Kardynał Gulbinowicz gościł na Wigilii Narodów w Gromadce

Dyskusja dla wiadomości: Kardynał Gulbinowicz gościł na Wigilii Narodów w Gromadce.


 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2007-12-17 14:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli to wójta pomysł to serdecznie gratuluje ciągle nam brakuje ekumenizmu w naszym myśleniu. Pytam tylko dlaczego ten ekumenizm pojawia się w momencie gdy do władzy dochodzi ktoś wyznający według innego obrządku. Pan wójt chyba ma pochodzenie łemeckie, które wyznaje z porządkiem prawosławnym.Natomiast my katolicy poprzez większość do ekumenicznego myślenia skłonności nie mamy, tylko na to myślenie łaskawie się godzimy.Pozdrawiam

 • Fin Gladen (A7by11), 2007-12-17 16:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A gdzie brat Ahmed? Miał przynieść paczkę. NIe dojechał czy co?

 • dziadek Mróz (A54mjd), 2007-12-17 16:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Posadzili bacę na kamieni kupę, obchodzili w koło całowali w... czoło. Zupełnie nie wiem dlaczego mi się ta przyśpiewka przypomniała :-)Te nasze polskie "opłatki" to prawie jak bożonarodzeniowy nastrój w hipermarketach - od Wszystkich Świętych do Walentynek.A tak w ogóle to Gulbi jest trendy.

 • dyzio (ePEAB9), 2007-12-17 22:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Napchane bysiory, brzuchacze, czarne rządzące kreatury, najesc sie napic i pospac

 • Ja miałem to szczęscie :) (AkNE1z), 2007-12-18 08:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kto był na tej imprezie miał szczęście było naprawdę super . Nasz wójt postarał się !!!! Gratuluje

 • xxx (AkNj9L), 2007-12-19 23:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Spotkanie opłatkowe w Gromadce nabiera innego wymiaru i sensu. W gminie zamieszkałej przez kilka narodowości dzielenie się opłatkiem lub prosforą jest symbolem nadejścia czasu jedności i przebaczenia dawnych zatargów. Tylko ludzie małej wiary lub dawni członkowie PZPR , no może jeszcze kilku pieniaczy rządnych władzy w gminie maja inne zdanie. Panie Wójcie - SZACUNEK!!!

 • mieszkanka (AkNs7z), 2007-12-21 15:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  szkoda że zapomniano o innych mieszkańcach gminy wszak mieszkają tu nietylko seniorzy,Napewno przypomną sobie o nich organizatorzy przy okazji innych imprez i zbierania fantów.

 • przypomna przypomna (ANI7T4), 2007-12-24 12:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jakże przypomną sobie przed wyborami wtedy impreza bedzie dla wszystkich z pieczonymi swianiakami

 • Impreza nie była uroczystością zamkniętą. Jak by to zresztą wyglądało gdyby na wigilii zabrakło talerza dla nieoczekiwanego gościa:) Na ok 250 osób uczestniczących w spotkaniu ok 30 było oficjalnie zaproszonych. Pozostali to mieszkańcy Gromadki. Wesołych Świąt.

 • krystiano (AkNtpG), 2007-12-26 16:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Potwierdzam - opracowywałem projekt zaproszenia na "Wigilie Narodów" i wydruków nie było zbyt wiele.

 • ciotka Rozalia (ANGgoX), 2007-12-26 16:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam pytanie do organizatorów, czy przed świętami Bożego Narodzenia prawosławnymi też odbędzie się taka impreza jeśli tak i będzie otwartą to chętnie będę w niej uczestniczyła. Z moherowym pozdrowieniem.

 • Boss (AkNjbD), 2007-12-26 18:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozalko ! jeżeli sie tylko postarasz to na pewno będzie . Fajnie jest siedzieć przed monitorem i komentować innych a samemu sie wźąć do roboty nie łaska !! wójt z ekipą dołożyli dużo starań zeby impreza wyszła extra nie którzy nie potrafią tego docenić

 • ciotka Rozalia (ANGgoX), 2007-12-26 21:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Boss niemartw się o mnie mam swoją pracę i ją sumiennie wykonuję. Ale wkurza mnie to, że wszelkie działania ekumeniczne są podporządkowane katolickiemu porządkowi. Choć jestem głęboko wierząca katoliczką to nadal mnie to wkurza.Pozdrawiam

 • maja, 2007-12-27 21:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  a jak to zabrakło władz powiatu.?coś moze nie tak w stosunkach wójta z powiatem?a co tam robił naczelnik urzędu skarbowego,dyrektor energipro,prezes kghem-u?to takie ważne osobistości ,że należy wymienić ich z nazwiska i stanowisk.a cała reszta to hołota,która tam tylko mieszka.Pamietajcie organizatorzy, to ci ludzie ,którzy tam mieszkają tworzą tą społeczność i oni są NAJWAżNIEJSI.Jak najbardziej było na miejscu zaproszenie władz kościołów ,ale ci świeccy wymienieni z nazwiska to kpina.Oczywiście , że mogli być,ale jako anonimowi uczestnicy na forum.A może to jakaś kampania reklamowa , w której ja się nie orientuje?A może wójt ma problemy z róznymi instytucjami i szuka wsparcia.CIEKAWE.Jak cos wiecie to piszcie.