarach i po za nimi . Burdy skakanie przez płot , przypadkowe wystrzały , zdemolowane dworce przystanki i pociągi bo rezerwa wraca do domu . To większość wyniosła z wojska ... Ale i tak są dzbany co mówią że to było lepiej bo jak byli młodzi to przecież wszystko było lepiej bo tak i c..j . W Rosji dziś widzimy to samo zerowa wartość bojowa bo albo bandyci którzy chcą się dorobić albo więźniowie albo chłopcy po 19 lat którym zmarnowano życie i zniszczono młodość zmuszając ich do strzelania i zabijania ludzi i nie przekazywania ich ciał rodzinom i wmawianiu innych bzdur. Zamiast tego patrzmy na zachód na wojsko dobrowolne i zawodową dobrze wyszkolona kadrę i tu nie chodzi o to by każdy biegał 3 sekundy na setkę i miał wielkie muły jak Pudzian tylko miał dobrą formę był dobrze wyszkolony i wiedział co ma robić w danej sytuacji i jak postępować . Na Ukrainie większość ludzi którzy walczą w armi to są zwykli faceci którzy wcześniej wracali do domu po pracy i raczyli się dobrym piwem jedząc obiad z rodziną , jeździli na wakacje robili zakupy i żyli jak każdy ale los sprawił że musieli porzucić takie życie w imię wyższej konieczności bronienia swoich rodzin i domów .

  Pisałem już trzeba czytać ze zrozumieniem, no ale jak się ma tylko swoje racje to nic innego nie wchodzi w grę.
  Nikt nie mówi o przymusowej służbie a szkoleniu w celu nauki prostych, podstawowych i niezbędnych umiejętności.
  Tak jak np. w pracy aby ją rozpocząć trzeba przejść szkolenie BHP czy komuś to pasuje czy nie.
  Jeśli przyszły pracownik nie będzie słuchał to prędzej czy później odczuje tej arogancji skutki.
  Analogicznie w poprzednim przypadku.
  Ciekawe czy w przypadku zagrożenia wolałbyś mieszkać w kraju gdzie większość społeczeństwa jest obeznana w temacie obrony czy odwrotnie.
  Co do pacyfistów domniemam że nie widziałeś reportażu o Ukraińskim pacyfiście który jest jednym ze skuteczniejszych snajperów - tak zwykły facet przeciwnik przemocy.
  Cytuję Ciebie
  " Na Ukrainie większość ludzi którzy walczą w armii to są zwykli faceci którzy wcześniej wracali do domu po pracy i raczyli się dobrym piwem jedząc obiad z rodziną , jeździli na wakacje robili zakupy i żyli jak każdy ale los sprawił że musieli porzucić takie życie w imię wyższej konieczności bronienia swoich rodzin i domów ."
  A teraz powtórzę pytanie -
  Czy wolałbyś aby ci zwykli faceci byli uprzednio przed wojną przygotowani do tego co teraz przyszło im robić, czy też nie.

 • HvB, 2022-08-12 13:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  208 745,49 zł.... na igrzyska i wielkie sny małego człeka z Żoliboża. A czy ta szkoła oraz inne jenostki przedszkolne i szkolne w gmienie powiecie mają zapewnione ogrzewania na najbliższą zimę?

 • Ja (ANuXge), 2022-08-12 13:39 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjc7r) napisał(a):

  Tak byłem i pięknie wspominam te czasy, do dziś nawet z kolegami utrzymuję kontakty.

  Kto był,wie jak było..Mąż mój też był w wojsku początkiem lat 90-tych i mile wspomina ten czas.Nikt wówczas nie pytał,miałeś iść i szedłeś.Warta,strzelnica,poligon..Oczywiście były momenty załamania,strachu i różnego rodzaju innych odczuć,jednak zasadnicza służba bardzo dużo uczyła młodych ludzi.Chustę z rezerwy do dziś ma na pamiątkę.
  Dzisiaj raczej nie byłoby z czego wybrać poborowych...Połowie zapewne rodzice załatwili by zaświadczenia,że ze względów zdrowotnych się nie nadają,a druga połowa to zniewieściali młodzi ludzie,mający się za bardzo dorosłych,w większości uzależnieni od nikotyny i narkotyków , do tego okropnie roszczeniowi i niewychowani.

 • guślarz, 2022-08-12 16:31 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Ja (ANuXge) napisał(a):

  Kto był,wie jak było..Mąż mój też był w wojsku początkiem lat 90-tych i mile wspomina ten czas.Nikt wówczas nie pytał,miałeś iść i szedłeś.Warta,strzelnica,poligon..Oczywiście były momenty załamania,strachu i różnego rodzaju innych odczuć,jednak zasadnicza służba bardzo dużo uczyła młodych ludzi.Chustę z rezerwy do dziś ma na pamiątkę.
  Dzisiaj raczej nie byłoby z czego wybrać poborowych...Połowie zapewne rodzice załatwili by zaświadczenia,że ze względów zdrowotnych się nie nadają,a druga połowa to zniewieściali młodzi ludzie,mający się za bardzo dorosłych,w większości uzależnieni od nikotyny i narkotyków , do tego okropnie roszczeniowi i niewychowani.

  To chyba lepiej, że do wojska idzie mniej osób ale takich, którzy naprawdę są tym zainteresowani niż żeby ciągnęli wszystkich, czyż nie? Jeden żołnierz zawodowy jest wart dwudziestu poborowych, zaś jeden początkujący żołnierz uwielbiający militaria i wojskowość, jest wart tych poborowych dziesięciu.

 • anonim (hsPtt), 2022-08-15 23:35 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim () napisał(a):

  Obszczańce dają - baranie na drzewo liście pompować.

  Skąd oni mają żeby 'dawać'?

  Z Twojej kieszeni dają (..._! Głosuj głosuj lemingu łopozycja czeka utuli cię w ramionach !

Reklama