Uciekał przed policją ukradzionym w Niemczech VW. Seryjny złodziej zatrzymany

Uciekał przed policją ukradzionym w Niemczech VW. Seryjny złodziej zatrzymany
fot. KPP Zgorzelec Za włamania i kradzieże zatrzymanemu przez policjantów 26-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, narkotyki

Policjanci z posterunku w Zawidowie zatrzymali po pościgu mężczyznę poruszającego się samochodem skradzionym na terenie Niemiec. Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Zgorzelca. Funkcjonariusze udowodnili mu także inne przestępstwa.

Do zatrzymania doszło po tym, jak w czasie patrolu policjanci zauważyli stojący na poboczu samochód marki VW Polo z niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Kierowca samochodu na widok radiowozu gwałtownie ruszył i odjechał. Funkcjonariusze podjęli pościg.

Uciekał przed policją ukradzionym w Niemczech VW. Seryjny złodziej zatrzymanyUciekał przed policją ukradzionym w Niemczech VW. Seryjny złodziej zatrzymanyfot. KPP Zgorzelec

Uciekający kierowca nie reagował ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe dawane przez mundurowych. W czasie ucieczki łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, aż w pewnym momencie wjechał w pole, gdzie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo.

Mężczyznę po chwili zatrzymano. Jak się okazało, kierował on autem, które zostało kilka godzin wcześniej skradzione w Niemczech. Co więcej, 26-latek prowadził je, będąc pod wpływem narkotyków.

W wyniku dalszych działań policjanci udowodnili zgorzelczaninowi kilka innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, oszacowano na ponad 50 tys. zł. Teraz zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.