CBŚP zlikwidowało arsenał i zabezpieczyło 36 jednostek broni. 7 osób zatrzymanych

CBŚP zlikwidowało arsenał i zabezpieczyło 36 jednostek broni. 7 osób zatrzymanych
fot. CBŚP Zabezpieczono 36 jednostek broni krótkiej i długiej, w tym 9 sztuk broni automatycznej typu Kałasznikow, Skorpion, Rak i karabin maszynowy PK, a także ponad 3,5 tys. sztuk amunicji. To efekt pracy wrocławskiego CBŚP.
istotne.pl policja, sąd, broń, arsenał

Do pierwszych zatrzymań doszło 16 października, w późnych godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji, we współpracy ze zgorzeleckimi strażnikami granicznymi, zatrzymali w Jędrzychowicach dwóch mężczyzn: 60- i 28-latka. Zatrzymani mieli przy sobie dwie jednostki broni, w tym automatyczną, amunicję karabinową oraz wytworzony warsztatowo tłumik.

Już kilka godzin później, w nocy z 16 na 17 października, w powiecie wołowskim funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego mężczyznę powiązanego z zatrzymanymi. W jego domu znaleźli ważne elementy broni i różnego rodzaju amunicję: aż 1 248 sztuk, w tym amunicję karabinową i pistoletową.

Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania przez policjantów z CBŚP (24 i 25 października) we Wrocławiu i jego okolicach kolejnych czterech osób (w wieku 33–75 lat), w tym jednej kobiety. Funkcjonariusze zabezpieczyli 33 sztuki broni palnej długiej i krótkiej, w tym 8 sztuk broni automatycznej, 2 324 sztuk amunicji różnego rodzaju, ważne elementy broni i amunicji oraz tłumiki.

Czterech zatrzymanych Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia, na wniosek Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu, tymczasowo aresztował na trzy miesiące. Wobec trójki pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju i dozór policyjny.

Ogółem policjanci zabezpieczyli 3 579 sztuk amunicji różnego rodzaju i przeznaczenia, 36 jednostek broni krótkiej i długiej, w tym 9 sztuk broni automatycznej typu Kałasznikow, Skorpion, Rak, a także karabin maszynowy PK.