Zdrowe drzewo zniszczyło 13 nagrobków. Kto pokrywa szkody?

Dyskusja dla wiadomości: Zdrowe drzewo zniszczyło 13 nagrobków. Kto pokrywa szkody?.


 • Aga (AE7OF5), 2021-05-07 08:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Obowiązek (..) zabezpieczenie lub ubezpieczenie elementów nagrobka spoczywa na osobie opiekującej się grobem, zwanej dalej dysponentem grobu."
  Gdzie moge zlozyc wniosek o wyciecie drzewa na cmentarzu?

 • anonim (A4MmIq), 2021-05-07 08:47 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Malkon () napisał(a):

  Mam wrażenie, że część komentujących to wyjątkowi specjaliści. Chciałbym żeby ci "specjaliści" wyjaśnili jak to się dzieje w miejscach gdzie nikt nie kopie dołów w ziemi nie podcina korzeni a podczas wichur drzewa są wyrywane z korzeniami. Sam byłem w miejscu gdzie w okresie letnim zaszalała wichura gdzie w środku lasu powaliła setki drzew w tym potężne topole i dęby, z których jeden miał ponad sześć metrów w obwodzie i kilka wieków życia, nie mówiąc już o tym, że był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. Tego rodzaju zdarzenia, kataklizmy są nieodłączną częścią naszego trwania na ziemi.

  Mam wrażenie, że kogoś z lekka poniosło... Nie zauważyłam żeby ktoś z komentujących stwierdził, że takie sytuacje się nie zdarzają "w miejscach, gdzie nikt nie kopie dołów w ziemi, nie podcina korzeni" - oczywiście, że się zdarzają. Faktem jest, że były tam wykonywanie, stosunkowo niedawno, prace ziemne przy kopaniu grobowca i dziwnym trafem akurat w tym miejscu wiatr przewrócił drzewo. Dlaczego akurat tamto jedyne? Inne drzewa, w miejscach, gdzie nie było kopane, stoją na swoim miejscu i mają się świetnie. Zresztą w całym Bolesławcu (i okolicach) podobne zdarzenie w tym samym czasie nie miało miejsca. Cóż za fatalny zbieg okoliczności, że wiało tylko na cmentarzu i to tylko w tym miejscu, gdzie było niedawno kopane, prawda? Pomijam fakt, że wiatr chyba nie był aż tak silny, żeby wyrwać zdrowe drzewo z nienaruszonym systemem korzeniowym. Zarządca ewidentnie miga się od odpowiedzialności i tyle.

 • anonim, 2021-05-07 09:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak w ogóle to w którym miejscu cmentarza jest wspólny grób szczątków osób, których nagrobki zlikwidowano z powodu braku opłaty za kolejne przedłużenie? W której kwaterze? Dla wielu osób jest to bardzo ważne. Czy w ogóle jest?

 • Maja (hjJpH), 2021-05-07 13:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Uwazam ze wszyscy powinni domagać się odszkodowania od mzgm, to po stronie mzgmu stoi rzeczowe zbadanie czy drzewo było zdrowe czy chore. Czy dyrekcja powołała specjalistę? Bo sąsiadka mówiła że ponoc tam były robione roboty budowlane obok drzewa ?

 • anonim, 2021-05-08 09:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ? I co?

 • anonim, 2021-05-08 12:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To w końcu: "Zdrowe drzewo zniszczyło 13 nagrobków." - czy z "podciętymi korzeniami".

  Zdrowe nie może mieć uszkodzonych korzeni.

 • 1
 • 2